Jump to content

Gwint korka spustu oleju.

Mateusz Wiktor
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Przy ostatniej wymianie oleju zauważyłem że korek spustu oleju ma obrobiony gwint w misie. Wkręcony został on na słowo chonoru lecz teraz już pasuje coś z tym zrobić. Czy zestawy naprawcze czyli gwintownik i nowy korek pomogą? Jak tak to ktoś może wie jakiej wielkości jest korek w ej20f legacy 2006r.

W dniu 30.12.2021 o 18:38, frisco napisał:

Nie przerabiałem tematu, ale nasuwa się od razu pytanie czy nie łatwiej wymienić całą miskę? Od groma tego pewnie na popularnych portalach.

Napewno, ale wychodzi to dużo drożej. Jest to oczywiście opcja którą rozważam. Stąd też moje pytanie. Czy wogóle się brać za naprawę. Może ktoś już to przedemną to robił w swoim aucie i ma jakieś z tym doświadczenie. Allegro zasypane zestawami naprawczymi. 

Napewno, ale wychodzi to dużo drożej. Jest to oczywiście opcja którą rozważam. Stąd też moje pytanie. Czy wogóle się brać za naprawę. Może ktoś już to przedemną to robił w swoim aucie i ma jakieś z tym doświadczenie. Allegro zasypane zestawami naprawczymi. 
Jak kojarzę miejsce gwintu jest wzmocnione. Więc naprawi się to tak samo jak każdy inny gwint. Warto spróbować :)
  • Like 1

W misce jest kratka uważaj aby gwintownika zbyt głęboko nie wkręcić (+/-2cm). zaznacz sobie taśmą bądź flamastrem na gwintowniku.

Problemem natomiast są opiłki które zawsze po takiej operacji powstaną.

Po operacji trzeba silnik przelać aby większość drobinek z miski wypłynęła 

• Like 1
  • Upvote 2

12 godzin temu, SubaruLPG napisał:

W misce jest kratka uważaj aby gwintownika zbyt głęboko nie wkręcić (+/-2cm). zaznacz sobie taśmą bądź flamastrem na gwintowniku.

Problemem natomiast są opiłki które zawsze po takiej operacji powstaną.

Po operacji trzeba silnik przelać aby większość drobinek z miski wypłynęła 

Ewentualne opiłki w misce raczej nie powinny zaszkodzić. Sitko na smoku jak i filtr oleju powinny to wyłapać.