Jump to content

Rajd Dakar 2022

turdziGT

Recommended Posts

Chyba już czas :)

Na kogo stawiacie ? Może tym razem szczęście uśmiechnie sie do Prodrive i Loeba, czy jednak stare wygi w Audi E-tron ? 

33 minuty temu, turdziGT napisał:

Chyba już czas :)

Na kogo stawiacie ? Może tym razem szczęście uśmiechnie sie do Prodrive i Loeba, czy jednak stare wygi w Audi E-tron ? 

Mam wrażenie, że Loeb to chyba ma wygrywanie we krwi i to nie jest kwestia szczęścia w jego wypadku...a Prodrive - tych zawsze będę wspierał całym sercem...wiadomo dlaczego ;)

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Na kogo stawiacie ?

Nowe idzie, trzeba światu pokazać, że maraton może wygrać nowa technologia. Myślę, że dobrze się przygotowali i zrobią pokazówkę. 

Zatem stawiam na Króla w elektryku.

8 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Mam wrażenie, że Loeb to chyba ma wygrywanie we krwi i to nie jest kwestia szczęścia w jego wypadku...a Prodrive - tych zawsze będę wspierał całym sercem...wiadomo dlaczego ;)

Czy ja wiem w wyscigach niewiele pokazal i w serii ktora byla taka sobie jezli chodzi o poziom i jak to powiedzial Robert Kubica w pewnym wiywiadzie " i juz poslodzilem " 

1 minutę temu, turdziGT napisał:

Czy ja wiem w wyscigach niewiele pokazal i w serii ktora byla taka sobie jezli chodzi o poziom i jak to powiedzial Robert Kubica w pewnym wiywiadzie " i juz poslodzilem " 

Wyścigi wyścigami...a rajd jest rajd :faja:

24 minuty temu, Jumpman napisał:

Jakim elektryku przecież tam TFSI siedzi :P

Pierwszy odcinek pojechali po cichu ;)

Dojazdówki pewnie już nie... 

• Upvote 1

14 minut temu, Jumpman napisał:

Peterhansel w tym "elektryku" już stoi.

To już po wyniku. Czekają na ciężarówkę serwisową. Szkoda, fajnie byłoby oglądać konfrontację na dystansie całego rajdu.

Cała robota już tylko po stronie Carlosa.

Dla Audi pierwszy prawdziwy odcinek właściwie zakończył walkę o wynik, pozostaje rajd sesja rozwojowa, Peter urwał, Sainz i Ekstroem się poważnie pogubili. Niestety zaciętej walki o zwycięstwo raczej już nie będzie, choć trzymam kciuki za tempo Loeba. 

22 minuty temu, Durbos napisał:

Dla Audi pierwszy prawdziwy odcinek właściwie zakończył walkę o wynik, pozostaje rajd sesja rozwojowa, Peter urwał, Sainz i Ekstroem się poważnie pogubili. Niestety zaciętej walki o zwycięstwo raczej już nie będzie, choć trzymam kciuki za tempo Loeba. 

To jest Dakar tu nic jeszcze nie wiadomo.

3 minuty temu, turdziGT napisał:

To jest Dakar tu nic jeszcze nie wiadomo.

no chciałbym żeby tak było... A tu jeszcze odwołali maratoński etap, który mógł dużo zmienić, dać szansę tym co stracili https://pl.motorsport.com/dakar/news/dakar-etap-2-maraton-odwolany/7059551/
W F1 pada to nie puszczają to jeszcze teraz rajdy terenowe pozbawiają trudności, ech, szkoda gadać

Edited by Durbos
  • Confused 2
  • Upvote 1

Początek, a odechciewa się oglądać.

2 wielkie nazwiska już są poza konkurencją...o wygraną oczywiście.

