Skocz do zawartości

Świece i cewki zapłonowe Subaru Legacy IV 2.0 165 KM LPG EJ204, P0303, P1235, falujące jałowe obroty, silnik gaśnie na jałowych


desu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
chciałbym się zapytać jakie cewki zpałonowe i świece kupić do Subaru Legacy 2.0 165 KM w LPG.
Jaki odstęp elektrod powinien być? Na forum czytałem  ze do gazu 0.8mm.

I pytanie czy wymiana tego pomoże na błędy silnika:

P0303, P0304 - zapłon cylindra 3 i 4 - wypadanie zapłonów

P1235 Wykrywanie wypadających zapłonów. 

Auto po wysprzęgleniu czasem gaśnie na zimny i ciepłym silniku, falują mu obroty jałowe. 

Pozdrawiam, Damian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mojej imprezy 2.0R 160 kupiłem oryginalne NGK ILFR6B, nie zmieniaj odstępu, też mam w gazie, co do cewek to chyba też oryginalne.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@desu 22433AA480 - Cewka zapłonowa EJ204, to jest oryginał, nie wiem czy są jakieś zamienniki godne zaufania.

 

Edytowane przez hubo3123
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, desu napisał:

Cześć,
chciałbym się zapytać jakie cewki zpałonowe i świece kupić do Subaru Legacy 2.0 165 KM w LPG.
Jaki odstęp elektrod powinien być? Na forum czytałem  ze do gazu 0.8mm.

I pytanie czy wymiana tego pomoże na błędy silnika:

P0303, P0304 - zapłon cylindra 3 i 4 - wypadanie zapłonów

P1235 Wykrywanie wypadających zapłonów. 

Auto po wysprzęgleniu czasem gaśnie na zimny i ciepłym silniku, falują mu obroty jałowe. 

Pozdrawiam, Damian 

Jak masz LPG, to daj auto na sprawdzenie luzu zaworowego. Bo za chwilę może być za późno.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hubo3123 napisał:

22433AA480 - Cewka zapłonowa EJ204, to jest oryginał, nie wiem czy są jakieś zamienniki godne zaufania.

 

wybór duży:

https://allegro.pl/kategoria/uklad-elektryczny-silnika-cewki-zaplonowe-50771?string=22433AA480&description=1&order=p

 

tylko co wybrać...

 

Co jest dokładnie (najlepiej foto) nadrukowane na oryginalnej cewce, bo Subaru jej nie produkuje...

powinien być numer prawdziwego producenta (a czasem nawet wprost firma) np w przepływomierzu jest u mnie Hitachi, na pompie Delphi, na sondzie Denso  itp

 

PS. nie wiem skąd się to bierze ale w większości wątków zamiast podać komplet informacji, a w szczególności numer prawdziwego producenta, ludzie sobie sami utrudniają,podając tylko numery Subaru, a tu wiadomo mało informacji, mała/fatalna dostępność itp :upside-down-face_1f643-small:

 

Tu jest przykład sensownego podejścia, od razu wiadomo kto jest producentem ;-)

 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem z kierownikiem serwisu u mnie, i mówi, że nie ma problemu z zamiennikami, instalują m.in. NGK i jeździ takie auto OK (a dają gwarancję na swoją robotę ;-)

 

I co ciekawe (ale ponoć w Subaru to norma...)  cewka DIAMOND FK0334 może mieć numer 22433AA480 lub 22433AA540 (a może jeszcze jakiś aby zaciemnić... ) :upside-down-face_1f643-small:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...