Skocz do zawartości

Alternatywne radio do STI Blob MY2005


smiechu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad alternatywą dla oryginalnego radia 2DIN do STi blob MY2005. Może ktoś z szanownych koleżanek i kolegów przerabiał już ten temat i może się podzielić dobrą radą i doświadczeniem? 

 

A teraz co bym chciał w tym radiu:

- zestaw głośnomówiący => sparować je z telefonem (czyli musi mieć BT),

- mieć możliwość odtwarzania różnej maści plików muzycznych np. MP3, WAF, FLAC (fajnie jak będzie jakieś gniazdo USB na pena lub na kartę SD), 

- ekran i soft, aby można było podłączyć kamerę cofania (jazda na co dzień w kubełkach przez które kompletnie nic nie widać troszkę komplikuje cofanie i parkowanie - robi się to na czuja), 

- miłym atutem będzie możliwość uruchomienia na ekranie radia Janosika i Google Maps, czyli fajnie gdyby miało WiFi, albo modem na kartę SIM

 

Pewnie są jakieś "gotowce" z androidem czy czymś w tym stylu, żeby były w miarę plug and play. 

 

poradźcie coś  proszę :-) 

 

pozdr/Śmiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś zakres cenowy podaj. ;p 
Bo jeśli nie ma dla Ciebie górnej granicy to bierz cieszący się dobrą opinią zakład car audio i tam Ci znajdą skrzyneczkę odpowiadającą Twoim potrzebom. ;) 
BTW, link w Twojej sygnaturze prowadzi do 404 - not found. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orear - nie stać mnie na profi zakład który mi dobierze odpowiednie radyjko, stąd moje pytanie na forum technicznym a nie w profi zakładzie. Poza tym liczą się dla mnie opinie forumowiczów, co polecacie, co sami sprawdziliście, bo żyję już wiele lat na tym świecie i wiem że nie zawsze to co jest najdroższe to jest również najlepsze ^_^ Raczej szukam sprzętu w rozsądnej cenie, niekoniecznie z najwyższej półki. Zupełnie się nie orientuję ile takie cudo może kosztować, załóżmy że budżet mam do 1000pln. 

 

Jeśli zaś chodzi o moją sygnaturę, to wiem że ten link do mojego ogłoszenia sprzed chyba 10 czy 15 lat nie działa, ale od kiedy się zmieniła szata graficzna i interfejs na forum, to nie mam pojęcia gdzie można to wyedytować i usunąć. Szukałem w profilu, w ustawieniach konta, w moich załącznikach i klikałem wszędzie gdzie się da, ale nie znalazłem nigdzie opcji edycji sygnatury/podpisu :( 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj sobie ten temat z działu Legacy jeśli jeszcze nie czytałeś. Wydaje mi się, że pojawiło się tam kilka propozycji radyjek 2DIN, które ogarniają kamerę cofania i nawigacje. Legacy w kombi też nie należy do najprostszych w parkowaniu tyłem, nawet bez kubłów. ;p 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orear - jeszcze nie trafiłem na ten temat także wielkie dzięki.

 

Co ciekawe mam też Outbacka MY08 i powiem Ci że parkowanie nim to pestka w porównaniu z moim STi wyposażonym w dwa ex-Kuzajowe kubły Sabelt XL z pełnymi boczkami przez które możesz zobaczyć cokolwiek z tyłu auta tylko przez maleńkie wloty na pasy szelkowe :biglol: Nawet przy włączaniu się do ruchu na takim skrzyżowaniu (przykład poniżej) wymaga ustawienia auta pod odpowiednim kątem 

 

skrzyzowanie.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W piątek przekładałem u siebie (Impreza 2006r)  właśnie radyjko 2din.

Rzecz polega na tym, że radio musi mieć wyświetlacz/obudowę w rozmiarze nie większym niż 170mm x 98mm by zmieściło się w oryginalny obrys. U mnie stanęło na radiu Sony XAV-1500 z Media Expert... Po prostu było najłatwiej podejść do sklepu i na miejscu wszystko zmierzyć. Bo na internecie nie zawsze podają takie wymiary.

Do montażu potrzebna tylko przejściówka na ISO i przejściówka do anteny... i działa. Nie ma nawigacji... ale można podłączyć się kablem z telefonem... i na radiu wyświetla to samo co w telefonie. Więc mapy google przez smartfona.

20220321_133629.jpg

20220321_134346.jpg

KOSTKA-ISO-RADIO-SUBARU-TRIBECA-FORESTER-IMPREZA.jpg

Edytowane przez RiardoTattoo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RiardoTattoo napisał:

Cześć. W piątek przekładałem u siebie (Impreza 2006r)  właśnie radyjko 2din.

