Jump to content

Subaru Impreza GH 2.0 150KM - co się sypie, na co uważać?


CooqieEZ
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Planuje dołączyć w kręgi Subi właśnie zakupem GH 2.0 150km. Widziałem temat z 2015 roku o podobnej charakterystyce, jednak pytanie czy coś się przez te lata zmieniło?
Czy granice 20k wystarczy na kupno fajnego egzemplarza? No i rzecz jasna wady/zalety :) Plastiki czy ilość miejsca w bagaju akurat znam - bardziej aspekty techniczne.

 

Z góry dziękuje :D
PS: Jakby ktoś z WWa i okolic chciał sprzedawać w marcu/kwietniu to dawajcie znaki :) 

Link to comment
Share on other sites

Główna wada to korozja, zwłaszcza dotyczy to tylnej klapy bagażnika.

Poza tym nie ma żadnych problemów, za wyjątkiem typowego dla silników N/A dławienia przy ok. 2k RPM. U mnie prawdopdoobnie związane jest to z przytkanym katalizatorem, bo problem wystąpił niedługo przed pojawieniem się błędu katalizatora.

 

Jeżeli chodzi o cenę, myślę że niewiele zmieniło się w tej kwestii od 2015 roku. Wtedy zadbany egzemplarz można było kupić za 30-35tys. zł i najczęściej wybór ograniczał się do max. 3 egzemplarzy, bo więcej nie było (jeżeli mówimy o 2.0 w benzynie i manualu bo ofert z dieslem, silnikiem 1.5 i automatem było więcej). Myślę, że jest możliwości kupić ten samochód za 20tys.zł, ale raczej będziesz  musiał na start coś dołożyć, bo ja swojego bym nie sprzedał poniżej 25 tys.zł i wątpię czy ktokolwiek by sprzedał, jeżeli mówimy o samochodzie w dobrym stanie.

 

Niestety wybór jest mocno ograniczony, bo tych modeli na rynku jest bardzo mało. Weź pod uwagę to, że wiele ofert dotyczy samochodów sprowadzonych z USA....

 

Edited by kubaxc332
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

A Ty @panekrzysiek też masz problem z dławieniem? Czytałem sporo na forum na ten temat i już myślałem nad wysłaniem ECU na przestrojenie do pewnego gościa, ale według mnie to nie ma sensu bez usunięcia przyczyny przestrojenia mapy. W moim przypadku może to być kwestia wyczyszczenia katalizatora.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...