Jump to content

Lamco boost, podświetlanie niepełne

dirkdiggler
 Share

Recommended Posts

Mam dziwny problem z podświetlaniem zegara boost od lamco.

Mianowicie podświetla tylko pół tarczy.

W zegarze jest jedna żaróweczka i tyle. Proste.

Prawdopodobnie coś przysłania żarówkę z jednej strony ale jak się dostać do środka?

Czy ktoś rozbierał kiedyś te zegary?

Wyglądają na nierozbieralne.

20220101_140416.jpg

20211101_204507.jpg

W zasadzie sam sobie szybko odpowiem.

Mówią że problem jest tylko w głowie.

I w tym przypadku też tak tak jest.

Nierówne podświetlenie to naturalna cecha zegara boost od lamco. One tak po prostu mają i niewiele da się z tym zrobić.

3 minuty temu, dirkdiggler napisał:

Nierówne podświetlenie to naturalna cecha zegara boost od lamco. One tak po prostu mają i niewiele da się z tym zrobić.

Taki Subarowy TTTM. ;) 

Nie mniej zegary Lamco są rozbieralne. Nawet filmik na YT był, ale typowo dla tego portalu jak coś potrzebujesz to nie można znaleźć. 

Jak dobrze pamiętam to ten pierścień z przodu da się ściągnąć i wtedy dostajesz się do wnętrzności. Tak na przyszłość jak byś potrzebował. :) 

• Thanks 1

7 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Taki Subarowy TTTM. ;) 

Nie mniej zegary Lamco są rozbieralne. Nawet filmik na YT był, ale typowo dla tego portalu jak coś potrzebujesz to nie można znaleźć. 

Jak dobrze pamiętam to ten pierścień z przodu da się ściągnąć i wtedy dostajesz się do wnętrzności. Tak na przyszłość jak byś potrzebował. :) 

Dzięki,  znalazłem taki filmik, ale on się zatrzymał na tarczy. Dalej trzeba by wskazówkę wyjąć.

Kiedyś rozbierałem czarny zegar lamco od boostu w celu jego kalibracji. Wskazówka w stanie spoczynku była 3milimetry poniżej "zera". Pamiętam że mi się to udało ale niestety nie robiłem żadnej dokumentacji. W tamtym zegarze nie było podobnego problemu z podświetleniem jaki jest u Ciebie ale to pewnie kwestia tego, że trochę różniły się budową. Może rzeczywiście w białym po prostu jest takie niepełne podświetlenie.

A swoją drogą, chyba zamieniłbym się na taki zestaw białych lamco zamiast moich białych 52mm omori... ;) 

2 godziny temu, modeusz napisał:

Kiedyś rozbierałem czarny zegar lamco od boostu w celu jego kalibracji. Wskazówka w stanie spoczynku była 3milimetry poniżej "zera". Pamiętam że mi się to udało ale niestety nie robiłem żadnej dokumentacji. W tamtym zegarze nie było podobnego problemu z podświetleniem jaki jest u Ciebie ale to pewnie kwestia tego, że trochę różniły się budową. Może rzeczywiście w białym po prostu jest takie niepełne podświetlenie.

A swoją drogą, chyba zamieniłbym się na taki zestaw białych lamco zamiast moich białych 52mm omori... ;) 

Bo były potem też nowsze wersje podświetlane ledem a dedykowane do new age'ów. 

Te białe to akcesorium do gc8 od 98-00 gdzie były białe tarcze zegarów licznika.