Jump to content

[WRX 2006] Jęczenie na zimnym silniku, wzmagające się przy kręceniu kierownicą


Qóba

Recommended Posts

Cześć,

w WRXie mam problem jak wyżej - po odpaleniu samochodu rano (stoi w hali garażowej) i wyjechaniu z niej, po chwili zaczyna być słychać 'jęczenie', które nasila się przy kręceniu kierownicą. Ten problem mam już od jakiegoś czasu, występuje tylko zimą - zwracałem uwagę na to w serwisie, wymieniono uszczelnienie pompy wspomagania, ale nic to nie dało. Płyn jest w normie. Sam serwis słuchając pompy wspomagania, stwierdził, że jedna z cichszych, które słyszał :) Gdy samochód się chociaż trochę rozgrzeje (kwestia 5-7 km) to problem znika.

 

Zastanawiam się czy może to być kwestia paska wielorowkowego? Jeżeli tak, to czy raczej powinienem jego napięcie zmniejszyć czy zwiększyć? Luz na nim (przyciskając palcem) wydaje się być w normie, tj. ok. 0.7 cm, ale może warto spróbować?

Pewnie i tak skończy się na wizycie w serwisie, ale może wcześniej się uda wpaść na jakiś trop :) 

 

Dzięki,

Kuba

Link to comment
Share on other sites

Miałem u siebie podobne,  pompa zaczynała się odzywać,  zrobiłem płukanke całego układu,  plus nowe obejmy i oczywiście oringi z serwisu,  po czym okazało się że wyje jeszcze mocniej niż przedtem, sprawdziłem pasek... już szukałem nowej pompy,  I zupełnym przypadkiem podczas serwisu klimy, zgadałem się z gościem,  właśnie odnośnie wyjącej pompy... podmieniliśmy oryginalny oring, na taki, który dosłownie ma 1mm więcej po obwodzie niż oryginalny....

Od roku czasu,  zapomniałem o jakichkolwiek dźwiękach pompy wspomagania. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...