Jump to content

Radio w XV

wituss

Recommended Posts

Witam

Mam techniczne pytanie. Czy w XV znajduje się zintegrowane ze stacją multimedialną fizycznie wstawione radio czy jest to po prostu program radiowy wgrany do tej stacji?

Zadałem pytanie w salonie sprzedaży ale oni nie odpowiedzieli wprost tylko że w samochodzie jest stacja multimedialna posiadająca wiele funkcji w tym funkcję radia.

Pozdrawiam

Marcin

3 godziny temu, wituss napisał:

Czy w XV znajduje się zintegrowane ze stacją multimedialną fizycznie wstawione radio czy jest to po prostu program radiowy wgrany do tej stacji?

By można było odebrać sygnał radiowy, potrzebny jest układ/moduł odpowiedzialny za odebranie i przetworzenie sygnału z fizycznie podpiętej anteny. Samo oprogramowanie może takim układem sterować, ale jego obecności nie zastąpi.

7 godzin temu, aflinta napisał:

potrzebny jest układ/moduł odpowiedzialny za odebranie i przetworzenie sygnału z fizycznie podpiętej anteny

11 godzin temu, wituss napisał:

fizycznie wstawione radio czy jest to po prostu program radiowy wgrany do tej stacji?

11 godzin temu, wituss napisał:

w samochodzie jest stacja multimedialna posiadająca wiele funkcji w tym funkcję radia

Sam tuner jeszcze radiem nie jest, stacja multimedialna może posiadać tuner, a oprogramowanie będzie dopiero radiem. 

Godzinę temu, st981777 napisał:

Sam tuner jeszcze radiem nie jest, stacja multimedialna może posiadać tuner, a oprogramowanie będzie dopiero radiem. 

Oprogramowanie będzie dopiero aktywować funkcję radia, samo bez tunera radiem nie będzie. Zastanawiam się w jakim celu taka rozkmina?

Tuner będzie w tej konfiguracji hardwarem, nie jest sam w sobie radiem. Radio jest programem, który do pracy potrzebuje oczywiście kompatybilnego hardware. 

Godzinę temu, aflinta napisał:

Zastanawiam się w jakim celu taka rozkmina?

W kościach czuję, że może to mieć związek z abonamentem radiowo-telewizyjnym...

• Haha 1

17 godzin temu, wituss napisał:

Witam

Mam techniczne pytanie. Czy w XV znajduje się zintegrowane ze stacją multimedialną fizycznie wstawione radio czy jest to po prostu program radiowy wgrany do tej stacji?

Zadałem pytanie w salonie sprzedaży ale oni nie odpowiedzieli wprost tylko że w samochodzie jest stacja multimedialna posiadająca wiele funkcji w tym funkcję radia.

Pozdrawiam

Marcin

Jakby tego nie rozbierać na części pierwsze to stacja ma "radio", tuner wbudowany. Gdyby to było tylko "program", aplikacja jakie obecnie możemy zainstalować na smartfonach to potrzebne by było stało podłączenie z "internetem", a stacje Subaru nie mają obecnie karty danych wbudowanej na stałe ani możliwości włożenia zewnętrznej. 

Ale przyszłość może iść w tym kierunku, więc pytanie ciekawe, na stałe dane odbiera przesyła uruchomiony np. ISR w aucie

Edited by @daro

4 godziny temu, st981777 napisał:

Tuner będzie w tej konfiguracji hardwarem, nie jest sam w sobie radiem. Radio jest programem, który do pracy potrzebuje oczywiście kompatybilnego hardware. 

W kościach czuję, że może to mieć związek z abonamentem radiowo-telewizyjnym...

O! Co właściwie z tym "abonamentem" czyli absurdalnym haraczem, płacić trzeba czy płacić można? :biglol:

25 minut temu, Szürkebarát napisał:

O! Co właściwie z tym "abonamentem" czyli absurdalnym haraczem, płacić trzeba czy płacić można? :biglol:

Indywidualnie TRZEBA za jeden tv (lub 1 radio, jeśli nie posiadasz tv) bez względu na faktyczną liczbę użytkowanych odbiorników. Jako firma TRZEBA za każdy użytkowany odbiornik tv i radiowy.

