Skocz do zawartości

STI MY05 - refleksje po roku


jimi77

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Tak mnie naszło na podzielenie się refleksjami po roku jeżdżenia STI MY05.

W gruncie rzeczy zamiast oczywistych ochów i achów skupie się na 'duperelach', które mnie uwierają:

 

1. Przy włączonych światłach (czyli zawsze) nie widać czy klimatyzacja jest włączona czy nie - dioda od klimy za słabo świeci

2. Nie ma wygodnego uchwytu do zamykania bagażnika - trzeba łapać za gołą blachę

3. W bagażniku nie ma jak zamontować siatki i praktycznie każdy bagaż lata sobie swobodnie

4. Zegarek jest 12h, zamiast 24h

5. Może to przypadłość mojego modelu - ale bardzo brudzi się przednia szyba od środka - szczególnie przy włączonej klimie

 

 

to tyle na razie :-)

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonych światłach (czyli zawsze) nie widać czy klimatyzacja jest włączona czy nie - dioda od klimy za słabo świeci

 

To prawda, ale zawsze wiadomo kiedy klima jest "on" bo moc subiego spada.

 

Zegarek jest 12h, zamiast 24h

 

Dlatego zegarek należy zmienić na zestaw Defi :mrgreen:

 

Może to przypadłość mojego modelu - ale bardzo brudzi się przednia szyba od środka - szczególnie przy włączonej klimie

Niestety, Polska nie grzeszy czystością również i na drogach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak mnie naszło na podzielenie się refleksjami po roku jeżdżenia STI MY05.

W gruncie rzeczy zamiast oczywistych ochów i achów skupie się na 'duperelach', które mnie uwierają:

 

1. Przy włączonych światłach (czyli zawsze) nie widać czy klimatyzacja jest włączona czy nie - dioda od klimy za słabo świeci

2. Nie ma wygodnego uchwytu do zamykania bagażnika - trzeba łapać za gołą blachę

3. W bagażniku nie ma jak zamontować siatki i praktycznie każdy bagaż lata sobie swobodnie

4. Zegarek jest 12h, zamiast 24h

5. Może to przypadłość mojego modelu - ale bardzo brudzi się przednia szyba od środka - szczególnie przy włączonej klimie

 

 

to tyle na razie :-)

J

Rzeczywiście te rzeczy o których piszesz to są przynajmniej dla mnie mega duperele, bo mógłbym wymienić wiele innych rzeczy ktore powinny być lepsze.

Jeśli chodzi o punkt 2, to u mnie jest plastikowy uchwyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. W bagażniku nie ma jak zamontować siatki i praktycznie każdy bagaż lata sobie swobodnie

 

A probowales w ogole sam coś zrobic? Pełno dziur w bagażniku, siatki można zamotntowac sobie samemu - takie standardowe z allegro..

 

Zrobie Ci zdjęcie moich jeżeli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy włączonych światłach (czyli zawsze) nie widać czy klimatyzacja jest włączona czy nie - dioda od klimy za słabo świeci

 

To prawda i nie ma na to sposobu. Jak słusznie zauważył Bart, włączoną klimę czuć jedynie przy starcie z jedynki :twisted:.

 

Drugi sposób: włączyć i wyłączyć światła. Nawet przy mega jasnym dniu, widać różnicę.

 

2. Nie ma wygodnego uchwytu do zamykania bagażnika - trzeba łapać za gołą blachę

 

Też prawda. Ale do tego można się przyzwyczaić. Albo można kupić klapę od amerykańca - tam jest wykończenie 8).

 

3. W bagażniku nie ma jak zamontować siatki i praktycznie każdy bagaż lata sobie swobodnie

 

Mi w DaWoj-u zamontowali siatkę od WRX. Jeżdżę półtora roku i pięknie się sprawdza. Wystarczy tylko pogadać z sensownym mechanikiem (pozdrawiam Huberta S. od DaWoj-a 8)).

 

4. Zegarek jest 12h, zamiast 24h

 

On jest tam tylko po to, by go wyjąć i zamontować defi :mrgreen:

 

5. Może to przypadłość mojego modelu - ale bardzo brudzi się przednia szyba od środka - szczególnie przy włączonej klimie

 

U mnie też. Czy bardzo, to nie wiem, ale też się brudzi. Wydaje mi się, że to wina syfu na naszych drogach, a nie wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak mnie naszło na podzielenie się refleksjami po roku jeżdżenia STI MY05.

