Skocz do zawartości

Radio z Wrx USA 18-21 do Forestera 18MY.


lukikosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,
Czy ktoś próbował takiego zabiegu?
Po konwersji radia na EU powinno wszystko być ok ?
Wiem że dodatkowo trzeba zmienić wzmacniacz na 3 generacji, rezystancje przycisków kiery po lewej stronie.
Dodatkowo chyba te radia z 3 generacji miały jakiś czujni otwarcia drzwi.
chodzi o tego typu radio -> https://www.ebay.pl/itm/255169754676?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160811114154%26meid%3D387917c3b1f242c3b5295b496800060a%26pid%3D100667%26rk%3D7%26rkt%3D8%26mehot%3Dnone%26sd%3D255149750253%26itm%3D255169754676%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2334524%26brand%3DSubaru&_trksid=p2334524.c100667.m2042

tak wygląda menu ->

 

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 98% jestem pewien że nikt takiego zabiegu nie przeprowadzał bo to bez sensu. Te radia są beznadziejne. Zastanów się nad stacja multimedialną na androidzie do forka - jest tego pełno fajnie wyglądają łączą się z netem mają google maps itp itd 

https://allegro.pl/kategoria/elektronika-samochodowa-car-audio-257396?string=forester xv&strategy=NO_FALLBACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i oddałem to na androidzie to jest lipa jakich mało. Te radia są kiepskiej jakości. Może dźwięk spoko ale reszta dramat jeśli chodzi o działanie i płynność. Mam xv z 2018 roku i multimedia są sopko a to jest to samo menu co wrx 18-21.
Dlaczego bezsensu? Jeśli to będzie działać to to jest najlepsze rozwiązanie moim zdaniem jakie jest możliwe.
Fabryczne radio z apple car i android auto. Tam jest soft 3,1 taki jak w outbacku 2018-2020.
 

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karas napisał:

na 98% jestem pewien że nikt takiego zabiegu nie przeprowadzał bo to bez sensu. Te radia są beznadziejne. Zastanów się nad stacja multimedialną na androidzie do forka - jest tego pełno fajnie wyglądają łączą się z netem mają google maps itp itd 

https://allegro.pl/kategoria/elektronika-samochodowa-car-audio-257396?string=forester xv&strategy=NO_FALLBACK

Chyba nie widziałeś tego radia na żywo.. Zapewne masz na myśli GEN2 które wizualnie jest podobne. 

Platforma 3generacji a właściwie 3.1. To samo co masz w nowych foresterach 5 generacji. Czyli Działa Apple Carplay i Android Auto.

W WRX i STI dostępne tylko w USA.

Stacje multimedialne na androidzie działają na początku a później przymulają, Działanie Radia FM pozostawia wiele do życzenia. z plusów tylko cena. 

 

 

Koszt konwersji bardzo duży jeszcze jak ktoś ma Harmana. Ale pod względem jakości to najlpesza opcja. 

Do wymiany również port USB. (ewentualnie do przerobienia stary  - wywalenie układu HUBa i zwarcie po prostu lini do jednego portu - tylko jeden port będzie użyteczny)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bombelllooo napisał:

Zapewne masz na myśli GEN2 które wizualnie jest podobne. 

GEN0, GEN1/2 . Być może po tylu latach Subaru w końcu zaczęło wyposażać swoje auta w coś sensownego .

W ORI stacjach montowanych do Subaru zawsze czegoś brakowało  tzn. albo były problemy z nawigacją , albo z brakiem aktualizacji albo z działaniem MHL, albo z AA itp. 

Skoro te stacje na androidzie się zawieszają to może warto rozważyć coś od renomowanych producentów CA  Kenwooda, alpine itp? 

w okolica 3k PLN ( jak to za radio w aukcji + wysyłka do PL+ przeprogramowanie radia ) być może można znaleźć coś sensownego z gwarancją i dożywotnią aktualizacja map z AA i AC- trzeba by poszukać 

 

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

GEN0, GEN1/2 . Być może po tylu latach Subaru w końcu zaczęło wyposażać swoje auta w coś sensownego .

W ORI stacjach montowanych do Subaru zawsze czegoś brakowało  tzn. albo były problemy z nawigacją , albo z brakiem aktualizacji albo z działaniem MHL, albo z AA itp. 

Skoro te stacje na androidzie się zawieszają to może warto rozważyć coś od renomowanych producentów CA  Kenwooda, alpine itp? 

w okolica 3k PLN ( jak to za radio w aukcji + wysyłka do PL+ przeprogramowanie radia ) być może można znaleźć coś sensownego z gwarancją i dożywotnią aktualizacja map z AA i AC- trzeba by poszukać 

 

 

Radio na 2 dni odpada. Trzeba dawać jakieś dziwne ramki i wygląda to jakby czegoś brakowało. Dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie. Ale zapewne jedno z droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem pioneera 2 din do siebie i wygląda całkiem spoko - według mnie dobre rozwiązanie. 
Udało mi się uruchomić praktycznie wszystko w tym radiu bez większych problemów - tzn trzeba znaleźć odpowiednie przejściówki jak wszędzie, ale kiera działa, usb w schowku też działa...nie podłączałem jedynie kamery do niej zostawiłem to miejsce sobie na montaż kamery na przód.
Poniżej zdjęcie radia 2 din z tą ramką w SJ.
Akurat to radio ze zdjęcia mam też na sprzedaż - musiałem wymienić na inne bo WebLink nie jest dla mnie a Iphona nie mam - ale jak dla mnie takie połączenie wyglądało całkiem całkiem.. 

 

A tak jeszcze w temacie to radio z US musi być na pewno tez tej samej wersji co twoje czyli jeśli masz Harmon kardman to musi być takie aby było jak najbardziej plug and play - myślałem o podobnej metamorfozie w swoim SJ i jak kogoś pytałem o podpięcie i jak to jest to mówili że tylko zgodne inaczej nie ma sensu za dużo dłubania...

 

20211009_154953.thumb.jpg.52bee04970bed9ecea0069a97f51faba.jpg

Edytowane przez Nargond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukikosa napisał:

Radio na 2 dni odpada. Trzeba dawać jakieś dziwne ramki i wygląda to jakby czegoś brakowało.

Poważnie? U mnie tak to wygląda w STI:

 

IMG_E4702.thumb.JPG.389019d30d95cc34ad81e0c1a293f0dd.JPG

 

IMG_0911.JPG

 

IMG_0907.thumb.JPG.fb471c9829b385607f82cad7ca867317.JPG

 

Trzeba tylko zakupić oryginalną konsolę 2 DIN Subaru, która nie kosztuje miliony monet, ale trzeba ją sprowadzić z JDM.

 

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam was koledzy ale te ramki dla mnie to dramat. Wygląda to jak by tu czegoś brakowało.
Jak się uda to zrobić to dam znać.
Tak to wygląda -> https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?p=46479752#post46479752

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukikosa napisał:

Przepraszam was koledzy ale te ramki dla mnie to dramat. Wygląda to jak by tu czegoś brakowało.
Jak się uda to zrobić to dam znać.
Tak to wygląda -> https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?p=46479752#post46479752

No już wiemy, że jesteś fanem seryjnego radia… To powodzenia. Zrobić - się pewnie zrobi, tanio nie będzie, jak sam zauważyłeś, a dźwięk - jak to z seryjnego radia Subaru. 

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...