Jump to content

Żywotność silnika Forester IV 2.0 150 KM

gr00by
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Ktoś się orientuje ile może wytrzymać motor 2.0 150 KM z forka IV?

Mój 2.0 158KM z II generacji zdycha przy 324tys i szykuję się do kapitalnego remontu. 

Z nowszą jednostką może być podobnie zakładając, że jest normalnie eksploatowany i serwisowany?

Pali olej, głośno chodzi, słychać już układ korbowy, nie rozwija już tak płynnie mocy.

U  mnie podobnie 367kkm, to nie są stare amerykańskie pancerne V8

Edited by artaa
  • Thanks 1

Dużą rolę odgrywa rodzaj zamontwowanej pompy olejowej. W wielu modelach jest "7",tak było u mnie. Zmieniłem na "10" i sądzę,że dzięki temu przedłużyłem życie swojego Forestera. Chodzi o budowanie ciśnienia oleju w układzie.

• Like 1

W dniu 22.03.2022 o 15:32, Michał Zygmunt napisał:

Jakie są objawy zdychania? Na mobile.de cześć samochodów jest > 300k km.

@artaa

Na wstępie sorki za późną odpowiedź. Nie dostaję powiadomień. Zaraz sprawdzę o co chodzi.

Na zimnym się tłucze jak opętany, po rozgrzaniu jest ciszej, ale klekot i tak słychać.

Co do mocy trudno mi się odnieść. Nie bardzo go już kręcę. Pewnie spadek jakiś jest.

Olej bierze, ale nigdy nie był specjalnie nasycony, więc w granicach normy kilku ostatnich lat.

Choć ostatnio na sondzie to już nie wiem ile tego oleju w końcu jest.

Ze trzy lata temu przeszedłem na półsyntetyk.

Marcin

10 godzin temu, rybakmj napisał:

Dużą rolę odgrywa rodzaj zamontwowanej pompy olejowej. W wielu modelach jest "7",tak było u mnie. Zmieniłem na "10" i sądzę,że dzięki temu przedłużyłem życie swojego Forestera. Chodzi o budowanie ciśnienia oleju w układzie.

Dzięki. Poruszę ten temat jak uratuję mojego SG.

Bo tak jest...

Kiedyś pisałem jak u mnie przy 220kkm zaczęło się zdychanie, wpierw znikło "soft turbo" i nikt z ASO włącznie nie miał pomysłu jak je wrócić, a potem to już z górki,

zamulanie, palenie oleju, głośna praca itp rzeczy których nie mam w VW i Mercedesie...

45 minut temu, artaa napisał:

Bo tak jest...

Kiedyś pisałem jak u mnie przy 220kkm zaczęło się zdychanie, wpierw znikło "soft turbo" i nikt z ASO włącznie nie miał pomysłu jak je wrócić, a potem to już z górki,

zamulanie, palenie oleju, głośna praca itp rzeczy których nie mam w VW i Mercedesie...

silniki Subaru są bezawaryjne i można na nich robić duże przebiegi ale pod jednym warunkiem . Nie mogą mieć turbo. Tym o to pogrubionym wpisem możemy  chyba zakończyć dyskusję o awaryjności. A czy przejedzie 200 czy 500 k km w dużej mierze zależy od właściciela - czy katuje auto, czy dba o interwały wymiany oleju , chłodziwa, swiec, rozrządu itp itd. 

Przecież piszę o NA bez Turbo... ;)

I nie chodzi o to żeby jakoś chodził (bo to spełnia), tylko by chodził nadal choć tak dobrze jak do 200kkm...

Edited by artaa