Skocz do zawartości

Gwint korka spustu oleju.


Mateusz Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przy ostatniej wymianie oleju zauważyłem że korek spustu oleju ma obrobiony gwint w misie. Wkręcony został on na słowo chonoru lecz teraz już pasuje coś z tym zrobić. Czy zestawy naprawcze czyli gwintownik i nowy korek pomogą? Jak tak to ktoś może wie jakiej wielkości jest korek w ej20f legacy 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 18:38, frisco napisał:

Nie przerabiałem tematu, ale nasuwa się od razu pytanie czy nie łatwiej wymienić całą miskę? Od groma tego pewnie na popularnych portalach.

Napewno, ale wychodzi to dużo drożej. Jest to oczywiście opcja którą rozważam. Stąd też moje pytanie. Czy wogóle się brać za naprawę. Może ktoś już to przedemną to robił w swoim aucie i ma jakieś z tym doświadczenie. Allegro zasypane zestawami naprawczymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno, ale wychodzi to dużo drożej. Jest to oczywiście opcja którą rozważam. Stąd też moje pytanie. Czy wogóle się brać za naprawę. Może ktoś już to przedemną to robił w swoim aucie i ma jakieś z tym doświadczenie. Allegro zasypane zestawami naprawczymi. 
Jak kojarzę miejsce gwintu jest wzmocnione. Więc naprawi się to tak samo jak każdy inny gwint. Warto spróbować :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce jest kratka uważaj aby gwintownika zbyt głęboko nie wkręcić (+/-2cm). zaznacz sobie taśmą bądź flamastrem na gwintowniku.

 

Problemem natomiast są opiłki które zawsze po takiej operacji powstaną.

 

Po operacji trzeba silnik przelać aby większość drobinek z miski wypłynęła 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SubaruLPG napisał:

W misce jest kratka uważaj aby gwintownika zbyt głęboko nie wkręcić (+/-2cm). zaznacz sobie taśmą bądź flamastrem na gwintowniku.

 

Problemem natomiast są opiłki które zawsze po takiej operacji powstaną.

 

Po operacji trzeba silnik przelać aby większość drobinek z miski wypłynęła 

Ewentualne opiłki w misce raczej nie powinny zaszkodzić. Sitko na smoku jak i filtr oleju powinny to wyłapać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...