Skocz do zawartości

Czujnik MAP parę pytań


ewemarkam

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

1. Jakim napięciem jest on zasilony w SF wolnossaku?

2. "Widzi" też nadciśnienie, czy może pracować np do 1 bara?

Chyba tyle ;)

W zasadzie znając napięcie zasilania podłącze go sobie i sprawdzę ciśnienie w jakim może pracować, ale może ktoś ma taką wiedzę:)

 

Nie mam jak sprawdzić tego, bo forka już nie mam. A czujnik został. Chciałem to w pewien sposób wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilany standardowo 5V, ssakowy raczej nie jest przygotowany pod nadciśnienia ale pewnie ma jakieś minimum zapasu żeby go nie zamknęło przy 0,00 ;) Jak chcesz mogę sprawdzić ze 3 punkty (jałowe, wot i coś pomiędzy) V / bar na Żony wyścigówce ;) będzie jakieś odniesienie jeśli byś tego potrzebował.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mirasek napisał:
Zasilany standardowo 5V, ssakowy raczej nie jest przygotowany pod nadciśnienia ale pewnie ma jakieś minimum zapasu żeby go nie zamknęło przy 0,00  Jak chcesz mogę sprawdzić ze 3 punkty (jałowe, wot i coś pomiędzy) V / bar na Żony wyścigówce  będzie jakieś odniesienie jeśli byś tego potrzebował.

O to mi chodziło. Strzykawka nabije ciśnienie, sprawdzę manometrem. Chcę to do ESP32 podłączyć, wiem że ma dużo większe możliwości niż liczenie spalania w samochodzie. Zbieram graty do komputera pokładowego, wskaźnik LPG mi szwankuje i często trudno ocenić ile przejadę na zbiorniku, w forku był i spisywał się rewelacyjnie (komputer spalania). A chciałem mieć doładowanie i jeszcze dołożę temperature oleju. Volvo mało ładuje, bo może 0.6 bara. A wole dołożyć dodatkowy czujnik niż brać z fabrycznego. 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...