Skocz do zawartości

hybrydowe półosie WRX->STI co i jak? było: Zwrotnica tył STI 5x100 vs WRX 5x100 jak mądrze zrobić swap


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Za chwilę do mojego forka wpadają złote brembulce. Obecnie mam heblunek z WRX czyli tarcza tył 290mmm wentylowana z 2 pot 

Ponieważ cały zawias kupiłem z forka STI czyli tak defacto impreza STI do 5x100 z rarczą 316mm założyłem, że wszystko będzie łatwe ale jest jednak klops!

Ponieważ skrzynia z forka była uszkodzona, nie mogę założyć na tył dyfra z STI czyli półosiek z STI które mają większą średnicę niż WRX.

Oznacza to, że do obecnej konfiguracji nie da się przełożyć zwrotnic z STI do WRX czy Forka turbo bo nie pasują półosie.

pytanie jakie mam opcje?

czy jest adapter na półosie WRX aby pasowały do zwrotnic STI?

czy muszę jednak przełożyć same tarcze kotwiczne z STI do zwrotnicy WRX itp

Wg Fast nr zwrotnic są inne łożysk są inne jak i samej piasty

 

Jakieś rady?

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez AdaSch
zmiana tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje - robisz hybrydowe półosie, jeden przegub z Forestera /WRX, drugi z STI i zakładasz piasty z STI, ale to spora rzeźba. Druga, prostsza opcja - tarcze kotwiczne z WRX lub adapter do zacisku, tarcze hamulcowe DBA pod ręczny 170mm i reszta z STI. Ja mam u siebie drugą opcję. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć,

 

ostatecznie będzie rzeźba - nie mam innego wyboru bo mam już odnowione całe zwrotnice z forka STI, nic tylko zakładać a brakuje mi ich do założenia moich brebulcy

 

Czy ktoś może polecić gdzie mogę dostarczyć półosie z STI i z XT aby zrobić z tego hybrydę taką aby pasowała do piasty STI tył oraz do dyfra XT?

 

Czy ten proces jest odwracalny? 

 

tak wygląda ośka od strony dyfra

image.thumb.png.f067320ff82958102f5a8720a417d9f2.png

tu bez tego koszyka na kulki

image.png.e4c50d016161a9606c2569a763bc8b11.png

 

fotki z tego filmu 

 

gdyby ten wieloklin był taki sam jak w XT to z automatu by nie było problemu, a jeżeli jest inny to to większy problem, tym bardziej, że jak już znajdę skrzynię od sti no to obecne półośki będę chciał przywrócić do stanu pierwotnego.

 

a tymczasem moje blemulce leżą i świecą :)

image.thumb.png.f9451275e9ee866418559cc2289e0c55.png

 

zamiast hamować mi forka :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • AdaSch zmienił(a) tytuł na hybrydowe półosie WRX->STI co i jak? było: Zwrotnica tył STI 5x100 vs WRX 5x100 jak mądrze zrobić swap

Dotarły do mnie dzisiaj półosie od WRX GD - maja w sumie taką samą długość jat te od STI GD (starszej 01-03 5x100)

Sam wałek pod względem średnicy jest podobny, różnica jest w wieloklinie co oznacza, że z osłoną nie będzie problemu

i tutaj jest pytanie:

mam zwrotnice tył z forestera SG9 STI = impreza STI GD 5x100, do nich chciałbym włożyć półosie od STI (kupione w zestawie)  ale druga strona ma pasować do imprezy WRX = forester 2.5 XT

 

W sumie gdyby było takie słoneczko-adapter zakładane na ośkę sti, pasujące pod ten "kielich" od WRX wchodzący w dyfer to wydaje się, że mod byłby prosty i tani - o ile coś takiego jest ale nawet nie wiem jak się to nazywa...

 

Opcja nr 2 tu wysyłka kompletu półosi do firmy robiącej półosie w Toruniu to oni by zrobili nowy pręt półosi z jednej strony wieloklinem pod STI a z drugiej strony wieloklinem od STI.

 

nadal ważne jest zachowanie możliwości odbudowy ośki STI bo jak mi się już w końcu uda kupić skrzynię od forka z graciarnią to półosie musza być przywrócone.

 

czy ktoś wie, czy takie słoneczko jest "kupowalne"? być może ta firma z torunia zrobi mi samo "słoneczko" - tego jeszcze nie wiem ale zakładam, że nie jestem jedyny w podobnej "ścieżce"

Fotki półosi

IMAG0072.thumb.jpg.46dda7357b2292ef0d7d51185341da7c.jpg

IMAG0073.thumb.jpg.d1c6eaccd1f42c7b301a425cd81a5e8b.jpg

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...