Skocz do zawartości

Forester 2016r. miga R.DIFF.TEMP - wg ASO kontrolka nie dotyczy dyfra !?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie; wiem, że temat się przewijał, ale po telefonie do ASO mam wątpliwość. Kupiłam niedawno Forestera rocznik 2016, dystrybucja PL, przed zakupem sprawdzony dokładnie (przegląd 2godzinny) w ASO - z wynikiem pozytywnym. Pod koniec dłuższej jazdy zaczęła mrugać przy ruszaniu kontrolka R.DIFF.TEMP. Na forum tutejszym wyczytałam, że to pewnie kabelek - czujnik, coś nie łączy. Po sprawdzeniu kabelka - poruszaniu nim, wychodzi na to, że to faktycznie sprawa kabla/czujnika/jednego i drugiego, bo kontrolka już nie tylko mruga przy ruszaniu, ale mruga cały czas w czasie jazdy - ponoć nic poważnego, można jeździć (wg znajomego mechanika - konsultacja na telefon).

W ASO (tam gdzie forester był sprawdzany przed zakupem) przez telefon doradzili mi pojechanie do ASO w moim miejscu zamieszkania i kupienie jakiegoś zestawu naprawczego do tego (nie pamiętam jakiego). Właśnie zadzwoniłam do ASO  w Warszawie i facet mi zaczął tłumaczyć, że w tym roczniku w samochodzie (2016) problem z kabelkiem od dyfra już został naprawiony i że to wcale nie jest kontrolka od temperatury oleju w tylnym mechanizmie rożnicowym tylko w silniku!!! (że kontrolka dotyczyła dyfra do 2010r., a w roczniku 2016 dotyczy - uwaga - raz była mowa o silniku a raz o przednim mechanizmie różnicowym. Więc już się pogubiłam - czy to jest kontroka tylnego, czy przedniego mechanizmu różnicowego czy faktycznie temperatury silnika? Gość w serwisie proponował przyjazd na lawecie, nie samochodem, ale jakoś tak brzmiał - jakby usłyszał, że kobieta, to pewnie nie zaczai nic, to można jej wszystko powiedzieć. 

 

Ktoś coś? kontrolka r.diff.temp. w foresterze 2016r.? Próbowac jeszcze sprawdzać ten kabel - łączenie na kostce, ew. wypinać i wpinać, czy coś, kupować zestaw naprawczy jakiś do tego? Czy do serwisu prosto jechać? Może ktoś poleci przy okazji do którego ASO w Warszawie jechać jakby co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałaś wszystkie papiery od auta? książka serwisowa z instrukcją jest? Jeżeli jest to w tejże książce jest opis wszystkich kontrolek na desce-przeglądnij , poczytaj będziesz wiedziała od czego są. Jeżeli poruszałaś kabelkiem i zapaliła się na stałe to jest to dobry trop.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew. Jak widać, nie wszyscy mogą ufać ASO, kobiety chyba niekoniecznie, a przynajmniej nie zawsze... 

I tak, czytałam instrukcję, inaczej nie wiedziałabym od czego- wg instrukcji ta kontrolka r.diff.temp jest. Z "rozpoznanym wstępnie" problemem zadzwoniłam do ASO. No i tam tłumaczenie gościa, że "ta kontrolka to wcale nie od tego w tym roczniku" wprawiło mnie w oslupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2022 o 22:18, Julie napisał:

Dzięki wszystkim za odzew. Jak widać, nie wszyscy mogą ufać ASO, kobiety chyba niekoniecznie, a przynajmniej nie zawsze... 

I tak, czytałam instrukcję, inaczej nie wiedziałabym od czego- wg instrukcji ta kontrolka r.diff.temp jest. Z "rozpoznanym wstępnie" problemem zadzwoniłam do ASO. No i tam tłumaczenie gościa, że "ta kontrolka to wcale nie od tego w tym roczniku" wprawiło mnie w oslupienie.

to przynajmniej już wiesz który serwis omijać z daleka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...