2 minuty temu, radix99 napisał:

Indywidualnie TRZEBA za jeden tv (lub 1 radio, jeśli nie posiadasz tv) bez względu na faktyczną liczbę użytkowanych odbiorników. Jako firma TRZEBA za każdy użytkowany odbiornik tv i radiowy.

Bardzo czuję się porażony tym dwukrotnie napisanym TRZEBA.

Jeśli np. dostałem Subaraka (z radiem) od teściowej kombatantki. która ustawowo jest zwolniona z obowiązku płacenia tego... abonamentu? Albo jeszcze gorzej! Jeśli teściowa (kombatantka, ustawowo zwolniona) dorzuciła się do Subaraka mówiąc "tylko mi chodzi o radio"? :biglol:

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Bardzo czuję się porażony tym dwukrotnie napisanym TRZEBA.

Jeśli np. dostałem Subaraka (z radiem) od teściowej kombatantki. która ustawowo jest zwolniona z obowiązku płacenia tego... abonamentu? Albo jeszcze gorzej! Jeśli teściowa (kombatantka, ustawowo zwolniona) dorzuciła się do Subaraka mówiąc "tylko mi chodzi o radio"? :biglol:

Ale Ty nie dyskutuj ze mną o obowiązującym w Polsce prawie. W razie czego tłumacz się skarbówce. Ja mam to już za sobą.

Zgadliście. Chodzi o haracz RTV.

Była kontrola i niestety szef wpuścił a jak się przyznali kim są nie wywalił na zbity pysk.

Stwierdzili nie widząc samochodu służbowego bo był w serwisie że jak jest samochód to ma radio i trzeba płacić.

Dlatego moje pytanie bo na słuchanie radia z komputera nie płaci się abonamentu. Dodatkowo nie płaci się też jeśli jest to urządzenie wielofunkcyjne które przy okazji posiada też funkcję radia - Wyrok Sadu Administracyjnego w Wa-wie.

Dostałem właśnie odpowiedź od Subaru Polska że : Od kilku lat, we wszystkich modelach Subaru są fabrycznie montowane stacje multimedialne wyposażone m.in. w aplikację radia

Dostałem też pismo od Dilera że Stacja ta posiada wiele funkcji - przede wszystkim nawigacje i min też radio.

Skoro Stacja multimedialna to coś w rodzaju komputera pokładowego a radio to jeden z wielu programów tam wgranych i do tego nie główny to za takie radio nie powinno się płacić abonamentu.

Dlatego napisałem odwołanie i zobaczymy co zrobią

Poniżej wyrok WSA:

„Opłacie abonamentowej w rozumieniu ustawy o opłatach nie podlega sama możliwość oglądania telewizji na jakimkolwiek urządzeniu technicznym lub elektronicznym. Obowiązek uiszczania opłaty abonamentowej został powiązany w ustawie z faktem posiadania odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego. Brak więc urządzenia spełniającego przesłanki odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego jest równoznaczny z brakiem zobowiązania do uiszczenia opłaty abonamentowej”

wyliczył, że charakteru odbiornika nie mają m.in. komputery, telefony komórkowe, laptopy, smartfony, tablety. A to dlatego, że ich głównym przeznaczeniem nie jest odbiór programów radiowych i telewizyjnych.

Co więcej, zdaniem sądu przedsiębiorcy mają pełne prawo oczekiwać klarowności przepisów. Skoro zaś te budzą wątpliwości, nie należy ich interpretować w sposób niekorzystny dla biznesu. Tym bardziej że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2012 r. na potrzeby jednego z artykułów prasowych wskazała, że oglądanie telewizji w komórce, tablecie czy komputerze nie podlega obowiązkowi zapłaty abonamentu.

• Thanks 1
  • Upvote 1

10 minut temu, wituss napisał:

nic nie zrobią . Masz w aucie radioodbiornik i tyle. Jaki sygnał odbiera twoja stacja multimedialna?. Podpowiem odbiera sygnał radiowy . Co innego gdyby nie odbierała sygnału radiowego a przekaz byłby przez Internet a tak nie jest. Zapłać abonament i tyle. Imo głupie cwaniactwo i tyle

6 minut temu, Karas napisał:

Imo głupie cwaniactwo i tyle

A wiesz, że przedsiębiorca musi płacić za każdą sztukę radioodbiornika? W samochodzie navi się przydaje, radio niekoniecznie. BTW: nie ma radioodbiornika, tylko stację multimedialną z funkcją radia a to w świetle przepisów nie to samo.

