Skocz do zawartości

Forester e-boxer - kamera przednia


PIOTR eboxer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Trochę odgrzeje kotleta, ale może warto się pochwalić, że udało mi się w dość ciekawy sposób podłączyć kamerę przednia. (boczną też podłączałem bo to wersja USA)
Dość ciekawa sprawa, że Grill posiada odpowiednie wycięcie i kamerka od Outbacka podpasowała bez żadnej rzeźby. :)

 

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacze są takie same dla każdego Subaru bez róznicy na wersje i rynek - XV/Crosstrek/Impreza/Forester/Ascent - oczywiście jesli chodzi o część "hardwarową". Inny jest tylko ten wyświetlacz od WRX/STI/LEVORG bo posiada jeszcze informacje o SRS (zajętość fotela) - jest zupełnie inny.

Jednakże trudnością w XV możę być to, że sama kamera przednia nie będzie działać i byłoby trzeba też dodać boczną (tak jest w Foresterze). Ale tego nie wiem na 100% jeszcze bo się nie bawiłem. XV z rynku Japonia/Australia chyba miał kamerę przednią, więc prawdopodobnie byłoby to obsługiwane w sposób oryginalny. 
Dam znac jak się kiedyś pobawie z XV:)

  • Zdrówko! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bombelllooo napisał(a):

Wyświetlacze są takie same dla każdego Subaru bez róznicy na wersje i rynek - XV/Crosstrek/Impreza/Forester/Ascent - oczywiście jesli chodzi o część "hardwarową". Inny jest tylko ten wyświetlacz od WRX/STI/LEVORG bo posiada jeszcze informacje o SRS (zajętość fotela) - jest zupełnie inny.

Jednakże trudnością w XV możę być to, że sama kamera przednia nie będzie działać i byłoby trzeba też dodać boczną (tak jest w Foresterze). Ale tego nie wiem na 100% jeszcze bo się nie bawiłem. XV z rynku Japonia/Australia chyba miał kamerę przednią, więc prawdopodobnie byłoby to obsługiwane w sposób oryginalny. 
Dam znac jak się kiedyś pobawie z XV:)

Nowe XV mają przednia kamerę i działa. także będzie działać tylko z przednią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.12.2022 o 06:51, aflinta napisał(a):

@bombelllooo domyślam się, że w XV MY18 się podobna operacja nie uda, bo jest starsza wersja multimediów/wyświetlacza górnego niż w XV e-boxer?

Troszkę powęszyłem głębiej w temacie i niestety okazuje się, że jest to trochę poblokowane. tzn:
- Forester pomimo, że nie przewidziano obsługi przedniej kamery to obsługuję boczną i przednia ale nie ma możliwości obsługiwać tylko przedniej.  boczna albo boczna i przednia albo w ogole;)
- Impreza/XV brak obsługi każdej z kamer. również dla wersji Hybrydowych
- Ascent obsługa tylko przedniej kamery brak możliwości podłączenia bocznej. 

Oczywiście można wymieniać wyświetlacze ale będzie efekt taki, że będzie widok forestera w XV itp;

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bombelllooo napisał(a):

Troszkę powęszyłem głębiej w temacie i niestety okazuje się, że jest to trochę poblokowane. tzn:
- Forester pomimo, że nie przewidziano obsługi przedniej kamery to obsługuję boczną i przednia ale nie ma możliwości obsługiwać tylko przedniej.  boczna albo boczna i przednia albo w ogole;)
- Impreza/XV brak obsługi każdej z kamer. również dla wersji Hybrydowych
- Ascent obsługa tylko przedniej kamery brak możliwości podłączenia bocznej. 

Oczywiście można wymieniać wyświetlacze ale będzie efekt taki, że będzie widok forestera w XV itp;

Kamil nowe XV obsługują przednią kamerkę. Mają fabrycznie zamontowaną.
Zobacz na filmik jest przycisk view na kierownicy->

 

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał(a):

One mają inną wersję wyświetlacza górnego jak i stacji multimedialnej. 

Wyświetlacz można zmienić, a może nawet się da zmienić oprogramowanie z nowszego wyświetlacza. Pytanie tylko jak będzie się zachowywać oprogramowanie z wersji hybrydowej. Może da się pewne funkcje wyłączyć programowo.
Radio tu nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.12.2022 o 14:47, bombelllooo napisał(a):

Trochę odgrzeje kotleta, ale może warto się pochwalić, że udało mi się w dość ciekawy sposób podłączyć kamerę przednia. (boczną też podłączałem bo to wersja USA)
Dość ciekawa sprawa, że Grill posiada odpowiednie wycięcie i kamerka od Outbacka podpasowała bez żadnej rzeźby. :)

 

 

A w jaki sposób dokładnie podłączyłeś kamerę i gdzie ? Otwór z przodu to jedno a wpięcie się w odpowiednie miejsce to drugie. Mógłbyś coś więcej napisać,  nagrać,  sam to robiłeś,  jakiś "elektryk" to robił ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejski wyświetlacz Forestera SK posiada możliwość podłączenia kamery przedniej ale bez modyfikacji zasilić trzeba kamerę z innego źródła co prawdopodobnie spowoduje zakłócenia i obraz będzie zaszumiony/ paski itp. Może uda się dobrać jakiś filtr zasilania kamery. 
Amerykański (USA/kanada) nie posiada takiej możliwości bezpośrednio - ja musiałem wykonać kilka jego modyfikacji. 
Kamera przednia pasuje w grilla, ja na filmie używałem kamery od outbacka 5, ale kolejnym razem podeszła taka z "alliex" która posiadała specjalny uchwyt aby ją tam wkręcić w miejsce zaślepki.

W samochodzie zarówno EU jak i amerykańskim nie ma instalacji przedniej kamery - ja ją dokładałem - sam przygotowałem przewody. dokładnie 4 żyły bezpośrednio wpięte w wyświetlacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PIOTR eboxer napisał(a):

Co to znaczy ... "...bezpośrednio wpięte w wyświetlacz" ? 

 

Bezpośrednio wpięte w wyświetlacz to znaczy, że cztery przewody z kamery są wpięte bezpośrednio do wyświetlacza czyli konkretnie do wtyczki wyświetlacza ponieważ miałem piny aby pasowały do tej wtyczki - oryginalnie ich tam nie ma (jest puste miejsce).
Kamera oryginalna subarowa ma 4 przewody - masa , zasilanie 6v, sygnal wideo i masa wideo. 
Nie wiem o jaki film czy zdjęcia Ci chodzi, było bardzo dużo samochodu rozebrane bo zakładałem również lusterka z wersji europejskiej tak jak na filmiku w 2 poście.
Demontaż tych rzeczy w tym modelu nie jest jakoś trudny. Przejście przez ścianę grodziową też jest okej bo jest fajna guma która uszczelnia po włożeniu przygotowanej wiązki.

forek.jpg

Edytowane przez bombelllooo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...