Jump to content

LEDy

Szürkebarát

Recommended Posts

Pewnie gdzieś to jest ale z powodu dyskusji w innym wątku nie potrafię podzielić uwagi, podwoić percepcji i nie znajduję. A szukam LEDa do oświetlenia bagażnika. Obecna żarówka daje mniej światła w bagażniku niż uliczne latarnie. Będę kupował inne nietypowe LEDy, chciał bym i tamtą żarówkę przy okazji zamienić a nie wiem czy sprzedający ma w ofercie. Przepraszam za lenistwo, bo przecież w bagażniku mam instrukcję obsługi, tylko że dzisiaj musiałem zaparkować daleko od domu i już nie chce tam iść i zajrzeć. Z góry dziękuję.

No faktycznie masz „lenia” No nic, pijąc drineczka poszukałem za Ciebie

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=56227&share_tid=102794&share_pid=2767059&url=https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/102794-XV-2018---akcesoria---gdzie-kupi%C4%87-%3F/page__view__findpost__p__2767059&share_type=t&link_source=app

Mam nadzieję, że dobrze się wkleiło z fona.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tam w Szczecinie to jak jest? Bo mam zamiar nawiedzić Zachodnie Wybrzeże, nie byłem tam nigdy.

Szaro buro ostatnio ja wolę 3miejskie klimaty

Tak jak inni piszą, przydałoby się dodatkowe oświetlenie w bagażniku, ale dobry led poprawi trochę te oryginalne, marne światełko. Na US forum jest pełno pomysłów na poprawę tego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

2 godziny temu, ovi napisał:

Ja mam w kieszeni drzwi coś takiego:

image.png.5864b02f9ff98471d859a8cca724f93f.png

Polecam wszystkim.

Mam nawet dwa komplety.... ale po lampkę zamontowaną w klapie nie muszę się wracać ;)

2 godziny temu, ovi napisał:

Ja mam w kieszeni drzwi coś takiego:

image.png.5864b02f9ff98471d859a8cca724f93f.png

Polecam wszystkim.

Do czołówki Petzla właśnie dobieram LEDa zamiast żarówki. Nie zrobię zdjęcia i nie pokażę bobyście nasłali do mnie agentów Muzeum Turystyki, z naostrzonymi dzidami.

• 1 month later...
W dniu 5.04.2022 o 22:49, radix99 napisał:

Ja założyłem takie cuś:

https://allegro.pl/oferta/panel-modul-led-cob-48chip-w5w-c5w-c10w-t4w-tasma-6919660521

Świeci aż za mocno :)

Za dużo kombinowania. Też szukam C5W do oświetlenia wnętrza. Najlepiej niebieskich. Miałem takie w poprzednim aucie i świetnie wyglądały.

Żarówka LED rurkowa C5W.PNG

• 3 months later...

Dobra, już nie trzeba. Widzę, że to wszystko trzyma się jedynie na słowo honoru i wystarczy "patyczek od lodów" by otworzyć i zmienić żarówkę. 

Potrzebuję jednak informacji na temat typu żarówek dla oświetlenia wewnętrznego (w podsufitce, w podsufitce dla kierowcy, w osłonach przeciwsłonecznych). W instrukcji nie sa wymienione :( Ktoś coś?

Edited by dine

W dniu 9.09.2022 o 21:18, Szürkebarát napisał:

Ćwierć wieku uczę że instrukcję trzeba przeczytać, poprzednie ćwierć wieku sam czytałem. 

No i z całym szacunkiem ale nie nauczyłeś się czytać jednak :) I jeszcze towarzystwo lajkuje Twoje odpowiedzi... Ech... 
Chodzi mi dokładnie o pozycje, które w kolumnie "typ żarówki" mają " - " czyli:
"Podświetlenie lusterka"
"Oświetlenie osobiste"

"Oświetlenie wnętrza"

I nie są to żarówki C5W jak ktoś wyżej już sugerował. 
Znalazłem już pasujące ledy (28mm) o odpowiednim napięciu i natężeniu. Zamówiłem, i tak za 2-3 miesiące będę zakładał :) 

Edited by dine

W dniu 5.04.2022 o 17:09, aflinta napisał:

Fabrycze oświetlenie i tak jest słabe, bo zazwyczaj jakikolwiek bagaż i światło jest już skutecznie zasłonięte. Lepiej założyć dwa ledy na klapie bagażnika:

https://www.subaruxvforum.com/threads/cheap-and-simple-cargo-hatch-led-lights.169002/

To się może pochwalę, bo znowu coraz dłuższe wieczory się robią a fabrycznie oświetlenie jest nędzne (nawet jak się żarówkę wymieni, to przy pełnym bagażniku i tak jest zasłonięta).

Tak wyglądają dołożone w klapie lampki:

PXL_20220917_164725677.jpg

A tak to świeci:

PXL_20220917_171526674.jpgjest zacnie :)

Oczywiście całość podpięta pod lampkę bagażnika, więc można wyłączyć w razie potrzeby.

Użyte LEDy DRL 3W z popularnego portalu aukcyjnego:

Img_2022_09_17_19_39_08.jpeg

Screenshot_20220917-194147.png

Jako zamiennik żarówki z oryginalnej lampki poszła LED ze złączem T10 (zamiennik W5W) 560lm.

Screenshot_20220917-194817.png

• Like 4
  • Upvote 3

Godzinę temu, dine napisał:

Bardzo ładnie. Tych w środku nie wymieniasz?

Lubię takie żółte oświetlenie, nie jest zbyt agresywne. Owszem, jest dysonans kolorystyczny z tyłem. 

Muszę jeszcze pomyśleć, z pewnością nie chcę zbyt mocnego światła w środku. No i kolor lampki w schowku jeszcze wyjdzie :/

W dniu 22.09.2022 o 08:32, Snuff napisał:

Lampki wewnętrzne wymieniłem na: 6X SMD-5630 C3W C5W C10W CAN-BUS BIAŁA

Tylko z tego co widziałem, to wymiana np. na C5W wymaga "rzeźbienia" czyli odginania orgyinalnych uchwytów. Lampki, które kupiłem powinny idealnie pasować. 

W dniu 19.09.2022 o 22:16, aflinta napisał:

Lubię takie żółte oświetlenie, nie jest zbyt agresywne. Owszem, jest dysonans kolorystyczny z tyłem. 

Muszę jeszcze pomyśleć, z pewnością nie chcę zbyt mocnego światła w środku. No i kolor lampki w schowku jeszcze wyjdzie :/

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić ledy o ciepłej barwie (3000-3500K). Będą świecić na żółto. Sam zastanawiałem się czy nie lepiej zamontować właśnie takie. Te standardowe mają 4000-5000k 

• Cheers! 1

22 minuty temu, dine napisał:

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić ledy o ciepłej barwie (3000-3500K). Będą świecić na żółto. Sam zastanawiałem się czy nie lepiej zamontować właśnie takie. Te standardowe mają 4000-5000k 

Wiem, że są.... ale po co zmieniać wtedy? Jasność żarówek jeszcze mi w kabinie odpowiada, może za dziesięć lat będzie z moimi oczami gorzej ;)

Natomiast tych dodatkowych do bagażnika nie znalazłem w innej barwie by reszta parametrów mi odpowiadała i były w miarę szybko dostępne. Z drugiej strony to zimne w bagażniku jest całkiem OK.