Jump to content

Legacy IV 2.0 165KM Szarpanie

daymonn

Recommended Posts

Witam forumowiczów

Piszę z problemem z którym męczę się już trzeci rok i zero rozwiązań..

Pacjent to Legacy IV 2007r benzyna 165KM

Problemem jest szarpanie, brak mocy mniej wiecej do 2,5tys obrotów, później auto jedzie normalnie.

Przy podjeździe pod górkę pedał gazu w podłodze i brakuje mu mocy..musze redukować do jedynki

I teraz najlepsze...na komputerze zero błędów, check nigdy się nie zapalił ale po wymuszeniu resetu komputera auto odżywa i problem znika na kilkanaście kilometrów

Do tej pory:

- wymienione sondy

- wymieniony przepływomierz

- czyszczenie przepustnicy

- wymieniony czujnik spalania stukowego

Dowiedziałem się że to przypadek który wystepuje czasem w subaru.

Mam kontakt do gościa ze Śląska który, jak twierdzi, zna rozwiązanie ale jego wiedza nie jest na sprzedaż i podzieli się nią jedynie za 4,5l Jacka Danielsa, którego mam mu wysłać kurierem.

Żeby pojechać mam ponad 700km do niego więc srednio.

Podobno z jego wiedzą każdy laik naprawi problem w 15min. Kilka razy próbowałem się z nim dogadać ale jest nieugięty. Twierdzi że trzeba coś usunąć z auta.

Czy może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję

Edited by daymonn

• daymonn changed the title to Legacy IV 2.0 165KM Szarpanie

Tematów o tym jest mnóstwo. Generalnie chodzi o to że stukowiec cofie zapłon w pewnym zakresie obrotów. Jest na to rada, modyfikacja ECU czyli zmiana mapy. Albo ponoć działa Tzw Gary's FIX. Był cały temat na forum o tym, teraz go nie mogę odszukać. Gary's FIX to wytłumienie, obniżenie napięcia które wraca z czujnika stukowego do ECU. Wykorzystując dzielnik napięcia.
Ale spróbuj najpierw czujnik spalania stukowego przenieść na skrzynie biegów, jest tam miejsce i pasuje tam fabryczna śruba. Stukowiec jest pod przepustnicą bardziej po stronie kierowcy.

Poczytaj:
https://forum.subaru.pl/topic/13812-garys-fix-by-bergen/page/4/

• Like 1

W innych markach ktore tez miewaja taki problem. U mnie kiedys w mazdzie mx3 v6 podlozenie cienkiej gumowej podkladki pod czujnik pomoglo

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, daymonn napisał:

brak mocy mniej wiecej do 2,5tys obrotów, później auto jedzie normalnie.

O ile to twój silnik to cały wątek masz tu:

Chyba "najzdrowsze" rozwiązanie oferuje niejaki @Sasha_A80 bo z tym oszukiwaniem (tłumieniem) stukowca to raczej ryzykowne.

Pozdrawiam,

• Like 1

• 2 weeks later...
W dniu 8.01.2022 o 20:26, daymonn napisał:

Mam kontakt do gościa ze Śląska który, jak twierdzi, zna rozwiązanie ale jego wiedza nie jest na sprzedaż i podzieli się nią jedynie za 4,5l Jacka Danielsa, którego mam mu wysłać kurierem.

Ja się podzieliłem swoja wiedzą za darmo, co nie nie jasne?

To może niech wspomniany wyżej @carfit się wypowie i rozwieje wątpliwości czy też trzeba mu za to wieźć 4.5L łychy czy jednak nie. ;)

Wybacz za wywołanie do tablicy ale autor wątku moim zdaniem wciąż nie dostał jednoznacznej odpowiedzi.