Skocz do zawartości

Luz na maglownicy Outback 2017


Darekc22

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.

Mam Outbacka 2.5 2017r EU. Bylem u mechanika i stwierdził luz na maglownicy.Chciał go zniwelowac przy pomocy sruby ale jest tak 12katna sruba o nietypowym rozmiarze.Czy ktos wie gdzie mozna dostac taki klucz i czy w ogole jest sens to podciagac czy lepiej dac do regeneracji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg masz tego auta? Ja regenerowałem maglownicę i jestem średnio zadowolony z efektów. Twoje auto nie jest leciwe, jeśli chcesz nim jeszcze trochę pojeździć, pomyślałbym nad nową maglownicą (oczywiście, gdyby nie dało się jej podregulować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sartek napisał:

Jaki przebieg masz tego auta? Ja regenerowałem maglownicę i jestem średnio zadowolony z efektów. Twoje auto nie jest leciwe, jeśli chcesz nim jeszcze trochę pojeździć, pomyślałbym nad nową maglownicą (oczywiście, gdyby nie dało się jej podregulować).

200tys. -moge kupic magiel za 1000pln z rzekomym przebiegiem 30tys.Tak jak piszesz to wiem ze te regeneracje szalu nie robia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, akir napisał:

Wymienić tulejkę i dokręcić śrubę, jeśli mechanik nie wie jak to go zmienić emoji28.png

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Wlasnie ze wie tylko problem jest z tym kluczem, a tulejke kupic (o tej teflonowe czy plastkiowej myslisz)to ciezki temat jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ASO innej marki tez tak mówili, ale mój mechanik miał inne zdanie i dokręcił śrubę, potem zrobiłem 100tys i sprzedałem nadal bez regeneracji.

Chyba że tu też S dało ciała w pomyśle i wykonaniu...

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W outbacku 18-19 USA padają po 30tys ,dokręcenie śruby nic nie daje ,kierownica chodzi ciężej a i tak stuka na drobnych nierównościach ,przedliftowa nie pasuje ,podobno wada fabryczna

auto naszpikowane elektroniką  niby troche uterenowione a tak istotna rzecz spierdolona 

Czy przed puszczeniem na rynek nie robią testów? .po tylu latach doświadczeń nie potrafią zrobić dobrze tak ważnej części?

wymiana na nową jest nie opłacalna bo zaraz zacznie stukać

Nienawidze jak mi coś w aucie stuka ,trzeszczy ,a tej usterki nie da się naprawić i na bocznych drogach pogłaśniam radio

Japońscy inżynierowie powinni się spalić ze wstydu ewentualnie popełnić sepuku

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominikd napisał:

Może tu akurat to jest przyczyna...

Czyli co z tego biuletynu wynika?

Wymiana przekładni na poprawioną?

Pozatym nie widzę tam OBK wymienionego,chyba że po numerze części pasuje również do tego modelu.

3 godziny temu, car1961 napisał:

W outbacku 18-19 USA padają po 30tys ,dokręcenie śruby nic nie daje ,kierownica chodzi ciężej a i tak stuka na drobnych nierównościach ,

Potwierdzam,występuje w/w zjawisko i faktycznie nie za bardzo jest jak to poprawić.

 

Pytanie czy warto się szarpać finansowo i zamawiać nową przekładnię o ile jest to poprawione i jak dobrze poprawione.:coffee:

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Tak jak pisalem zamontowalem maglownice (uzywana) o nr.34110AL240 a wczesniej mialem kon.170 dziala ok.no i nie ma luzu wiec zmiana zakonczyla sie sukcesem.Dla informacji wyciagalem silnik i zeby wyjac magiel trzeba demontowac poduszki skrzyni wraz z uchwytami i mozna wyjac bez demontazu sanek.Outback 2.5 2017

 

Pozdrawiam

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% inżyniery od Excela poprawiły ;-)

Co jak co ale akurat w SG były Ok (a to niedobrze dla producenta...) , moja ma 360tys i dopiero od 10tys stuka, ale w niczym to na razie nie przeszkadza,

i tak wszystko inne stuka i łomocze... ;-)

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...