Skocz do zawartości

Sprężarka klimatyzacji (dziwny dźwięk)


Marcin for

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pablonas napisał:

Nie bardzo rozumiem z czym masz problem. Przecież to jest sprzęgło. To normalne, że się włącza i wyłącza.

bardziej chodzi o dźwięk chyba,

moja też wyje potwornie, ale badamy o co mogło chodzić, bo tam było parę problemów dookoła.

może w przyszłym tygodniu się czegoś dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marcin for napisał:

witam,

jak myślicie co z nią nie tak, może też mieliście podobną sytuacje ?

 

U mnie sprężarka klimatyzacji pracuje w ten sposób (hałas) już od 10 lat. Głośna praca sprężarki była zgłaszana w ASO na gwarancji. Serwis uznał, że nie było powodów do uznania zgłoszenia reklamacyjnego.

Nigdy tam nie zaglądałem, ale może przydałoby się skontrolować stan łożyska koła pasowego i sprawdzić poprawność szczeliny pomiędzy kołem pasowym i flanszą sprzęgła elektromagnetycznego. Na razie nie widzę powodu do nie pokoju, ale faktycznie te sprężarki pracują dość głośno w porównaniu do innych producentów.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to grzechotanie po uruchomieniu klimu albo jak się kręci środkowym kołem sprężarki trochę brzmi to jak by tam było coś luźnego a normalnie zawsze słychać było szum (w innych autach) i dlatego mnie to trochę denerwuje jak się uruchamia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.10.2021 o 08:33, Bill napisał:

0,7 przerwa to już sporo

sprawdź czy nie ma poślizgu, czy temperatura na tarczy zabierakowej nie rośnie 

 

Przyznam, że pomiary robione szczelinomierzem był dość zgrubnie, bez luzowania i ściągania paska klinowego. Uśredniając pomiary szczelin, być może mieści się to jeszcze w wymaganych tolerancjach.

Nie widzę na razie niepokojących sygnałów, kompresor ciągle jest wydajny, do głośniejszej pracy przyzwyczaiłem się.

W wolnej chwili, mając dostęp do kamery termowizyjnej...mogę sprawdzić jak wyglądają temperatury w czasie pracy napędu kompresora...ale do czego później porównać te wyniki. Wydaje się, że za dużo zmiennych w otoczeniu, aby badać to samo przynajmniej na bliźniaczym aucie, ale zobaczymy...

Edytowane przez conrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.01.2023 o 20:56, artaa napisał(a):

Ja rozwiązałem, tak samo jak Pan Dziedzic...

 

Mam ciszę i spokój. ;-)

 

W dniu 12.01.2023 o 11:10, artaa napisał(a):

Sprzedałem Forestera. ;-)

Innowiercy :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...