Jump to content

Mcpersony tył Forester S-turbo sf

kamelos1

Recommended Posts

3 minuty temu, kamelos1 napisał:

A gdybym zostawił sprężynę i poduchę  od SF i dał nowe amorki do Sg czy to by pasowało do siebie ?

Pasuje, tył pójdzie w górę ok. 3 cm względem zdrowej serii. Będziesz potrzebował dodatkowo śruby mimośrodowe do ustawienia kąta pochylenia bo wyjdzie w sporym pozytywie. Chyba że masz jeszcze sls, wtedy trzeba zmienić również sprężynę.

W dniu 29.11.2021 o 21:19, mirasek napisał:

Pasuje, tył pójdzie w górę ok. 3 cm względem zdrowej serii. Będziesz potrzebował dodatkowo śruby mimośrodowe do ustawienia kąta pochylenia bo wyjdzie w sporym pozytywie. Chyba że masz jeszcze sls, wtedy trzeba zmienić również sprężynę.

Nie wyjdzie mu pozytyw. Będzie miał tył na równo jeszcze. 
Sprężynę dobrze użyć od razu z SG, jest twardsza. 

Piszesz o zastosowaniu amortyzatorów z SG? To wyjdzie w pozytywie.

Co innego podkładka lub wyższa sprężyna do amorków z SF ale nie o tym temat.

Dopisek:

Z tyłu SF i SG mają mocowanie kolumny na zwrotnicę pod innym kątem, jakby ktoś bardzo zastanawiał się skąd różnica. Kilka aut tak złożyłem i zawsze wychodził pozytyw na fabrycznych śrubach, z kolei amor z SF w SG oprócz obniżenia ok. 3 cm daje całkiem spory negatyw ;)

Edited by mirasek

W dniu 3.12.2021 o 08:33, mirasek napisał:

Piszesz o zastosowaniu amortyzatorów z SG? To wyjdzie w pozytywie.

Co innego podkładka lub wyższa sprężyna do amorków z SF ale nie o tym temat.

Dopisek:

Z tyłu SF i SG mają mocowanie kolumny na zwrotnicę pod innym kątem, jakby ktoś bardzo zastanawiał się skąd różnica. Kilka aut tak złożyłem i zawsze wychodził pozytyw na fabrycznych śrubach, z kolei amor z SF w SG oprócz obniżenia ok. 3 cm daje całkiem spory negatyw ;)

Czyli widzę wiesz więcej na temat mojego auta niż ja sam, bo na geometrii tył wyszedł mi po -0.05 :) na żyletki ale nadal na równo. 

CA9EA863-553B-4E61-8C1D-7D51A3C2F16B.thumb.jpeg.ccf7e176515bb2af5555461a62e4daff.jpeg

Zupełnie się mylisz, nie wiem nic o Twoim aucie :D to amor SG ze sprężyną z SF? Taki konfig zawsze mi wychodził w plusie, w różnych egzemplarzach, nigdy nie wyszło w minusie mimo szczerych chęci przyoszczędzenia, co robiłem nie tak? Z resztą, blisko zera to też nie jest dobrze, śruby są konieczne przy by ustawić auto sensownie na tych amorkach.