Skocz do zawartości

Jeszcze o gazie - Rinspeed Bedouin


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

No tak Piwoszu. Klasyczne pa-fą....

Ale widze, ze zostałem rozgryziony. Moja podświadomość podsunęła mi tą kwotę, a ja ją wklepałem bez cienia zwątpienia. Tłumaczy mnie tylko to, że do końca stycznia br. jeździłem dieslem.

 

To po ile teraz benzynka? Tak z ciekawości.

 

A tak generalnie to chciałem się tylko wyżalić.

Po ostatniej sobotniej "wgniotce" miewam załamania nerwowe.

 

Serdeczne pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak np.:

za 1350 kg benzyniaka zaplacisz 520 Euro rocznie (2800 zl) :shock:

za 1350 kg dieselka zaplacisz dokladnie 2 razy wiecej, 1040 E (4160 zl) :cry:

za 1350 kg gazownika zaplacisz 3 razy wiecej, 1560 E (6240 zl) :evil:

.

 

Eeeeee cos mi sie nie zgadzaja te rachunki.......... aha juz wiem, w pierwszej pozycji powinno byc 2080 zl....

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bartku,

Powinienem czytac swoje posty 8 razy przed wyslaniem, a nie jak do tej pory tylko 7 :wink: .

Masz oczywiscie racje, ze 2080zl, a nie 2800zl.

Te stawki, to glowna przyczyna, dla ktorej sprzedalem diesla.

A jakby komus przyszlo do glowy nie zaplacic, to urzad sciagajacy wspomniany podatek drogowy ma prawo zajac samochod na poczet nie wplaconych oplat. Mozna go sobie potem wykupic. :D

 

 

-------------------

Widze, ze w naturalny sposob przejalem role korespondenta.

Nikogo nie pouczam. Informacje o holenderskich realiach wplatam w moje maile jako "learning opportunity".

-------------------

 

Pozdrawiam.

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada sie cieszyc, ze wlasnie sa durniejsi. W innym wypadku by sobie policzyli, ze jak chlop sobie jezdzi na gazie, to dlaczego ma mu byc lzej? Niech odda to co zaoszczedzil :lol: . Bo to tak dziala.

W praktyce, gaz czy ropa to rozwiazania tylko dla dlugodystansowcow.

Pozdrawiam.

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynka - to zależy ogólnie od 3,50zł. w zwyż, a za V-Power Racing 99+ na Shellu i 4,40...

Za ON na Shellu płaciłem wczoraj 2,94zł :(

 

Bój się Boga, gdzie ty paliwo kupujesz?!

 

U mnie na Orlenie:

Eurosuper - 3,39 zł

Superplus - Nie pamiętam trzy sześćdziesiąt coś

U95 - patrz Eurosuper, ew. grosz różnicy

ON - 2,65 zł

 

A najlepsze jest to, że po drugiej stronie ulicy jest stacja JET. Kiedy bym nie przejeżdżał, zawsze mają o 2 grosze tańsze wszystkie paliwa (raz się zdarzyło, że mieli taniej o 4 grosze, ale chyba nie zdążyli zmienić po tym, jak Orlen podwyższył :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Piwowarze, wywnioskowałem z twojej wypowiedzi że Ty preferujesz "biopaliwa" wodo-rowe. szczęś boże twojemu motorkowi.

 

LEGENDA:

biopaliwa wodo-rowe - Paliwo o niskiej zawartością paliwa, za to o dużej zawartości WODY z pobliskiego ROWu. Komponenty użyte do produkcji, zaczerpywane bańką na mleko ......skąd popadnie. Najbardziej żyzne biopaliwa powstają na bazie deszczówki lub gnijówki, w zależności od przypadkowości podłączenia instalacji ściekowej do zbiorników z "zakrzywionym dziobem". Biopaliwa bardzo żyzne, to te popowodziowe, czyli zmieszane - gnojówka z deszczówką czyli 00 oktan. Panie tankują z dystrybutorów z kółeczkiem, panowie z trójkącikiem. Papier do podtarcia wlewu dostępny na stacji.

 

Siwy Ekolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijesz do JET czy Orlenu? :)

 

Jak by nie było, w JETcie 2 grosze mniej z powodzeniem zastępuje programy lojalnościowe, mimo tego, że każdy, kto choć raz trzymał w dłoni kalkulator policzyć sobie może, że oszczędność nie jest aż tak wielka, żeby jadąc do centrum Gdyni opłacało się robić dwie nawrotki na dwujezdniowej, przelotowej ulicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...