Jump to content

Wyjazd do Rosji - kilka pytań

Polini

Recommended Posts

Hej!

30.06 w Moskwie jest Red Bull X-Fighters, więc lecę do Matuszki Rasiji. :mrgreen::twisted:

Za cholerę nie moge ogarnąć kwestii wizy - dzwoniłem do ambasady i mi cośtam łamanym polskim powiedzieli, że muszę mieć voucher. Czy to ma byc jakieś zwykłe potwierdzenie, że tam będę? Musze im dać potwierdzenie rezerwacji hotelu? Przelotu? No idea. Może ktoś coś wie. :)

Druga sprawa - ktoś może jest w stanie polecić przyzwoity hotel, najlepiej jak najbliżej Kremla. :) I nie taki po 500$. :cool:

Z góry dzięki! :)

Moskwa, Ukraina, InterContinental i byla jeszcze Rasija troszke dalej przy kalinskimprospekcie ale zabij mnie cen Ci nie jestem w stanie podac.

Z tego co moje źródła donoszą to chyba, powtarzam chyba, trzeba miec zaproszenie od kogos zeby do rosji pojechac tak od, nie biznesowo.

Za cholerę nie moge ogarnąć kwestii wizy - dzwoniłem do ambasady i mi cośtam łamanym polskim powiedzieli, że muszę mieć voucher. Czy to ma byc jakieś zwykłe potwierdzenie, że tam będę?

Masz wszystko wypisane na stronie internetowej ambasady (wygoogluj). Jeśli jedziesz prywatnie i na mniej niż 90 dni, z jednokrotnym przekroczeniem granicy, faktycznie potrzebujesz voucher.

przyzwoity hotel, najlepiej jak najbliżej Kremla. :) I nie taki po 500$

"Jak najbliżej" to określenie w przypadku Moskwy bardzo... rozległe :twisted:. Próbuj dowolne sieciowe hotele.

A - jedna uwaga: będziesz miał cholerny problem z dostaniem się z lotniska do miasta. Musisz się liczyć z tym, że za taksówkę zapłacisz wywrotkę kasy. Nie próbuj iść do informacji i pytać o taxi na telefon, czy transport publiczny, bo jak ja tak zrobiłem (nienawidzę płacić złodziejom - nawet jeśli kasę zwraca mi firma), pani z informacji zawołała jakiegoś Saszę, czy innego Wanię, który parędziesiąt sekund wcześniej zaczepiał mnie na wyjściu z hali przylotów hasłem "taxi taxi" :twisted:.

Masz wszystko wypisane na stronie internetowej ambasady (wygoogluj). Jeśli jedziesz prywatnie i na mniej niż 90 dni, z jednokrotnym przekroczeniem granicy, faktycznie potrzebujesz voucher.

Googlałem zanim tu napisałem, jednak informacja nie była wystarczająca i "życiowa". :mrgreen: Teraz wiem więcej, hotel za 30$ wystawia jakiś voucher, więc skorzystam.

"Jak najbliżej" to określenie w przypadku Moskwy bardzo... rozległe :twisted:. Próbuj dowolne sieciowe hotele.

Kremla, a raczej okolice to cel wizyty - tam będzie cały event, więc musze wypośrodkować (hotele w centrum to worek kasy :P)... Coś juz ogarniam.

A - jedna uwaga: będziesz miał cholerny problem z dostaniem się z lotniska do miasta. Musisz się liczyć z tym, że za taksówkę zapłacisz wywrotkę kasy. Nie próbuj iść do informacji i pytać o taxi na telefon, czy transport publiczny, bo jak ja tak zrobiłem (nienawidzę płacić złodziejom - nawet jeśli kasę zwraca mi firma), pani z informacji zawołała jakiegoś Saszę, czy innego Wanię, który parędziesiąt sekund wcześniej zaczepiał mnie na wyjściu z hali przylotów hasłem "taxi taxi" :twisted:.

A jakaś inna opcja niż taxi? Ile to jest ta wywrotka kasy? ;-)

Dzięki za odp. :)

Szczerze - boję się tam jechać. :lol::mrgreen:

boję się tam jechać.

W Moskwie jest tak jak u nas, tylko niektóre rzeczy "bardziej" - spoks, przeżyjesz ;-)

Hardkor zaczyna się "dalej od Kremla". Swoją drogą, malowniczy i fascynujący.

W Moskwie jest tak jak u nas, tylko niektóre rzeczy "bardziej" - spoks, przeżyjesz ;-)

Hardkor zaczyna się "dalej od Kremla". Swoją drogą, malowniczy i fascynujący.

Podobno jest fajnie, ale boje się organizacji tego - jadę sam, muszę ogarnąć transport z lotniska (30km, choć teoretycznie wiem jak, praktycznie - nie :D) itd. itd. a wszysko w kraju, którego nie znam. Alfawita ja uże znaju, w podstawówce miałem, ale wyparowało zbyt wiele - znam tylko kilka formułek. A nie wiem, jak tam z angielskim ludzie stoją. :wink:

Moskwa jest bardzo bezpiecznym miastem, wszędzie tam pełno milicji i różnych patroli - ale po tych wybuchach to trudno im się dziwić. Zwłaszcza,że to bardzo bogate miasto. Hotelem daleko od centrum bym sie wcale nie przejmował, byle blisko do stacji metro - ono jeździ naprawdę bardzo szybko i sprawnie a system komunikacji z linią kolcową (linia, która objeżdrza szeroko pojęte centrum po okręgi i komunikuje wszystkie przecinające nią linie) jest bardzo prosty i łatwy w komunikacji dla każdego. Metro do tego jest bardzo tanie jak i cała komunikacja miejska w przeciwieństwie do taksówek. Miasto jest bardzo duże (taki kraj), zakorkowane i taksówka to raczej strata czasu i pieniędzy. Z Szeremietiewa jedziesz busem do końca do stacji zielonej lini metro (nie pamiętam nazwy ale w nazwie chyba jakieś Wody są) - to 30-40 min jazdy, stamtąd metro jakieś 20-25 min do centrum - bajecznie proste. Wygogluj plan moskiewskiego metro to Ci to znajdę bo już dokładnie nazw nie pamiętam.

Wielkie dzięki za informacje. O dojeździe z lotniska już znalazłem wcześniej, w dokładnie taki sam sposób będę musiał to zrobić - do hotelu miałbym 2 przesiadki metrem. Za to na Kreml (a właściwie obok - Vasilevski Spusk) juz jednym metrem, co mi odpowiada. :)

Wizę załatwiam sobie przez agencje wizową, drożej, ale nie musze bujać się z voucherem. :)

Wszystko się klaruję.

Dzięki!

Jeszcze z tego co pamiętam to należy uważać bo stacja metro Recznyj Wokzał nie jest już ostatnią na zielonej linii, już kilka lat temu pociągneli dalej jeszcze ze 3 przystanki - wracając na lotnisko trzeba uważać by nie przejechać. Nie wiem czemu na planie w necie to jest ostatnia. Autobusy i marszrutki stają 100m od wyjścia na powierzchnię na małym placyku przy takich budkach z żywnością - niepozorne miejsce ale łatwo trafić.