Jump to content

Jazda w terenie e-boxerem w trybach snow/dirt lub deep snow/mud i skrzynia CVT.

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam pytanie a propos jazdy nowym e-boxerem po terenie w trybie deep snow/mud lub lżejszym snow/dirt. Jeździłem troche moim Subaru Foresterem po różnym terenie. W jakim ustawieniu najlepiej jeździć po cięższym terenie? Czy w trybie D czy jednak przejść na tryb M i pilnować obrotów i generalnie na jedynce? W poprzednich modelach była manualna skrzynia i reduktor. Tutaj nie ma takiej opcji. Czy są oficjalne wytyczne z centrali Subaru jak najlepiej zarządzać skrzynią CVT w terenie żeby wytrzymała jak najdłużej? Proszę o porady fachowców ponieważ pytałem już dwa autoryzowane serwisy i nikt nie umiał mi na to pytanie odpowiedzieć.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edited by Aqstyk

• Aqstyk changed the title to Jazda w terenie e-boxerem w trybach snow/dirt lub deep snow/mud i skrzynia CVT.

a czy to jest auto terenowe? :) co znaczy ciezszy teren dla Ciebie?

jak nie bedziesz topil napedu w wodzie, to nie widze powodu dla ktorego mialaby jej szkodzic jazda po drogach innych niz asfalt, choc jak napisalem, teren to pojecie wzgledne, o ile dostosujesz interwal wymiany oleju, do sposobu uzytkowania.

• Upvote 1

14 godzin temu, Aqstyk napisał:

Kwestia jak jeździć czy w trybie D czy M. Nie chodzi mi o rodzaj terenu.

Jaki miałby być minus jazdy w trybie D? Wtedy skrzynia sama dobiera dla siebie optymalne obroty. Właśnie wróciliśmy z wypadu górskiego i Foresterem i OBK. Obie skrzynie bardzo dobrze radziły sobie na stromych podjazdach w trybie D. Natomiast sprostowałby pierwsza wypowiedz, bo po ciężkim terenie to najlepiej Foresterem nie jeździć :mrgreen:

• Upvote 1