Skocz do zawartości

Kalibracja eyesight...cz.radarowych tył w Forester Sport 2020


Tomasz Wojciechowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Czy ktoś z Was robił już takową kalibrację...i podpowie gdzie ogarniają to i mają po temu soft.

Auto sprowadzone z USA po kolizji i demontażu zderzaka,w manuału wyczytałem,że każda ingerencja polegająca na wymianie np.zderzaka powoduje konieczność kalibracji czujników...toteż prawda bo pali się kontrolka RAB. Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź w temacie...

Edytowane przez Tomasz Wojciechowski
Dopisek USA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym ASO powinni mieć. rozmawiałem o tym ostatnio w kontekście wymiany przedniej szyby (to wymaga rekalibracji eyesight).

BTW - ciekawe co ma zderzak do eyesighta.

 

sprostowanie: nie zauważyłem, że chodzi o tył.

Edytowane przez kruque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ale po co ta kalibracja? 

Wali błędem na desce to wypadałoby odczytać błąd komputerem. Jeśli chcesz to zrobić w ASO to nie ma znaczenia czy USA czy Europa, Odczytanie błędów jest takie same. Zacznij od odczytania błędów. Na liczniku nie masz informacji czy jest błąd systemu czy błąd kalibracji. Ja stawiam na jakiś błąd tym bardziej jak piszesz, że zderzak był zdejmowany czyli mniemam, że walony w du...:))

 

W przypadku radarów martwego pola jest tak, że istotny jest kąt więc jeśli uderzenie było w tylny bok to warto wymienić też uchwyty a nie klepać je bo kąta nie ustawisz. 

RAB to czujniki w zderzaku . Zderzak nowy czy naprawiany?

 

 

Edytowane przez bombelllooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat ten sam problem mam outback 2022 wywala błąd RAB konkretnie lewego czujnika, był wymieniany tylny zderzak założony nowy, błąd dokładnie z opisem wymaga rekalibracji tylko mój komputer nie ma dodatkowego modułu do wykonania tej kalibracji, kto pomoże okolice Warszawy, dodam że czujniki działają i detektują auta zbliżające się bez błędu tylko co jakiś czas następuje wyłączenie lewego właśnie z komunikatem wymagana rekalibracja.

Edytowane przez emek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się bez rekalibracji tylko poziomica i miarka i problem RAB rozwiązany, wystarczyło dobrze ustawić sam radar bo kekko nie trzymał kontów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Foresterze od zakupu radary nie działały (brak informacji o błędach oraz brak znaków życia tego systemu), podczas montażu światła przeciwmgielnego jak miałem ściągnięty tylny zderzak rozłączyłem kostki z radarów, po ponownym podłączeniu pokazał się błąd RAB. Elektromechanik odczytał błędy i wyskoczyły dwa takie same błędy U1232 Lost communication With Rear/Side Radar Control Module. Zastanawiam się czy zakup nowych lub używanych radarów rozwiąże problem, czy po wymianie konieczna jest kalibracja aby błąd zniknął. Może wystarczy sama kalibracja? Czy ktoś zmierzył się z takim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...