Jump to content

Wysyp zywych Vauxhall'i

Than_Junior

Recommended Posts

Czy ktos jest w stanie wyjasnic to niezwykle ciekawe zjawisko, ktore mozna zaobserwowac na krakowskich (i nie tylko?) drogach? Otoz od dwoch miesiecy ciagle rosnie liczba Vauxhalli, co ciekawe z kierownica po lewej. Z tego co wiem, to one wystepuja tylko na rynku brytyjskim, wiec zwykle sa jednak prawoskretne!

Czy to oznacza, ze ludzie sobie posciagali z GB mnostwo starych Calibr, Vectr i Astr i wydawali fortuny na przekladke kierownicy? :shock:

Oczywiscie watpie, ale w takim razie skad sie wziela nagle moda przyklejania sobie znaczkow Vauxhall zamiast Opla i zmiany grilla? :roll:

o tu taki, ale z kiera po prawej, czyli prawidlowo: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... t8.arp.jpg

Czy to oznacza, ze ludzie sobie posciagali z GB mnostwo starych Calibr, Vectr i Astr i wydawali fortuny na przekladke kierownicy?

W W-wie też się tego trochę widuje... :roll:

Hahaha, dokładnie o tym samym wczoraj myślałem widząc kolejnego Vauxhall Omega. Może one są tak tanie w UK że opłaca się robić przekładke ? Bo w większości te Vauxhalle są raczej stare.

Hahaha, dokładnie o tym samym wczoraj myślałem widząc kolejnego Vauxhall Omega. Może one są tak tanie w UK że opłaca się robić przekładke ? Bo w większości te Vauxhalle są raczej stare.

Bardzo mozliwe, bo w UK przechodzone Vauxhalle sa w cenie zlomu. Miedzy Plonskiem a Toruniem jest taka stacja benzynowa, gdzie gosc wystawia na sprzedaz Mondeo sciagane z Wysp po przerobkach na ruch prawostronny. Podobno po oplatach, czesciach i robociznie wychodzi jeszcze kilka tysiecy do przodu. Tylko nie wiadomo skad te czesci we wnetrzu...

Ale za to fotel kierowcy malo wysiedziany :lol:

A może to ma sens ? Buda Vauxhalla za grosze w dobrym stanie i "środek" z wraka Opla też za grosze...

To tak jak z tym kolesiem, co kupił prawie za darmo porsiaka z wypalonym wnętrzem na aukcji ze stanów i wstawił środek od jakiegoś rozbitego VW...

Than_Junior, może jednak zmień temat na: "Wysyp żywych trupów"?

We Wrocławiu kilka jest i to od daaaawna, znaczy roku, dwóch, ale jakiegoś strasznego wysypu nie ma, za to coraz więcej Porsche :mrgreen:

Tyle narodu wyjechało na wyspy więc pewnie przywożą i przekładają. Aut na brytyjskich numerach i z kierownicą po złej stronie też jakby więcej. Wszystko pasuje.

To może być tez tym spowodowane, że ludzie pracując tam kupują sobie auta do pracy i przyjeżdżają nimi do Polski gdy mają wolne. U mnie w małej miejscowości też to zauważyłem ale akurat są to ludzie którzy przyjeżdżają i wyjeżdżają

Czemu nie sciagaja Imprez model 22b tylko jakies truchla spod znaku przefarbowanego Adolfa... :roll:
Trochę mało części jest na giełdzie. :wink:

czyli znając nasze realia zaczęłyby ginąć stare GTki... :neutral: to już lepiej niech na dużą skalę nikt nie zwozi subaraków...

Kolega ma grill z Vauxhalla w Astrze bo mial stluczke i dostal za darmo od innego kolegi, ktory jezdzil po czesci do GB.

Tutaj właśnie zawarta jest odpowiedź, u mnie w mieście są już 3 Vauxhalle Omega :lol: Zapytałem kierownika jednego z nich, dlaczego tak? Odpowiedział, że miał stłuczkę, a grill ze znaczkiem Vauxhalla był SPORO tańszy od tego ze znaczkiem Opla.

ponad rok temu sprzedawalem vauxhalla vectre 1.8 '97, gdyz stalem sie szczesliwym posiadaczem imprezy :mrgreen: vectre kupil polak, twierdzil ze na przekladke do polski.... auto mialo przebiegu 180 tys mil, zawieszenie wylatane, sprzedalem za 400 funtow.. wiec teraz co gorsze - zajezdzone vauxhalle z gb czy poprzycierane vw z niemiec? o subaru ze szwajcarii nie pisze :mrgreen:

Żeby nie było, ja mam opla :P (tylko ktoś na tych brzydkich alusach dał pokrywki na śruby "woksala" :P )

a ja czekam wlasnie na opla...Omege :mrgreen:

zaraz mnie zjecie.

Ninja, jak cytujesz to rób to uważnie, to nie ja napisałem tylko gimof. Ja miałem Opla Omegę MV6 w 1999 roku, straszny kibel, jeździłem nim tylko rok i się rozpadł.