Jump to content

Wyniki trasy terenowej IV Plejad


pin
 Share

Recommended Posts

Moje refleksje na powyższy temat:

 

W terenowej klasyfikacji aut Subaru wzięto pod uwagę 42 załogi.

Załoga nr 18 zajęła w oficjalnym zestawieniu wyników 1 miejsce z sumą 128 punktów, jednak nie sklasyfikowano jej gdyż był to "dealer Subaru".

W tej sytuacji pierwsze miejsce przyznano załodze z numerem 1, drugie miejsce załodze z numerem 31, a trzecie miejsce załodze z numerem 34.

 

Niestety wbrew temu co na odprawie zapowiadał szef trasy terenowej, że w tym roku główne znaczenie będą miały próby samochodowe, znowu okazało się, że mają one mniejsze znaczenie. Kierowcy, którzy napracowali się nad najlepszymi wynikami i z narażeniem swoich aut na uszkodzenie urywali cenne sekundy, tak jak w poprzednich latach zostali ośmieszeni przez przyjęte kryteria oceny.

 

Z 5 prób samochodowych jedna została przeprowadzona na zaliczenie, a punktowano cztery pozostałe. Jedna próba (ss4) nie została sklasyfikowana, prawdopodobnie dlatego, że po tym jak jeden z uczestników utknął w piasku i serwis nie potrafił go wyciągnąć przez kilkadziesiąt minut (!), wielu kierowców nie miało okazji zaliczyć tej próby.

 

Ostatecznie uwzględniono trzy próby (ss1, ss3, ss5).

Gdy zsumujemy wyniki z tych trzech prób:

1. miejsce zajęła załoga nr 6 z 92 punktami. Niestety w klasyfikacji Zlotu zajęli dopiero 10 miejsce głównie dlatego, gdyż wypadli słabo w trafianiu piłką golfową do celu.

2. miejsce zajęła załoga nr 36 z 94 punktami. Ona została w klasyfikacji Zlotu dopiero 18 miejsce bo również okazali się słabymi golfistami oraz dodatkowo, jak cześć załóg, udzielili "bardzo nieprawidłowej" odpowiedzi na błędne (niejednoznaczne) pytanie o ilość "świątków" na pewnej leśnej polanie.

3. miejsce zajęła załoga z numerem 31 z 95 punktami. Załoga ta została sklasyfikowana na drugim miejscu i odebrała za to nagrodę. Jest to ewenement, że bardzo dobry wynik prób samochodowych znalazł odbicie w końcowym wyniku załogi! Gratulacje dla załogi z numerem 31!

 

Dla informacji:

Załoga z numerem 1, która odebrała nagrodę za pierwsze miejsce zajęła 13 miejsce w rywalizacji samochodowej.

Załoga z numerem 34, która odebrała zagrodę za trzecie miejsce, w próbach samochodowych zajęła 11 miejsce.

 

Podsumowując, podobnie jak w ubiegłym roku o wyniku decydował w głównej mierze czas przejścia po linie nad jarem, tak i w tym roku decydowały głównie próby nie związane z umiejętnościami za kierownicą. Szkoda, bo zapowiadano, że miało się to zmienić.

 

Gdyby jednak zapomnieć o wynikach rywalizacji, to sama trasa terenowa została przygotowana i przeprowadzona dobrze i ciekawie. Chyba najlepiej w historii Plejad.

 

Pozdrowiam uczestników oraz wszystkich tych, którzy napracowali się, żeby inni mogli się bawić :grin:

Link to comment
Share on other sites

pin, post słuszny, ale po co tworzyć kolejne wątki na ten temat?

 

Drodzy Forumowicze - proszę pisać komentarze na temat liczenia wyników w wątku "Plejady 2007". Prawdopodobnie kwestia wyników zostanie przeniesiona do "Pytań do Dyrekcji".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...