Skocz do zawartości

Uniroyal 5 Rain Sport do Imprezy


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejś letniej opony bardziej do cywilnej szybkiej jazdy, żeby fajnie kleiła oraz okazjonalnie wypad na tor dla dobrej zabawy. Zastanawiam się nad Uniroyal 5 Rain Sport czy to będzie dobry wybór? Opona ma świetne opinie zarówno na mokrym jak i suchym, cena atrakcyjna ale przypuszczam, że większość to u posiadaczy „zwykłych samochodów” i nie do upalania. Jakie wasze zdanie? Czy może coś innego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na YT materiał na temat tych opon, można wyciągnąć jakieś wnioski, jak planujesz dużo jazdy po mokrym to dobry wybór

 

 

Edytowane przez Maniek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Maniek95 napisał:

Jest fajny materiał na YT na temat tych opon 

 

O ile reklamę opon i porównanie z chińskimi śmietnikami można nazwać fajnym materiałem...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maniek95 napisał:

Edytowałem swój post bo widzę że znawcy czepiają się słów zamiast napisać coś sensownego na temat.

Bo ta opona nadaje się do jazdy po mokrym i w takich warunkach jest rewelacyjna. Ale na suchym jest zwyczajnie za miękka i szybko zaczyna płynąć, na suchy tor się kompletnie nie nadaje. No ale CCC...

P.S. Dla mnie najlepszym kompromisem do takiej jazdy jest PS4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam te opony, mam w swoim Hawku na lato Rainsport 5 oraz RainExpert w Foresterze, mega polecam, czasami mam chęć szybkiej jazdy po zakrętach to czy mokro czy sucho to straszna petarda, mam czasami wrażenie, że te opony + 4x4 to można fizykę oszukać :)

 

Edytowane przez hubo3123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w robalu już 4 sezon Sava intensa UHP 225/45/17 i robią robotę czy to na mokrym czy to na suchym a wolno nie jeżdżę. Nie raz wpadałem w zakręt na bombie z duszą na ramieniu i nigdy się nie zwiodłem. Jak to z oponami ilu użytkowników tyle opinii musisz sam zdecydować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rain Sporty 5 u siebie, bardzo dobra opona. Na mokrym ciężko o coś lepszego w tej cenie, na suchym też sprawują się dobrze ale znalazły by się już jakieś lepsze.

Aczkolwiek tak jak ktoś napisał opona wyczuwalnie pracuje na zakrętach i samochód trochę "pływa", ale bez przesady o ile nie jedziesz z tym na tor to nie powinno to przeszkadzać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Rainsporty z tym "shark skin". Na mokrym trzymały jak wściekłe, ale specyfika irlandzkich "szorstkich" asfaltów sprawiała, że pomimo braku jakiś wysokich temperatur opony "znikały" w oczach.

Trzeba też pamiętać, że z oponami bywa tak, że w pewnym konkretnym rozmiarze kleją doskonale, a ta sama opona w innej szerokości i wysokości bieżnika potrafi całkowicie rozczarować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem wersji Rainsport 3 i niestety na mokrym była bardzo ale to bardzo słaba a na suchym nie trzymała wogóle (w porównaniu do GY Asymmetric5 która jest bardzo dobra na mokrym i średnia na suchym) Nie jestem pewny, czy Rainsport 5 został na tyle ulepszony w porównaniu do 3 żeby brać go pod uwagę. Dlatego pewnie  na filmie wypada dobrze w porównaniu do chińczyka. Jak ma być budżetowo dobrze na mokrym rozważyłbym Falkena Azenis FK510.

 

@Krzychu24Haha znalazłem test Rainsport5:

https://www.tyrereviews.com/Article/2022-Summer-Tyre-Market-Overview.htm

Są na mokrym lepsze niż podejrzewałem:mrgreen:

Edytowane przez buc niskopienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.03.2022 o 23:38, skwaro napisał(a):

Bo ta opona nadaje się do jazdy po mokrym i w takich warunkach jest rewelacyjna. Ale na suchym jest zwyczajnie za miękka i szybko zaczyna płynąć, na suchy tor się kompletnie nie nadaje. No ale CCC...

P.S. Dla mnie najlepszym kompromisem do takiej jazdy jest PS4.

Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 23:02, 133699 napisał(a):

Bardzo dobry gumiok. Można jeszcze rozważyć Pilot Sporta... tyle, że cena :)

Co do torowania.. zależy od obiektu. Są tory na których łatwo uszkodzić/wyząbkować oponę, a świeżynek na daily szkoda. 















Opona Uniroyal RainSport 5 jest naprawdę znana z dobrej równowagi między przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni, a także ogólnie z dobrych recenzji. Jest klasyfikowana jako opona letnia z naciskiem na dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i może być odpowiednia do cywilnej szybkiej jazdy i okazjonalnych przejażdżek po szlakach. Opony te cieszą się równie dobrą reputacją jak https://mostbets-polska.com/ w swojej dziedzinie. Jeśli jednak szukasz lepszych osiągów i prowadzenia do "szumnej" jazdy i od czasu do czasu wybierasz się na tor dla zabawy, warto rozważyć bardziej specjalistyczne opony letnie z bardziej agresywnymi wzorami bieżnika i zaawansowanymi funkcjami.

hahaha. zabawne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.03.2022 o 18:35, buc niskopienny napisał(a):

Używałem wersji Rainsport 3 i niestety na mokrym była bardzo ale to bardzo słaba a na suchym nie trzymała wogóle (w porównaniu do GY Asymmetric5 która jest bardzo dobra na mokrym i średnia na suchym) Nie jestem pewny, czy Rainsport 5 został na tyle ulepszony w porównaniu do 3 żeby brać go pod uwagę. Dlatego pewnie  na filmie wypada dobrze w porównaniu do chińczyka. Jak ma być budżetowo dobrze na mokrym rozważyłbym Falkena Azenis FK510.

 










Szukając odpowiedniej letniej opony do szybkiej jazdy cywilnej i czasem wypadów na tor, zastanawiam się nad Uniroyal 5 Rain Sport. Opona ta zdobyła doskonałe opinie zarówno podczas jazdy na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Cena również wydaje się atrakcyjna. Jednak mam pewne obawy, że większość recenzji pochodzi od posiadaczy "zwykłych samochodów" i może nie być reprezentatywna dla potrzeb bardziej wymagających kierowców. Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Czy korzystaliście z tych opon? Czy poleciłbyście je do szybkiej jazdy i okazjonalnych wypadów na tor? Może macie jakieś inne propozycje? Chętnie przyjmę Wasze wskazówki i rekomendacje. Zapraszam również do odwiedzenia strony https://mostbet.edu.pl/ w celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat.

Dzięki za informację

Edytowane przez wambleyY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rainsport 3 na deszczu są super , na suchym zdecydowanie pływają i szybko się zużywają.

 

Rainsport 5 na mokrym robią podobną robotę ale na suchym radzą sobie dużo lepiej od poprzedniej generacji i tak szybko się nie zużywają.

 

Aktualnie jeżdżę na Bridgestone Potenza Sport i na mokrym też mnie miło zaskoczyły, szczególnie hamowanie na prostej drodze jest imponujące, natomiast nie miałem okazji sprawdzić w boju na suchej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...