Skocz do zawartości

Brak tylnego napędu


Wsklos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Kilka dni temu moja żona zakopała się naszym Foresterem (2014)2,5L na błotnistej bocznej drodze (chciała skrócić sobie przejazd).  Niestety samochód się kilka razy zakopał i ostatecznie  potrzebowała wsparcia. Na szczęście wyciągną ją inny samochód. Twierdzi, że przez chwilę paliła się kontrolka oleju w skrzyni CVT i już wtedy kręciły się tylko przednie koła. Niestety od tego czasu zauważyłem brak napędu na tylną oś. Po dodaniu gazu z wiekszą siłą buksują przednie koła i pali się przez chwilę kontrolka trakcji. Czy ktoś spotkał się z taka sytuacją i wie jak rozwiązać ten problem. 

Z góry dzieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie samochód ma przejechane 95 tyś mil, olej w skrzyni wymieniony był przy stanie około 75 tyś. Samochód jest regularnie serwisowany mam go od 2015 r (14 tys mil). 

Nigdy nie było żadnych niepokojących sygnałów związanych z napędem. Nie wiem czy to istotne ale żona próbowała przy którymś z rzędu podejściu wyjechać z x-mode przy użyciu dużej ilości gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wsklos napisał:

Po dodaniu gazu z wiekszą siłą buksują przednie koła i pali się przez chwilę kontrolka trakcji. Czy ktoś spotkał się z taka sytuacją i wie jak rozwiązać ten problem. 

subary z cvt z początkowych lat produkcji miałt tak że większość napędu szła na przód ( nawet gdzieś na forum jest wątek z obk ) . Weź go śnieg i wtedy daj w palnik - np próbując zakręcić bączka lub jak koledzy wyżej piszą sprawdź napęd na podnośniku /stacji diagnostycznej na rolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...