Skocz do zawartości

Strzela przy odpuszczaniu gazu


mieciu001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Legacy 2.5 w automacie, niestety jest jeden problem. Na wstępie chce zaznaczyć że dostałem od sprzedającego gwarancję na miesiąc na silnik i skrzynię.

 

Więc tak, przy mocniejszym dodaniu gazu, np. podczas wyprzedzania, jak silnik dostanie wysokich obrotów i chwilę na nich pojedzie to po odpuszczeniu gazu jest takie odczuwalne przyhamowanie i jeden głośny "strzał" jakby ktoś z dubeltówki walnął i potem jedzie normalnie. Problem wydaje się występować tylko przy dłuższej chwili na wysokich obrotach. Czy ktoś się spotkał z takimi objawami i czy można by to podciągnąć pod gwarancję silnika. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich fanów nietuzinkowych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mieciu001 napisał:

Zapomniałem dodać że to Legacy z 2005 roku

Trzeba by doprecyzować czy to strzały z wydechu czy z układu napędowego jak zasugerował kolega @Dracula

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by doprecyzować czy to strzały z wydechu czy z układu napędowego jak zasugerował kolega @Dracula
Racja. Zasugerowalem sie nie wiem czym ze chodzi o uklad napedowy. Jesli z wydechu to szukamy gdzie indziej

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mieciu001 napisał:

Na wstępie chce zaznaczyć że dostałem od sprzedającego gwarancję na miesiąc na silnik i skrzynię.

Masz 2 lata rękojmi na cały samochód. Jeśli dostałeś gwarancję od sprzedającego na jakieś elementy to można sobie to w buty wsadzić. 

 

Masz LPG?

Jeśli tak, to tak samo się zachowuje na LPG i na PB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to skoro taka akcja wyszła ledwo po kupieniu to oddaj auto, zabieraj pieniądze i kupuj inne. Jeżeli nie wiedziałeś od sprzedawcy czegokolwiek na temat tego typu usterek to ciekawe co tam jeszcze może wyniknąć oprócz strzelania z wydechu. Wiadomo... czasem warto kupić Subaru, które nadaje się do gruntownego serwisu, ale chyba 2.5L Legacy się w to nie wlicza jeszcze nawet rocznikowo o ile nie jest to jakaś super limitowana edycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...