Skocz do zawartości

Problem z rozmowami przez bluetooth rocznik 2013


Mikebambo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam pytanie odnośnie łącznosci samochodu z telefonem. Otóż pomijajac fakt jakie jest to nieintuicyjne (outback 2013), działa u mnie tylko odtwarzanie muzyki. Podczas przychodzących połączeń utwory pauzują, ale nie można prowadzić rozmowy poprzez system audio. Co zauważyłem z pozycji telefonu 

Sparujac się z samochodami służbowymi w pozycji łączności mogę zaznaczyć wiele opcji, a w przypadku Subaru tylko dwie i nie ma tam mowy o rozmowach. 

 

Czy jest to wina systemu Android w telefonie czy coś robię nie tak ? 

 

Dziękuję za pomoc pozdrawiam Michał 

Screenshot_2021-10-19-12-31-08-863_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-10-19-12-31-03-786_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 12:38, Mikebambo napisał:

Sparujac się z samochodami służbowymi w pozycji łączności mogę zaznaczyć wiele opcji, a w przypadku Subaru tylko dwie i nie ma tam mowy o rozmowach. 

 

Czy jest to wina systemu Android w telefonie czy coś robię nie tak ? 

A gdzie tu widzisz problem z telefonem...

To problem z systemem Subaru, kiedyś ci to działało z jakimś telefonem?

Edytowane przez artaa
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup nowy system głośnomówiący / nowe radio - te typy tak mają...mi telefon potrafił rozłączyć się podczas jazdy ni z tego ni z owego, nie zawsze połączył się z telefonem...a jak nie połączył się od razu to tylko na postoju można było go podpiąć...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikebambo napisał:

Tylko w Subaru mam ten problem. Czy jestem skazany na zakup dodatkowego systemu głośnomówiącego  ?

Witaj w naszej szczęśliwej rodzinie posiadaczy niszowych aut. ;-)

Uśmiechu życzę, przyda się...

 

Ja kupiłem nowe radio... ;-)

Edytowane przez artaa
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem zaskoczony jaki tragiczny jest w obsłudze ten system. Nawet zgłosiłem to w ASO podczas przeglądu, ale 'zapomnieli' to sprawdzic.

 

A czy jest wśród nas ktoś, kto montował tablet z alliexpress ? Czy działa wtedy wszystko jak należy ? Muzyczka, rozmowy, kamera ? 

 

Screenshot_2021-10-29-06-04-30-073_com.instagram.android.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od androida trzymałem się z daleka - wybrałem pioneera z obsługą AndroidAuto -> do podpięcia ma 2 kamery póki co nie podpiąłem żadnej czekam na termin u mechanika....
A co do podpięcia - to jeśli będziesz miał wszystkie kalbe tak jak u Ciebie to nie będzie problemu ! Nie wiem tylko jak z obsługą z kierownicy ja potrzebowałem odpowiednią przejściówkę, najtrudniej było mi znaleźć w necie kabel od USB co jest w podłokietniku dopiero za 3 razem trafiłem na odpowiedni - notabene najdroższy ;-) 

Powodzenia i pochwal się efektem końcowym :-)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 12:38, Mikebambo napisał:

Czy jest to wina systemu Android w telefonie czy coś robię nie tak ?

 

Proponuję usunąć telefon z systemu w samochodzie, wyczyścić dane w telefonie i spróbować na nowo. Może zaglądnąć do instrukcji?

Mam autko nowsze, ale z tej samej chyba generacji; szału nie ma, ale telefon zawsze działał (Android). Ostatnio zmieniałem telefon z bardzo leciwego, z archaiczną wersją Androida, na nowszy, z wersją w miarę aktualną - bez problemów. Zarejestrowane są 2 różne telefony, mój i Żony, oba działają.

 

Zwróć uwagę na:

 

1. Zegarek sportowy z bluetooth. Wpychał się do poprzedniego telefonu i powodował rozłączanie połączenia, zwłaszcza w przypadku nawiązywania połączeń. Po wymianie telefonu jeszcze nie sprawdziłem.

 

2. MacOS nie jest wcale taki fajny. Córka ma Jeepa i iPhona. Przez długi czas fajnie działało, nawet odczytywanie SMS po polsku, aż nagle przestało i nikt nie wie, dlaczego. Teraz włącza głośnik w telefonie.

 

Edytowane przez subarutux
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, bo właśnie się przekonałem, że z nowszego Redmi 9 z Androidem 10 nie da się używać się z systemem obecnym w Foresterze MY18. Zrywa wszelkie połączenia, zarówno przychodzące, jak i wychodzące. Myślałem wcześniej, że to zakłócenia od zegarka sportowego. Ale zegarek leżał wyłączony w domu.

 

Kojarzę teraz te problemy z aktualizacją wykonaną w maju, tuż przed końcem gwarancji. Po niej nawigacja zaczęła się mylić, a że akurat wtedy nabyłem ów zegarek, przypisałem problemy z połączeniem biednemu zegarkowi. Przez wakacje praktycznie nie korzystałem z głośnomówiącego, co uśpiło moją czujność, a błędy nawigacji zauważyliśmy podczas urlopu w Sudetach i sądziliśmy, że to wynik wszechobecnych tam anomalii magnetycznych.

 

Macie może jakieś pomysły, bo ciągłe inwestowanie $$$ w ten samochód przestaje być zabawne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 06:08, Mikebambo napisał:

Właśnie byłem zaskoczony jaki tragiczny jest w obsłudze ten system. Nawet zgłosiłem to w ASO podczas przeglądu, ale 'zapomnieli' to sprawdzic.


To prawda, miałem OBK MY 12 i elegancko mówiąc, ten „system” to był po prostu syf. Najgorszy, najmniej intuicyjny i niedopracowany patent z jakim się spotkałem.

W popularnych europejskich i koreańskich samochodach parowało się telefon w dwóch ruchach a w OBK trzeba było przeprowadzać jakieś szamańskie procedury i to bez gwarancji powodzenia.

Na szczęście od MY 15 Subaru przestało stosować w multimediach radziecką technologię z początku lat 80-tych.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...