A do tego odwołują etap maratoński, bo deszczyk. Kur..ka, to przecież rajd przeprawowy, a nie spacerek :facepalm:

Teraz, Durbos napisał:

no chciałbym żeby tak było... A tu jeszcze odwołali maratoński etap, który mógł dużo zmienić, dać szansę tym co stracili https://pl.motorsport.com/dakar/news/dakar-etap-2-maraton-odwolany/7059551/
W F1 pada to nie puszczają to jeszcze teraz rajdy terenowe pozbawiają trudności, ech, szkoda gadać

W 2023 w tym rajdzie jechać będą same samochody a kierowcy sterować nimi z Paryża, żeby czasami włos im z głowy nie spadł. Jak ktoś się boi to niech się nie zgłasza.

Pewnie za moment ci sami "nieustraszeni łowcy przygód" zostaną zabrani z bazy pod Everestem przez śmigłowiec na sam szczyt góry...bo przecież po drodze jest tyle niebezpieczeństw.

Wybaczcie ale już mi się rzygać chce jak widzę tego typu akcje w rozmaitych dziedzinach życia :facepalm: :toobad: :censored:

A przecież

“It is in meeting the great tests that mankind can most successfully rise to great heights. Out of danger and restless insecurity comes the force that pushes mankind to newer and loftier conquests. Can you understand that? Can you understand that in averting the pitfalls and miseries that beset man, Eternity prevents men from finding their own bitter and better solutions, the real solutions that come from conquering difficulty, not avoiding it?”
― Isaac Asimov, The End of Eternity

• Upvote 2

47 minut temu, Neutrino33 napisał:

W 2023 w tym rajdzie jechać będą same samochody a kierowcy sterować nimi z Paryża, żeby czasami włos im z głowy nie spadł. Jak ktoś się boi to niech się nie zgłasza.

Pewnie za moment ci sami "nieustraszeni łowcy przygód" zostaną zabrani z bazy pod Everestem przez śmigłowiec na sam szczyt góry...bo przecież po drodze jest tyle niebezpieczeństw.

Wybaczcie ale już mi się rzygać chce jak widzę tego typu akcje w rozmaitych dziedzinach życia :facepalm: :toobad: :censored:

A przecież

“It is in meeting the great tests that mankind can most successfully rise to great heights. Out of danger and restless insecurity comes the force that pushes mankind to newer and loftier conquests. Can you understand that? Can you understand that in averting the pitfalls and miseries that beset man, Eternity prevents men from finding their own bitter and better solutions, the real solutions that come from conquering difficulty, not avoiding it?”
― Isaac Asimov, The End of Eternity

Jeszcze kilka tygodni temu takie samem akcje były w F1;) Sport zaczyna być mało sportowy powoli. 

Szczerze to liczyłem po cichu na powrót Hołowczyca do Dakaru, sporo jeździł w tym roku, może ko kretnego sponsora zabraklo.

Patrząc na Sainza to spokojnie jeszcze mógłby się ścigać...

Teraz, Jumpman napisał:

Szczerze to liczyłem po cichu na powrót Hołowczyca do Dakaru, sporo jeździł w tym roku, może ko kretnego sponsora zabraklo.

Patrząc na Sainza to spokojnie jeszcze mógłby się ścigać...

Zważywszy na to co mówi w tym wywiadzie to zdziwiłbym się gdyby rodzina mu na to pozwoliła

https://ottwow.com/watch/vod/965831

2 godziny temu, Adi napisał:

Początek, a odechciewa się oglądać.

2 wielkie nazwiska już są poza konkurencją...o wygraną oczywiście.

A do tego odwołują etap maratoński, bo deszczyk. Kur..ka, to przecież rajd przeprawowy, a nie spacerek :facepalm:

W zasadzie się zgadzam (choć brak faworytów nie czyni imho imprezy mniej interesującą) ale od kiedy Dakar to rajd przeprawowy?

2 godziny temu, maryjan napisał:

ale od kiedy Dakar to rajd przeprawowy?

A czy chłopaki i pewnie kilka dziewczyn, nie przeprawiają się przez pustynie i inne iście przeprawowe tereny? ;)

Wiem, wiem, o czym piszesz ;) 

A mnie się wydaje że to będzie Dakar Loeba. Lepszej szansy nie mial do tej pory choc imponuje Nasser i Toyota.