Rzecz polega na tym, że radio musi mieć wyświetlacz/obudowę w rozmiarze nie większym niż 170mm x 98mm by zmieściło się w oryginalny obrys. U mnie stanęło na radiu Sony XAV-1500 z Media Expert... Po prostu było najłatwiej podejść do sklepu i na miejscu wszystko zmierzyć. Bo na internecie nie zawsze podają takie wymiary.

Do montażu potrzebna tylko przejściówka na ISO i przejściówka do anteny... i działa. Nie ma nawigacji... ale można podłączyć się kablem z telefonem... i na radiu wyświetla to samo co w telefonie. Więc mapy google przez smartfona.

 

 

 



Też zakładałem u siebie 2din, ale najzwyklejszego chińczyka. On był wymiarowo pod 2din, a fabryczne radio jest ciut mniejsze przez co nie wchodził w oryginalną ramkę. Jest na to jeden magiczny sposób, taki na prawdę dobrze działający. Flex, szlifierka kątowa bądź precyzyjna jak dremel. Narzędzie do zadań specjalnych, sprawiające że "nie da się" da się. 
A co do reszty to w przypadku chińczyka masz luźne kable, potrzebowałem speca który zarobił mi na tym kostkę ISO, do tego dokupiłem przejściówkę ISO - Subaru, kostki spiąłem radio zamontowałem na dodanych uniwersalnych uchwytach montażowych (odziwo siadło) i założyłem oryginalną ramkę. Chińczyk działa na androidzie i obsługuje wszystko co @smiechu wymieniłeś. Najtańszy kosztuje śmieszne pieniądze, a jakby ktoś narzekał że słaby to zawsze da się wziąć lepszy spec. 
 

IMG_20211120_234712_552.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U siebie w Bugu mam 2DIN GMS 7751 EVO z androidem i jakość wykonania, szybkość itd wszystko na plus, mieści się w ramkę bez problemu, jednak zaskoczyła mnie niska głośność w porównaniu do wcześniejszego 2din SONY - możliwe że wyższe modele GMSa z procesorami dźwięku lepiej się sprawdzają.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2022 o 13:15, aQq napisał:

jednak zaskoczyła mnie niska głośność w porównaniu do wcześniejszego 2din SONY

Tak to jest w chinczykach. Niby wszystko mają ale jak trochę poobcować to sie okazuje, ze radio słabo działa, wzmacniacz jest badziewny, przyciski niedomagają bądz ekran dotykowy pozostawia wiele do zyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.03.2022 o 13:15, aQq napisał:

U siebie w Bugu mam 2DIN GMS 7751 EVO z androidem i jakość wykonania, szybkość itd wszystko na plus, mieści się w ramkę bez problemu, jednak zaskoczyła mnie niska głośność w porównaniu do wcześniejszego 2din SONY - możliwe że wyższe modele GMSa z procesorami dźwięku lepiej się sprawdzają.

Mam aktualnie tego gms-a końcówka mocy ma na wyjściu (jeśli dobrze pamietam) 10W na kanał przy 10% zniekształceń. Generalnie propłacony szmelc. Wyświetlacz bardzo niskiej jakości. Stary Clarion bił go na głowę pod każdym względem. Podłącz do niego zewnętrzny wzmacniacz i będziesz bardziej zadowolony z dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w blobie wsadziłem Kenwooda DMX-5020DABS. Co prawda droga zabawka ale ma w zasadzie wszystko no i gra elegancko na głośnikach Audio System.

System działa szybko i płynnie, dotyk działa lekko nie trzeba naduszać ekranu. Wyświetlacz bez zarzutów, można go wygasić kiedy radio gra co jest bardzo spoko.

Tona suwaków do dopasowania dźwięku pod swoje widzi mi się.

Żeby korzystać z Android Audio trzeba podłączyć czujnik ręcznego czego mi nie chciało się póki co robić :lol: Może wystarczy założyć jakąś zworkę nie sprawdzałem jeszcze.

Potrzebna jest tylko przejściówka na ISO którą ktoś już tu wysyłał, poza tym plug&play.

Z wad muszę powiedzieć że:

Kenwood Mirroring nie działa na moim telefonie, aplikacja w ogóle się nie odpala co jest powszechnym problemem więc Android Auto/Apple Car Play jest jedyną opcją żeby wyświetlać nawigację itp. Chociaż do samego odtwarzania dźwięku nie jest to potrzebne, wystarczy połączyć się z BT.

Po około 3msc używania oddałem do serwisu na gwarancję bo jeden kanał zaczął charczeć, wymienili końcówkę mocy i jak na razie jest git, pytanie czy padnie znowu czy trafiłem wadliwy egzemplarz.

Nie ma japońskiego języka, chciałem ustawić żeby było bardziej rasowo a tu dupa :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...