Jump to content

Forester kod błędu p0011

anderson888

Recommended Posts

Witam posiadam Forestera 2006 2.0 benzyna 158KM w ostatnim czasie wymieniałem czujnik położenia wałka rozrządu bo miałem kod błędu p0340 wraz z tym czujnikiem wymieniłem wszystkie filtry wraz z olejem 5w30 nie będę ukrywał że samochód kupiłem miesiąc temu i poprzedni właściciel nie wiedział jaki olej był lany do silnika. Olej polecili mi w warsztacie i stwierdzili żeby zalać taki jaki musi być po wymianie po ok 2 dniach wyskoczył kolejny blad p0011- Usterka nastawnika wałka rozrządu. I teraz moje pytanie brzmi gdzie szukac rozwiązania problemu czy ktoś z Was miał już podobny przypadek?

Sprawdź czy dobrze zapięta wtyczka od czujnika położenia wału lub mało prawdopodobne ale możliwe nowy czujnik uwalony  , jeśli to zamiennik to nawet wielce prawdopodobne.

Coś więcej?

- przebieg,

- historia auta: naprawy silnika / regulacje itp

- jak niby nie wiedział = miał to gdzieś i było lane cokolwiek - możliwe zużycie regulatorów

- to co wyżej - czujnik...

Ja i nie tylko ja, leję oleje typu 5W40 /5W50

np

https://filtrytotu.pl/pl/oleje/41799-liqui-moly-molygen-5w-50-1l-2542.html

Edited by artaa

4 minuty temu, anderson888 napisał:

Przebieg 255 tyś wymiana rozrządu 10 tyś temu.

Jeżeli chodzi o czujnik to błąd p0340- czujnik położenia wałka rozrządu juz się nie pojawia tylko jest teraz nowy p0111

To jeszcze zbyt niski poziom oleju lub jak poprzedni właściciel nie dbał i jeździł na smole to resztki smoły po wymianie oleju zablokowały zawór elektromagnetyczny.

• Like 1

Pożycz od kogoś czujnik wałka i podmień. Prawdopodobnie zle odczytuje położenie ale jeszcze w granicach normy że nie wywala po340 i sprawdź wtyczkę czy pin jakiś nie wygięty.

I chyba ostatnia możliwość to złe położenie wałka rozrządu bo wspomniałeś że był robiony rozrząd.

Edited by ipsx82

• 1 year later...

@anderson888 

udało się uporać z błędem? Mam podobny problem w swoim Legacy 2.0 165km 2005, też czujnik kupiony rok temu był nowy. W dodatku całą zimę jak były temperatury poniżej 0 to błąd ani razu nie wyskoczył... Oprócz wyskoczenia błędu i wyłączenia tempomatu nic się nie dzieje. 

W dniu 9.05.2023 o 22:24, desu napisał(a):

@anderson888 

udało się uporać z błędem? Mam podobny problem w swoim Legacy 2.0 165km 2005, też czujnik kupiony rok temu był nowy. W dodatku całą zimę jak były temperatury poniżej 0 to błąd ani razu nie wyskoczył... Oprócz wyskoczenia błędu i wyłączenia tempomatu nic się nie dzieje. 

p0011 to błąd elektrozaworu sterującego zmienną fazą. Problemem jest elektrozawór(częściej) albo koło zmiennej fazy. Zamień elektrozawory miejscami prawy z lewym. Jak jest elektrozawór uszkodzony, to usterka przejdzie na drugą stronę i będzie błąd p0021. Jeśli dalej będzie problem p0011, to może oznaczać uszkodzone koło zmiennej fazy, ewentualnie instalacja elektryczna(rzadko).