Skocz do zawartości

Lamco boost, podświetlanie niepełne


dirkdiggler

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z podświetlaniem zegara boost od lamco.

Mianowicie podświetla tylko pół tarczy.

W zegarze jest jedna żaróweczka i tyle. Proste.

Prawdopodobnie coś przysłania żarówkę z jednej strony ale jak się dostać do środka?

 

Czy ktoś rozbierał kiedyś te zegary?

Wyglądają na nierozbieralne.

 

20220101_140416.jpg

20211101_204507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam sobie szybko odpowiem.

 

Mówią że problem jest tylko w głowie.

 

I w tym przypadku też tak tak jest.

 

Nierówne podświetlenie to naturalna cecha zegara boost od lamco. One tak po prostu mają i niewiele da się z tym zrobić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dirkdiggler napisał:

Nierówne podświetlenie to naturalna cecha zegara boost od lamco. One tak po prostu mają i niewiele da się z tym zrobić.

Taki Subarowy TTTM. ;) 

 

Nie mniej zegary Lamco są rozbieralne. Nawet filmik na YT był, ale typowo dla tego portalu jak coś potrzebujesz to nie można znaleźć. 

Jak dobrze pamiętam to ten pierścień z przodu da się ściągnąć i wtedy dostajesz się do wnętrzności. Tak na przyszłość jak byś potrzebował. :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Taki Subarowy TTTM. ;) 

 

Nie mniej zegary Lamco są rozbieralne. Nawet filmik na YT był, ale typowo dla tego portalu jak coś potrzebujesz to nie można znaleźć. 

Jak dobrze pamiętam to ten pierścień z przodu da się ściągnąć i wtedy dostajesz się do wnętrzności. Tak na przyszłość jak byś potrzebował. :) 

 

Dzięki,  znalazłem taki filmik, ale on się zatrzymał na tarczy. Dalej trzeba by wskazówkę wyjąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozbierałem czarny zegar lamco od boostu w celu jego kalibracji. Wskazówka w stanie spoczynku była 3milimetry poniżej "zera". Pamiętam że mi się to udało ale niestety nie robiłem żadnej dokumentacji. W tamtym zegarze nie było podobnego problemu z podświetleniem jaki jest u Ciebie ale to pewnie kwestia tego, że trochę różniły się budową. Może rzeczywiście w białym po prostu jest takie niepełne podświetlenie.

A swoją drogą, chyba zamieniłbym się na taki zestaw białych lamco zamiast moich białych 52mm omori... ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, modeusz napisał:

Kiedyś rozbierałem czarny zegar lamco od boostu w celu jego kalibracji. Wskazówka w stanie spoczynku była 3milimetry poniżej "zera". Pamiętam że mi się to udało ale niestety nie robiłem żadnej dokumentacji. W tamtym zegarze nie było podobnego problemu z podświetleniem jaki jest u Ciebie ale to pewnie kwestia tego, że trochę różniły się budową. Może rzeczywiście w białym po prostu jest takie niepełne podświetlenie.

A swoją drogą, chyba zamieniłbym się na taki zestaw białych lamco zamiast moich białych 52mm omori... ;) 
 

Bo były potem też nowsze wersje podświetlane ledem a dedykowane do new age'ów. 

 

Te białe to akcesorium do gc8 od 98-00 gdzie były białe tarcze zegarów licznika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...