@witussŻyczę powodzenia i podziel się kiedyś, jak się skończyło.

• Upvote 1

1 godzinę temu, st981777 napisał:

A wiesz, że przedsiębiorca musi płacić za każdą sztukę radioodbiornika?

i co w związku z tym? Dla przedsiębiorcy radio ma być za darmo? - bo nie rozumiem 

sprawdź definicję radio odbiornika. Nie ważne czy odbierasz przez stacje mutimedialną, czy przez radio analogowe. Jeżeli odbierasz sygnał radiowy-masz radio odbiornik to jest oczywiste

• Haha 1

3 minuty temu, Karas napisał:

i co w związku z tym? Dla przedsiębiorcy radio ma być za darmo? - bo nie rozumiem 

sprawdź definicję radio odbiornika. Nie ważne czy odbierasz przez stacje mutimedialną, czy przez radio analogowe. Jeżeli odbierasz sygnał radiowy-masz radio odbiornik to jest oczywiste

Całym ciałem nieustannie odbieram wszystkie sygnały radiowe, czy tego chcę czy nie chcę, bo tak to działa. Odbieram i analogowe i cyfrowe, kodowane i niekodowane. To co, płacić trzeba bo mam odbiornik stale gotowy do użycia? :biglol: od razu przypomniał mi się stary dowcip o przyłapanym bimbrowniku, u którego wykryto przyrządy do produkcji bimbru a który dopraszał się skazania go też za gwałt bo... ma stale przy sobie narzędzia gwałtu.

• Haha 1

34 minuty temu, Karas napisał:

xD 

22 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Całym ciałem nieustannie odbieram wszystkie sygnały radiowe, czy tego chcę czy nie chcę, bo tak to działa.

jak wyżej sprawdź  w wikipedii definicję radio odbiornika bo jej nie znasz- gdybyś ją znał to nie pisałbyś że "odberasz" . Co najwyżej  jesteś w ciągłym oddziaływaniu fal elektromagnetycznych . :) 

Słuchajcie ja też nie lubię płacić i lubie jak jest za darmo ale są pewne reguły których powinno się przestrzegać. A jak ktoś nie wie na co idzie abonament to niech sobie poczyta :mrgreen:

Edited by Karas

8 minut temu, Karas napisał:

sprawdź  w wikipedii definicję radio odbiornika

Sprawdź definicję w ustawie, to zrozumiesz o czym rozmawiamy.

• Haha 1
  • Upvote 1

Jakby tu napisać żeby nie...

Pouczenia może przełknął bym, gdyby nie były takie... odsyłające do Wikipedii. To nie jest źródło wiedzy, leksykonem bym to miejsce nazwał co najwyżej. Nie przeczę, zaglądam tam.

Jedną z reguł, której należy przestrzegać jest pozwolić dokonać wyboru a nie golić "abonamentem". A jeśli ktoś nie wie kto korzysta z tego na co idzie abonament niech sobie... poogląda.

I na koniec pytanie retoryczne. Jak to jest, że tylko TVP musi ssać pieniądze z abonamentu, oferując za to ani lepszą ani gorszą ofertę niż inni nadawcy?

• Like 1

22 godziny temu, wituss napisał:

Przegrasz.

Ust. 7 przedmiotowej ustawy zaś brzmi: Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.

Na pocieszenie - jeśli wyłączą w PL analogowe pasmo FM to można będzie spróbować powalczyć. ;) 

3 godziny temu, Jaca68 napisał:

Przegrasz.

Ust. 7 przedmiotowej ustawy zaś brzmi: Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.

Na pocieszenie - jeśli wyłączą w PL analogowe pasmo FM to można będzie spróbować powalczyć. ;) 

Nie wyłączą, średnich fal też nie wyłączą bo jest pretekst do dojenia. Ciekawe, co jest teraz nadawane na średnich i kto jeszcze tam nadaje? Lata temu słuchałem coś stamtąd. Radio Luxembourg...