Skocz do zawartości

Wymiana tarcz zegarów Forester SG


LukaszRem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent Forester Sg 2007rok 2.0 benzyna 158km.

Moje zegary oryginał na Europę zaczęły szaleć, dlatego niewiele myśląc kupiłem za 100 zegary od anglika włożyłem wszystko dobrze działa, wiec ze starych zegarów przełożyłem tarcze prędkościomierza i zaczęły się problemy, wskazówka albo nic nie wskazuje, po lekkich korektach wskazówki (wsówanie/wysówanie z otworu) przekłamuje o około 20 km, albo się przycina, nie opada do końca, udało mi się parę razy tak ustawić że do 80km/h wszystko było okej ale powyżej znów się zacinała, jest jakiś patent na to ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontować przedni klosz, podpiąć coś pod OBD2 by pokazywało daną prędkość lub nawigację (prędkość nawigacji nie będzie się zgadzać z prędkością sczytywaną z OBD) i wybrać się na jakąś mało uczęszczaną drogę i po próbnej jeździe porównywać , zatrzymywać się korygować i ponownie od początku aż ustawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak robilem z 60 minut ale z kazdym razem sie przycina, myslalem ze  jest jakis inny sposob na to. Najgorsze jestt ze nie chodzi plynnie jak by przeklamywal to by nie bylo problemu, a probowal ktos przekladac tak jak ja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając doświadczenia z imprezy to mogę powiedzieć że najpewniej uszkodzileś mechanizm wychułu wskazówki. Nic już nie zrobisz z tym. Psuje się od wyciągania/wyszarpywania wskazówek.

 

Mi sie tak stało ze dwa razy. Dopiero za trzecim nastąpił cud i nic się nie popsuło aczkolwiek jak wspominałem tak było w imprezie. Może w forku da się to uratować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy nie. Nie da sie przełożyć mechanizmu obrotomierza do predkosciomierza i na odwrót. Jak nikt nic więcej nie wniesie to chyba zostają nowe zegary :(

 

Ten mechanizm od wskazówek jest bardzo delikatny i prawie że idealnie wyważony. Ingerencja w postaci ciągnięcia itp. powoduje że praktycznie od razu się to psuje. 

 

Może trochę nie wypada ale mam jedne wolne od SG USDM polift AT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...