Jump to content

Forester 2016r. miga R.DIFF.TEMP - wg ASO kontrolka nie dotyczy dyfra !?

Recommended Posts

Witajcie; wiem, że temat się przewijał, ale po telefonie do ASO mam wątpliwość. Kupiłam niedawno Forestera rocznik 2016, dystrybucja PL, przed zakupem sprawdzony dokładnie (przegląd 2godzinny) w ASO - z wynikiem pozytywnym. Pod koniec dłuższej jazdy zaczęła mrugać przy ruszaniu kontrolka R.DIFF.TEMP. Na forum tutejszym wyczytałam, że to pewnie kabelek - czujnik, coś nie łączy. Po sprawdzeniu kabelka - poruszaniu nim, wychodzi na to, że to faktycznie sprawa kabla/czujnika/jednego i drugiego, bo kontrolka już nie tylko mruga przy ruszaniu, ale mruga cały czas w czasie jazdy - ponoć nic poważnego, można jeździć (wg znajomego mechanika - konsultacja na telefon).

W ASO (tam gdzie forester był sprawdzany przed zakupem) przez telefon doradzili mi pojechanie do ASO w moim miejscu zamieszkania i kupienie jakiegoś zestawu naprawczego do tego (nie pamiętam jakiego). Właśnie zadzwoniłam do ASO  w Warszawie i facet mi zaczął tłumaczyć, że w tym roczniku w samochodzie (2016) problem z kabelkiem od dyfra już został naprawiony i że to wcale nie jest kontrolka od temperatury oleju w tylnym mechanizmie rożnicowym tylko w silniku!!! (że kontrolka dotyczyła dyfra do 2010r., a w roczniku 2016 dotyczy - uwaga - raz była mowa o silniku a raz o przednim mechanizmie różnicowym. Więc już się pogubiłam - czy to jest kontroka tylnego, czy przedniego mechanizmu różnicowego czy faktycznie temperatury silnika? Gość w serwisie proponował przyjazd na lawecie, nie samochodem, ale jakoś tak brzmiał - jakby usłyszał, że kobieta, to pewnie nie zaczai nic, to można jej wszystko powiedzieć. 

Ktoś coś? kontrolka r.diff.temp. w foresterze 2016r.? Próbowac jeszcze sprawdzać ten kabel - łączenie na kostce, ew. wypinać i wpinać, czy coś, kupować zestaw naprawczy jakiś do tego? Czy do serwisu prosto jechać? Może ktoś poleci przy okazji do którego ASO w Warszawie jechać jakby co?

dostałaś wszystkie papiery od auta? książka serwisowa z instrukcją jest? Jeżeli jest to w tejże książce jest opis wszystkich kontrolek na desce-przeglądnij , poczytaj będziesz wiedziała od czego są. Jeżeli poruszałaś kabelkiem i zapaliła się na stałe to jest to dobry trop.  

Zepsuta skrzynia biegów jak nic... we wszystkich czterech kołach:mrgreen:

Dzięki wszystkim za odzew. Jak widać, nie wszyscy mogą ufać ASO, kobiety chyba niekoniecznie, a przynajmniej nie zawsze... 

I tak, czytałam instrukcję, inaczej nie wiedziałabym od czego- wg instrukcji ta kontrolka r.diff.temp jest. Z "rozpoznanym wstępnie" problemem zadzwoniłam do ASO. No i tam tłumaczenie gościa, że "ta kontrolka to wcale nie od tego w tym roczniku" wprawiło mnie w oslupienie.

W dniu 13.03.2022 o 22:18, Julie napisał:

Dzięki wszystkim za odzew. Jak widać, nie wszyscy mogą ufać ASO, kobiety chyba niekoniecznie, a przynajmniej nie zawsze... 

I tak, czytałam instrukcję, inaczej nie wiedziałabym od czego- wg instrukcji ta kontrolka r.diff.temp jest. Z "rozpoznanym wstępnie" problemem zadzwoniłam do ASO. No i tam tłumaczenie gościa, że "ta kontrolka to wcale nie od tego w tym roczniku" wprawiło mnie w oslupienie.

to przynajmniej już wiesz który serwis omijać z daleka :)