Skocz do zawartości

Jazda z dużym poborem prądu, a bezpieczniki/akumulator


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wakacje już za kilka dni :) czeka mnie dosc dluga wycieczka (1600km w jedna strone), 3 osoby na pokladzie + bagaze + kilka urzadzen elektrycznych - i tu pojawia sie pytanie:

 

Czy nie walnie mi jakis bezpiecznik, kiedy samochod bedzie jechal jednoczesnie z klimatyzacja, podlaczona chlodziarka 12V, CB i Nawigacja? Do tego moze dojsc jeszcze laptop, jak mi sie Kobieta znudzi widokami i bedzie chciala jakis film :) Chlodziarka ma pobor pradu 4A, moc 50W. Reszta nie wiem, ale Nawigacja i CB pewnie niewiele. Moj akumulator to 50Ah, w miare nowy (kilka miesiecy).

 

Z gory sorry za moze laickie pytanie, ale mechaniko-elektryka jest mi rownie obca, co szydełkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon ... niczym sie nie przejmuj .

Dla swietego spokoju wyczysc klemy i zakonserwuj wazelina teczniczna albo bardziej

kawiorowym sprayem . Jesli lodowke zasilasz z gniazda zapalniczki to wczesniej go dobrze wyczysc (lubi sniedziec).

 

Ps. Te 1600 km to na wschod ... znow wybierasz sie na Krym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeważnie chodzi cb-radio, radio, klima, przetwornica 220V z podłączonym laptopem i ładowarką do aparatu i nic się nie dzieje - ale wystarczy zostawić na kwadrans samochód z włączonymi odbiornikami i pchanie gwarantowane (szczególnie przetwornica żre dużo prądu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Te 1600 km to na wschod ... znow wybierasz sie na Krym ???

 

Dzieki za odp :) tym razem jade bardziej na poludnie: Obzor, Bułgaria (60km na poludnie od Varny). Przez Slowacje, Wegry i Rumunie, a jak bede wracal, zahacze o zamek Drakuli i Karpaty ;) ot, taki plan.

 

U mnie przeważnie chodzi cb-radio, radio, klima, przetwornica 220V z podłączonym laptopem i ładowarką do aparatu i nic się nie dzieje - ale wystarczy zostawić na kwadrans samochód z włączonymi odbiornikami i pchanie gwarantowane (szczególnie przetwornica żre dużo prądu)

 

Nie no, nie przewiduje uzywania akumulatora na postojach, juz to przerabialem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy nie walnie mi jakis bezpiecznik, kiedy samochod bedzie jechal jednoczesnie z klimatyzacja, podlaczona chlodziarka 12V, CB i Nawigacja? Do tego moze dojsc jeszcze laptop, jak mi sie Kobieta znudzi widokami i bedzie chciala jakis film :) Chlodziarka ma pobor pradu 4A, moc 50W. Reszta nie wiem, ale Nawigacja i CB pewnie niewiele. Moj akumulator to 50Ah, w miare nowy (kilka miesiecy).

Jezeli nikt Ci nie spapral elektryki w samochodzie, to co najwyzej ryzykujesz wlasnie przepalenie bezpiecznika zapalniczki lub np radia.

Dlatego proponuje zakup kilku sztuk na zapas np. na stacji benzynowej (grosze) i sprawdzenie przed wyjazdem, gdzie sie znajduja oba bezpieczniki. Sama wymiana jest na prawde banalna i szybka, ale warto sprobowac wczesniej. :cool:

Pozdrawiam,

Slawo.

P.S. Urzadzenia podlaczane do zapalniczki zazwyczaj maja dodatkowy bezpiecznik w rozkrecanej wtyczce. Jak podlaczysz do przedluzacza np. przetwornice i pare innych zabawek a bezpiecznik ma 5 A, to tez moze czekac Cie wymiana, ale jak wyzej: prosta, szybka a bezpieczniki tanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...