Skocz do zawartości

rzęzi, brzęczy, ale nie blacha...


_ONE_

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory mi nie przeszkadzało, ale powoli zaczyna irytować.

Motor EJ20F, głównie w momencie przekraczania 3krpm słychać metaliczne brzęczenie/rzężenie starej blachy.

Dałbym głowę, że to wibruje jakaś blacha (np.: osłona wydechu), ale sprawdzałem i to nic z tych rzeczy.

Słychać to w aucie i dosyć głośno na zewnątrz. Zimny, ciepły, nie ma znaczenia.

Jak szybko przekroczę granicę 3k to słychać to tylko przez chwilę, a jak zatrzymam się na 3k to słychać to dłuższy czas.

Cały układ dodatkowego powietrza był czyszczony, przepustnica itd., bez zmian.

Biorę pod uwagę zmienne fazy. Czy zawór może powodować takie dźwięki?

Da się go rozebrać do mycia, czy tylko mycie z zewnątrz lub wymiana?

Z kołem pewnie nie da się niczego zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna taka blacha zaczyna brzęczeć po kilku minutach od odpalenia silnika (samochód cały czas stoi), dodanie lekko gazu powoduje, że już ten dźwięk cichnie i się nie pojawia...do czasu zatrzymania się na światłach (ale też tylko od czasu do czasu). Na szczęście ustaliłem, która to osłona, więc muszę się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też brzęczało, też w okolicach 3k rpm tylko, długo z tym jeździłem, w jednym warsztacie zdemontowali mi osłonę kata, nie pomogło, w kolejnym pospawali rury idące od kata do środkowego "bo tam jest rura w rurze i to na bank to", też nie.

Dzwięk dochodził gdzieś mniej więcej ze środka układu, a dopiero jak zdjąłem wydech, bo już nie miałem koncepcji okazało się, ze to końcowa pucha:
1.thumb.jpg.f060cb19479186586a4092b573715a54.jpg

 

Za cienkie, żeby spawać, także tymczasowo zrobiłem opaskami. No i tak zostało do dziś.

2.thumb.jpg.6a3db5c81cb51ec5572cfe806be89139.jpg

Edytowane przez raci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w OBK miałem dziurawe tylne tłumiki bardzo podobnie jak u kolegi @raci , ale one u mnie nie powodowały brzęczenia tylko smurczenie. U mnie brzęczą osłony termiczne kolektora wydechowego a tłumiki po roku od pocerowania mają się OK.

244386867_451015886287189_4164037699395509747_n.thumb.jpg.64b0fba3be67579ad25c95dcb25e5dbe.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...