Skocz do zawartości

LEDy


Szürkebarát

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie gdzieś to jest ale z powodu dyskusji w innym wątku nie potrafię podzielić uwagi, podwoić percepcji i nie znajduję. A szukam LEDa do oświetlenia bagażnika. Obecna żarówka daje mniej światła w bagażniku niż uliczne latarnie. Będę kupował inne nietypowe LEDy, chciał bym i tamtą żarówkę przy okazji zamienić a nie wiem czy sprzedający ma w ofercie. Przepraszam za lenistwo, bo przecież w bagażniku mam instrukcję obsługi, tylko że dzisiaj musiałem zaparkować daleko od domu i już nie chce tam iść i zajrzeć. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie masz „lenia” No nic, pijąc drineczka poszukałem za Ciebie

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=56227&share_tid=102794&share_pid=2767059&url=https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/102794-XV-2018---akcesoria---gdzie-kupi%C4%87-%3F/page__view__findpost__p__2767059&share_type=t&link_source=app

Mam nadzieję, że dobrze się wkleiło z fona.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Tam w Szczecinie to jak jest? Bo mam zamiar nawiedzić Zachodnie Wybrzeże, nie byłem tam nigdy.

Szaro buro ostatnio ja wolę 3miejskie klimaty

Tak jak inni piszą, przydałoby się dodatkowe oświetlenie w bagażniku, ale dobry led poprawi trochę te oryginalne, marne światełko. Na US forum jest pełno pomysłów na poprawę tego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ovi napisał:

Ja mam w kieszeni drzwi coś takiego:

 

image.png.5864b02f9ff98471d859a8cca724f93f.png

 

Polecam wszystkim.

Do czołówki Petzla właśnie dobieram LEDa zamiast żarówki. Nie zrobię zdjęcia i nie pokażę bobyście nasłali do mnie agentów Muzeum Turystyki, z naostrzonymi dzidami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.04.2022 o 22:49, radix99 napisał:

Ja założyłem takie cuś:

 

https://allegro.pl/oferta/panel-modul-led-cob-48chip-w5w-c5w-c10w-t4w-tasma-6919660521

 

Świeci aż za mocno :)

 

Za dużo kombinowania. Też szukam C5W do oświetlenia wnętrza. Najlepiej niebieskich. Miałem takie w poprzednim aucie i świetnie wyglądały.

Żarówka LED rurkowa C5W.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobra, już nie trzeba. Widzę, że to wszystko trzyma się jedynie na słowo honoru i wystarczy "patyczek od lodów" by otworzyć i zmienić żarówkę. 

Potrzebuję jednak informacji na temat typu żarówek dla oświetlenia wewnętrznego (w podsufitce, w podsufitce dla kierowcy, w osłonach przeciwsłonecznych). W instrukcji nie sa wymienione :( Ktoś coś?

Edytowane przez dine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 21:18, Szürkebarát napisał:

Ćwierć wieku uczę że instrukcję trzeba przeczytać, poprzednie ćwierć wieku sam czytałem. 

No i z całym szacunkiem ale nie nauczyłeś się czytać jednak :) I jeszcze towarzystwo lajkuje Twoje odpowiedzi... Ech... 
Chodzi mi dokładnie o pozycje, które w kolumnie "typ żarówki" mają " - " czyli:
"Podświetlenie lusterka"
"Oświetlenie osobiste"

"Oświetlenie wnętrza"

I nie są to żarówki C5W jak ktoś wyżej już sugerował. 
Znalazłem już pasujące ledy (28mm) o odpowiednim napięciu i natężeniu. Zamówiłem, i tak za 2-3 miesiące będę zakładał :) 

Edytowane przez dine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2022 o 17:09, aflinta napisał:

Fabrycze oświetlenie i tak jest słabe, bo zazwyczaj jakikolwiek bagaż i światło jest już skutecznie zasłonięte. Lepiej założyć dwa ledy na klapie bagażnika:

https://www.subaruxvforum.com/threads/cheap-and-simple-cargo-hatch-led-lights.169002/

To się może pochwalę, bo znowu coraz dłuższe wieczory się robią a fabrycznie oświetlenie jest nędzne (nawet jak się żarówkę wymieni, to przy pełnym bagażniku i tak jest zasłonięta).

Tak wyglądają dołożone w klapie lampki:

PXL_20220917_164725677.jpg

 

A tak to świeci:

PXL_20220917_171526674.jpgjest zacnie :)

Oczywiście całość podpięta pod lampkę bagażnika, więc można wyłączyć w razie potrzeby.

 

Użyte LEDy DRL 3W z popularnego portalu aukcyjnego:

 

Img_2022_09_17_19_39_08.jpeg

 

Screenshot_20220917-194147.png

Jako zamiennik żarówki z oryginalnej lampki poszła LED ze złączem T10 (zamiennik W5W) 560lm.

Screenshot_20220917-194817.png

 

  • Super! 4
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dine napisał:

Bardzo ładnie. Tych w środku nie wymieniasz?

Lubię takie żółte oświetlenie, nie jest zbyt agresywne. Owszem, jest dysonans kolorystyczny z tyłem. 

Muszę jeszcze pomyśleć, z pewnością nie chcę zbyt mocnego światła w środku. No i kolor lampki w schowku jeszcze wyjdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 08:32, Snuff napisał:

Lampki wewnętrzne wymieniłem na: 6X SMD-5630 C3W C5W C10W CAN-BUS BIAŁA

Tylko z tego co widziałem, to wymiana np. na C5W wymaga "rzeźbienia" czyli odginania orgyinalnych uchwytów. Lampki, które kupiłem powinny idealnie pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 22:16, aflinta napisał:

Lubię takie żółte oświetlenie, nie jest zbyt agresywne. Owszem, jest dysonans kolorystyczny z tyłem. 

Muszę jeszcze pomyśleć, z pewnością nie chcę zbyt mocnego światła w środku. No i kolor lampki w schowku jeszcze wyjdzie :/

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić ledy o ciepłej barwie (3000-3500K). Będą świecić na żółto. Sam zastanawiałem się czy nie lepiej zamontować właśnie takie. Te standardowe mają 4000-5000k 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dine napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić ledy o ciepłej barwie (3000-3500K). Będą świecić na żółto. Sam zastanawiałem się czy nie lepiej zamontować właśnie takie. Te standardowe mają 4000-5000k 

Wiem, że są.... ale po co zmieniać wtedy? Jasność żarówek jeszcze mi w kabinie odpowiada, może za dziesięć lat będzie z moimi oczami gorzej ;)

Natomiast tych dodatkowych do bagażnika nie znalazłem w innej barwie by reszta parametrów mi odpowiadała i były w miarę szybko dostępne. Z drugiej strony to zimne w bagażniku jest całkiem OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...