Skocz do zawartości

STurbo VLSD + dyfer GD/SG otwarty


133699

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale wiem coś takiego. W rocznikach turbo po 98 jak wyszły równe półosie (nie wiem czy w ssakach przedtem też już były czy nie) to wydaje mi się, że dzieli się ogólnie na 2 rodzaje.

 

IMG_20201119_180501.thumb.jpg.42f69ac2b98974f0bd1d6423bd6e6162.jpg

 

Z lewej strony są to półosie montowane do dyfra R160 z płaską pokrywą/deklem. A te z wieloklinem do końca, są do dyfrów mniejszych (mniejsza uszczelka niż r160) i mają pokrywę z żeberkami i wyglądają tak.

 

image.thumb.png.26d0772eb40e60ac8c9db9bccfa41f04.png

 

Nie jestem jednak pewny, czy można to podzielić na grupe Turbo (R160) i ssaki (dyfry z żeberkami) bo z tym róznie bywa.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, takumifan napisał:

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale wiem coś takiego. W rocznikach turbo po 98 jak wyszły równe półosie (nie wiem czy w ssakach przedtem też już były czy nie) to wydaje mi się, że dzieli się ogólnie na 2 rodzaje.

 

IMG_20201119_180501.thumb.jpg.42f69ac2b98974f0bd1d6423bd6e6162.jpg

 

Z lewej strony są to półosie montowane do dyfra R160 z płaską pokrywą/deklem. A te z wieloklinem do końca, są do dyfrów mniejszych (mniejsza uszczelka niż r160) i mają pokrywę z żeberkami i wyglądają tak.

 

 

 

Właśnie obserwuje jak to wygląda. Porównując półosie STurbo/GT (gdzie na pewno jest vlsd) i reszte świata gdzie na pewno jest otwarty (np. gc ssaki, gd w sumie też, MT dla pewności) wychodzi jak na Twoim foto. Lewa pod vlsd, prawa otwarte dyfry. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po '98 jest jak takumifan napisał, grubsze są pod r160 bez znaczenia czy otwarty czy z vlsd, a cieńsze do tych mniejszych dyfrów z żebrowaną pokrywą. Jak założysz r160 otwarty to nie musisz zmieniać półosi. Małe dyfry miewały ssaki ale też nie wszystkie, chyba głównie automaty z tego co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, mam pytanko, mam dyfer r160 ze szpera plytkowa wg mojej wiedzy (2 od lewej na foto), z przedlifta, potrzebuje do niego polosie, odrazu mowie ze bedze to w napedzie buggiego wiec mam spore pole manewru, tylko nie wiem, ktore polosie beda ok, kierowany gosciem od ktorego kupilem dyfer nabylem asymetryczne ale wygla ze to nie te.

diff.jpg

Edytowane przez i_wiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...