Skocz do zawartości

[WRX 2006] Jęczenie na zimnym silniku, wzmagające się przy kręceniu kierownicą


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w WRXie mam problem jak wyżej - po odpaleniu samochodu rano (stoi w hali garażowej) i wyjechaniu z niej, po chwili zaczyna być słychać 'jęczenie', które nasila się przy kręceniu kierownicą. Ten problem mam już od jakiegoś czasu, występuje tylko zimą - zwracałem uwagę na to w serwisie, wymieniono uszczelnienie pompy wspomagania, ale nic to nie dało. Płyn jest w normie. Sam serwis słuchając pompy wspomagania, stwierdził, że jedna z cichszych, które słyszał :) Gdy samochód się chociaż trochę rozgrzeje (kwestia 5-7 km) to problem znika.

 

Zastanawiam się czy może to być kwestia paska wielorowkowego? Jeżeli tak, to czy raczej powinienem jego napięcie zmniejszyć czy zwiększyć? Luz na nim (przyciskając palcem) wydaje się być w normie, tj. ok. 0.7 cm, ale może warto spróbować?

Pewnie i tak skończy się na wizycie w serwisie, ale może wcześniej się uda wpaść na jakiś trop :) 

 

Dzięki,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobne,  pompa zaczynała się odzywać,  zrobiłem płukanke całego układu,  plus nowe obejmy i oczywiście oringi z serwisu,  po czym okazało się że wyje jeszcze mocniej niż przedtem, sprawdziłem pasek... już szukałem nowej pompy,  I zupełnym przypadkiem podczas serwisu klimy, zgadałem się z gościem,  właśnie odnośnie wyjącej pompy... podmieniliśmy oryginalny oring, na taki, który dosłownie ma 1mm więcej po obwodzie niż oryginalny....

Od roku czasu,  zapomniałem o jakichkolwiek dźwiękach pompy wspomagania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...