Jump to content

Panel klimatyzacji / nawiewu manual Forester SH 2008

Valdes73
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Pacjent jak w tytule, czyli Forester SH rok 2008 benzyna 150KM , klima manualna, taki też panel do sterowania nawiewami. Pod koniec grudnia nadmuch z kratek zaczął jakoś dziwnie falować, do tego padło pokrętło od sterowania ciepło/zimno - kręciło się z wyczuwalnym oporem a teraz już luźno, jakby coś się w środku oderwało, złamało, nie wiem. Przestało grzać, pewnie element, który odpowiada za ustawienie ciepło/zimno został w pozycji zimno. Problem jest ze znalezieniem takiego panelu,- wszystkie które są oferowane do sprzedaży w necie na różnych portalach aukcyjnych, w tych tych dwóch największych czyli allegro i olx to panele z klimatronikiem.  Do tego wszystkiego zaczęła mi woda lecieć na wycieraczkę w kabinie pod nogi pasażera - może to być zatkany odpływ skroplin,- to jeszcze jakoś chyba ogarnę, potrzebuję kanał to zlokalizuję wężyk odprowadzający. Ale ten panel?  Ktoś pomoże co z tym fantem dalej? Panel jak na załączonym zdjęciu. Przy okazji, możecie polecić jakiegoś magika od klimy w rejonie Poznania? Latem też coś zaczęło się dziać z  chłodzeniem - klima się rozłacza jak gorąco na zewnątrz.

panel.JPG

6 minut temu, ipsx82 napisał:

Ze zdjęcia ok, dzięki za linki. Tylko czy aby to będzie pasowało i czy działa, małe ryzyko jest, cztery stówki z kosztem wysyłki, gdyby w Polsce to jest szansa na zwrot w razie czego a tak.... no i nie do końca pasuje nr katalogowy, u mnie wg nr nadwozia,  wychodzi ciut inny czyli 72311SC020 .

13 minut temu, ipsx82 napisał:

Ten pierwszy z linka identyczny ten drugi troszkę inne pokrętła.

Wg opisu na aukcji pasują do Forków z silnikami 2.5l , nie sądzę, żeby inne panele były do silnika 2.0 , ale w takim razie dlaczego inny nr katalogowy jest?  Kurde, że tego w Polsce nie idzie znaleźć 

a moze najpierw sprobowac naprawic?
tam mechanizm jest na linke, moze cos spadlo / obluzowalo sie?
jak juz element bedzie w rekach to sie wszystko dokladnie okaze :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

a moze najpierw sprobowac naprawic?
tam mechanizm jest na linke, moze cos spadlo / obluzowalo sie?
jak juz element bedzie w rekach to sie wszystko dokladnie okaze .
a jesli kompletny trup, to moze razem z cala listwa da sie bez osobnych przyciskow przelozyc?

default_smile.png

Godzinę temu, dominikd napisał:

jesli ma sie choc troche zdolnosci manualnych, to nie powinien byc wielki problem ;)
https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2009/Forester%202009/
EXTERIOR/INTERIOR TRIM > Center Console

Haha, no w tym problem, ja co jakiś plastik w łapy chwycę to połamię :biglol: . 

Haha, no w tym problem, ja co jakiś plastik w łapy chwycę to połamię :biglol: . 

poczekac az temperatury podskocza powyzej 10 stopni ;)
... no i wyposazyc sie w plastikowe lyzki do zabaw z plastikami :)