Jump to content

Świece i cewki zapłonowe Subaru Legacy IV 2.0 165 KM LPG EJ204, P0303, P1235, falujące jałowe obroty, silnik gaśnie na jałowych

desu
 Share

Recommended Posts

Cześć,
chciałbym się zapytać jakie cewki zpałonowe i świece kupić do Subaru Legacy 2.0 165 KM w LPG.
Jaki odstęp elektrod powinien być? Na forum czytałem  ze do gazu 0.8mm.

I pytanie czy wymiana tego pomoże na błędy silnika:

P0303, P0304 - zapłon cylindra 3 i 4 - wypadanie zapłonów

P1235 Wykrywanie wypadających zapłonów. 

Auto po wysprzęgleniu czasem gaśnie na zimny i ciepłym silniku, falują mu obroty jałowe. 

Pozdrawiam, Damian 

do mojej imprezy 2.0R 160 kupiłem oryginalne NGK ILFR6B, nie zmieniaj odstępu, też mam w gazie, co do cewek to chyba też oryginalne.

• Thanks 1

27 minut temu, hubo3123 napisał:

do mojej imprezy 2.0R 160 kupiłem oryginalne NGK ILFR6B, nie zmieniaj odstępu, też mam w gazie, co do cewek to chyba też oryginalne.

Znasz może oznaczenie oryginalnej cewki? 

@desu 22433AA480 - Cewka zapłonowa EJ204, to jest oryginał, nie wiem czy są jakieś zamienniki godne zaufania.

Edited by hubo3123

3 godziny temu, desu napisał:

Cześć,
chciałbym się zapytać jakie cewki zpałonowe i świece kupić do Subaru Legacy 2.0 165 KM w LPG.
Jaki odstęp elektrod powinien być? Na forum czytałem  ze do gazu 0.8mm.

I pytanie czy wymiana tego pomoże na błędy silnika:

P0303, P0304 - zapłon cylindra 3 i 4 - wypadanie zapłonów

P1235 Wykrywanie wypadających zapłonów. 

Auto po wysprzęgleniu czasem gaśnie na zimny i ciepłym silniku, falują mu obroty jałowe. 

Pozdrawiam, Damian 

Jak masz LPG, to daj auto na sprawdzenie luzu zaworowego. Bo za chwilę może być za późno.

• Upvote 1

4 godziny temu, hubo3123 napisał:

22433AA480 - Cewka zapłonowa EJ204, to jest oryginał, nie wiem czy są jakieś zamienniki godne zaufania.

wybór duży:

https://allegro.pl/kategoria/uklad-elektryczny-silnika-cewki-zaplonowe-50771?string=22433AA480&description=1&order=p

tylko co wybrać...

Co jest dokładnie (najlepiej foto) nadrukowane na oryginalnej cewce, bo Subaru jej nie produkuje...

powinien być numer prawdziwego producenta (a czasem nawet wprost firma) np w przepływomierzu jest u mnie Hitachi, na pompie Delphi, na sondzie Denso  itp

PS. nie wiem skąd się to bierze ale w większości wątków zamiast podać komplet informacji, a w szczególności numer prawdziwego producenta, ludzie sobie sami utrudniają,podając tylko numery Subaru, a tu wiadomo mało informacji, mała/fatalna dostępność itp :upside-down-face_1f643-small:

Tu jest przykład sensownego podejścia, od razu wiadomo kto jest producentem ;-)

Edited by artaa

Pogadałem z kierownikiem serwisu u mnie, i mówi, że nie ma problemu z zamiennikami, instalują m.in. NGK i jeździ takie auto OK (a dają gwarancję na swoją robotę ;-)

I co ciekawe (ale ponoć w Subaru to norma...)  cewka DIAMOND FK0334 może mieć numer 22433AA480 lub 22433AA540 (a może jeszcze jakiś aby zaciemnić... ) :upside-down-face_1f643-small: