Skocz do zawartości

Jaki końcowy do H6?


Yato004

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Nie mogłem znaleźć żadnego konkretnego wątku to stwierdziłem, że najlepiej otworzyć swój.

Czy właściciele Legacy IV/OBK III są w stanie mi polecić jakiś końcowy wydech, który tą H6 "podkreśli"?

Myślałem nad WM MUGENEem, albo nad PRODRIVEm, ale może ktoś podpowie coś ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oczkoo15 napisał:

Ja bym zasugerował coś japońskiego np. STI albo Kakimoto? HKS też dosyć przyjemnie brzmi.

Na YouTubie jest trochę nagrań jak to brzmi w H6 ;)

Jakby co to mogę załatwić tego typu tłumiki

W takim razie zapraszam do dyskusji na PW. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy czy chcesz żeby darło ryja bardziej, czy wolisz raczej delikatny pomruk. :)
Ja kupiłem auto z Prodrive'ami założonymi i delikatnie mruczy, np. trasa Zator - Makarska bez specjalnego zmęczenia od dźwięku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to masz u siebie jeszcze kolektor różnoodległościowy to dźwięk i tam masz przyjemniejszy dla ucha.
A ja od Andrzeja Szczepanka dostałem niemiłe info, że w h6 kolektor mi nic nie da, więc chociaż końcówki szukam jakiejś miłej, więc to jak u Ciebie Mugen grał na pewno będzie się mocno różnić od tego co będzie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumikiem końcowym zrobisz dźwięk dla innych, środkowym doznania dla Ciebie w środku.

Od roku jeżdżę z CATBACKiem od MG (wersja pomiędzy street a darcie ryja). Polecam takie rozwiązanie....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SEBA_M napisał:

Tłumikiem końcowym zrobisz dźwięk dla innych, środkowym doznania dla Ciebie w środku.

Od roku jeżdżę z CATBACKiem od MG (wersja pomiędzy street a darcie ryja). Polecam takie rozwiązanie....

W środku to co mam teraz mi nie przeszkadza, ale trochę jest mi przykro, że jak stoję obok autka to H6 na wolnych obrotach jest cichsze niż przysłowiowa mysz pod miotłą :lol:

Ale pomysł przemyślę, dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI Genome, reszta seria z dziurawym y-pipe. Na postoju na rozgrzanym silniku praktycznie go nie słychać. W trakcie jazdy coś tam delikatnie pomrukuje od 3k obrotów.
Zero basu, głowa od niego nie boli. Im bliżej odciny tym silnik jest głośniejszy od wydechu, w sumie to nawet nie wiem jak brzmi z zewnątrz, trzeba by nagrać :D
Jak wymienię y-pipe podejrzewam będzie jeszcze ciszej. 

Trzeba zaznaczyć, że na poniższych nagraniach drzwi kierowcy są otwarte.
 

Edytowane przez Mnobody
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Yato004 napisał:

A ja od Andrzeja Szczepanka dostałem niemiłe info, że w h6 kolektor mi nic nie da, więc chociaż końcówki szukam jakiejś miłej, więc to jak u Ciebie Mugen grał na pewno będzie się mocno różnić od tego co będzie u mnie.

Trochę dzwięk się zmienia.

Ale kolektory z Australii drogie teraz.

 

Bratu założyliśmy w/w kolektory i zrobiliśmy układ na 2,5" > 2xuniwersalne katy > center turboworks>3" center pipe>y-pipe 2,5">2x końcowe turboworks z nierdzewki.

Końcowe na wylocie chyba 3,5". Bez silencera urywa łeb:mrgreen:

Tak to brzmiało:

 

 

 

Ja w swoim mam oem układ i końcówki Magnaflow. Dźwięk jest super i cichutko bez męczenia uszu. 

:thumbup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yato004 jeżeli temat jeszcze aktualny, a będziesz w niedzielę pod Plazą to mam u siebie jeszcze Rosso Modello, które planuję sprzedać bo wleci catback od HKS. Będzie okazja posłuchać na H6 z seryjną resztą układu.

W porównaniu do STI Genome, które też miałem u siebie są moim subiektywnym zdaniem nieco głośniejsze :ok:, a propo Genome to mam też takie do sprzedania, a są już bliżej niż dalej w drodze z Japonii :thumbup:

Edytowane przez spiderq
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, spiderq napisał:

@Yato004 jeżeli temat jeszcze aktualny, a będziesz w niedzielę pod Plazą to mam u siebie jeszcze Rosso Modello, które planuję sprzedać bo wleci catback od HKS. Będzie okazja posłuchać na H6 z seryjną resztą układu.

W porównaniu do STI Genome, które też miałem u siebie są moim subiektywnym zdaniem nieco głośniejsze :ok:, a propo Genome to mam też takie do sprzedania, a są już bliżej niż dalej w drodze z Japonii :thumbup:

Jak się nic nie wysypie to będę, bo mnie już tam dawno nie było :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...