Jump to content

Brak tylnego napędu


Wsklos
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Kilka dni temu moja żona zakopała się naszym Foresterem (2014)2,5L na błotnistej bocznej drodze (chciała skrócić sobie przejazd).  Niestety samochód się kilka razy zakopał i ostatecznie  potrzebowała wsparcia. Na szczęście wyciągną ją inny samochód. Twierdzi, że przez chwilę paliła się kontrolka oleju w skrzyni CVT i już wtedy kręciły się tylko przednie koła. Niestety od tego czasu zauważyłem brak napędu na tylną oś. Po dodaniu gazu z wiekszą siłą buksują przednie koła i pali się przez chwilę kontrolka trakcji. Czy ktoś spotkał się z taka sytuacją i wie jak rozwiązać ten problem. 

Z góry dzieni. 

Link to comment
Share on other sites

Obecnie samochód ma przejechane 95 tyś mil, olej w skrzyni wymieniony był przy stanie około 75 tyś. Samochód jest regularnie serwisowany mam go od 2015 r (14 tys mil). 

Nigdy nie było żadnych niepokojących sygnałów związanych z napędem. Nie wiem czy to istotne ale żona próbowała przy którymś z rzędu podejściu wyjechać z x-mode przy użyciu dużej ilości gazu. 

Link to comment
Share on other sites

Dużo gazu i płytki, to się mogło nie polubić. :D

 

Najwyżej naprawę odliczysz jej z wacików...

 

Podnieś w dowolnym warsztacie, ale jak pisałem pewnie rozbiórka i inspekcja.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Wsklos napisał:

Po dodaniu gazu z wiekszą siłą buksują przednie koła i pali się przez chwilę kontrolka trakcji. Czy ktoś spotkał się z taka sytuacją i wie jak rozwiązać ten problem. 

subary z cvt z początkowych lat produkcji miałt tak że większość napędu szła na przód ( nawet gdzieś na forum jest wątek z obk ) . Weź go śnieg i wtedy daj w palnik - np próbując zakręcić bączka lub jak koledzy wyżej piszą sprawdź napęd na podnośniku /stacji diagnostycznej na rolkach

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...