W gruncie rzeczy zamiast oczywistych ochów i achów skupie się na 'duperelach', które mnie uwierają:

 

1. Przy włączonych światłach (czyli zawsze) nie widać czy klimatyzacja jest włączona czy nie - dioda od klimy za słabo świeci

2. Nie ma wygodnego uchwytu do zamykania bagażnika - trzeba łapać za gołą blachę

3. W bagażniku nie ma jak zamontować siatki i praktycznie każdy bagaż lata sobie swobodnie

4. Zegarek jest 12h, zamiast 24h

5. Może to przypadłość mojego modelu - ale bardzo brudzi się przednia szyba od środka - szczególnie przy włączonej klimie

 

 

to tyle na razie :-)

J

 

Ad. 1 - niestety

Ad. 2 - Ja założyłem na te ostre kanty blachy listwę silikonową która miała być założona na drzwi jako odbój chroniąca rant drzwi przed zarysowaniem na parkingach. - U mnie raczej denerwujące jest trudno domykająca się klapa (mimo regulacji w serwisie).

Ad. 3 - kupiłem sobie specjalna torbę z tkaniny bagażnikowej z rzepami (w sklepie na ul. Senatorskiej przy pl. Bankowym) - ok. 70 zł - problem rozwiązany

Ad. 4 - nie zwróciłem uwagi - ważne, że jest punktualny

Ad. 5 - wymieniaj częściej filtr kabinowy, mnie bardziej denerwuje, że ten filtr jest nieszczelny po bokach i przepuszcza część kurzu do wnętrza, bardziej sie brudzi szyba jeżeli palisz w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można kupić klapę od amerykańca - tam jest wykończenie

 

tzn,chodzi o to od środka?bo ja innego nie kojarze.. :mrgreen: a to od środka działa,klamka chodzi pięknie i świeci w ciemnościach,sprawdzałam osobiście.. :mrgreen:

 

On jest tam tylko po to, by go wyjąć i zamontować defi

 

polecam,przy defi w ogóle nie odczuwam braku czasomierza.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Z tą diodą od klimy to święta prawda - denerwująca sprawa. Ciekawe czy można zmienić na mocniejśzą diode i już.

ad2. Wmawiam sobie, ze dzieki temu samochod jest lżejszy i szybciej jeździ - dzięki temu mi to nie przeszkadza :mrgreen:

ad3. Z tą siatką to chyba nie aż taki problem - sporo miejsc gdzie można zamontować uchwyty.

ad4. No zegarek jest megatandetny i co jakis tydzień musze dodawać 2 minuty bo się opóźnia (albo to ja tak szybko jeżdze :wink: )

ad.5 Nie stwierdziłem tego objawu u siebie.

 

Nikt nie wspomniał o braku porządnego trzymadelka na napoje? Szczególnie dla puszek w wersji małosrednicowej typu RedBull? Nie wiem jak wy użytkujecie te samochody :wink:

 

ps. nieodmiennie przeszkadza mi tez brak podłokietnika (na którym mógłby spocząć mój zmęczony łokieć (drugi jest oczywiście wystawiony na zewnątrz)! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Z tą diodą od klimy to święta prawda - denerwująca sprawa. Ciekawe czy można zmienić na mocniejśzą diode i już.

 

A może zamiast mocniejszej, to chociaż diodę innego koloru? Np. czerwonego? :roll:

 

ad4. No zegarek jest megatandetny i co jakis tydzień musze dodawać 2 minuty bo się opóźnia (albo to ja tak szybko jeżdze :wink: )

 

To możliwe - jeżdżąc tak szybko możesz oszukiwać czas :idea:.

 

:mrgreen:

 

ad.5 Nie stwierdziłem tego objawu u siebie.

 

To super, szczególnie, że chodziło o jego ewentualne stwierdzenie w Twoim samochodzie, a nie u Ciebie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast mocniejszej, to chociaż diodę innego koloru? Np. czerwonego? :roll:

I tak jest taka choinka kolorystyczna diodek, ze pewnie nie zrobi to większej różnicy :roll:

 

 

 

To super, szczególnie, że chodziło o jego ewentualne stwierdzenie w Twoim samochodzie, a nie u Ciebie :mrgreen:.

 

Myślałem, że chodziło o zamglony i mętny wzrok kierowcy :oops: U mnie to nie występuje bo jestem rozważnym kierowcą i zawsze w takich sytuacjach wspomagam się narkotykami żeby nie stwarzać zagrożenia na drodze! :mrgreen:

 

Bart - plz daj jakiś namiar - Ja szukałem i nic nie znalazłem :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...