Skocz do zawartości

Wiązka do środka auta


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas noszę się z myślą instalacji wskaźników temp oleju, może ciśnienia. Wymyśliłem sobie, że czujniki pójdą w podstawę filtra oleju, pytanie tylko, jak dociągnąć przewodu do środka? Do wskaźników? Są jakieś otwory, którymi dałoby się przejść? Czy trza wiercić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Danko napisał:

Jakaś wskazówka, gdzie szukać? Raz zerkałem przy okazji i nic nie znalazłem :c

Możesz też kupić więcej przewodu i poprowadzić go sobie aż do miejsca gdzie wchodzi do auta oryginalna wiązka pod lewym nadkolem. Trochę się pomęczysz ale jest tam miejsce na kilka dodatkowych przewodów. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

Możesz też kupić więcej przewodu i poprowadzić go sobie aż do miejsca gdzie wchodzi do auta oryginalna wiązka pod lewym nadkolem. Trochę się pomęczysz ale jest tam miejsce na kilka dodatkowych przewodów. ;)

Taak, taki jest plan. W sensie, dołożyć kilka przewodów, ale nie wiedziałem gdzie szukać przejść do wnętrza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 19:25, Danko napisał:

Cały czas noszę się z myślą instalacji wskaźników temp oleju, może ciśnienia. Wymyśliłem sobie, że czujniki pójdą w podstawę filtra oleju, pytanie tylko, jak dociągnąć przewodu do środka? Do wskaźników? Są jakieś otwory, którymi dałoby się przejść? Czy trza wiercić? 

A nie lepiej kupić uniwersalny komputer pokładowy, podłączany do OBD.

Zaleta taka, że oryginalne czujniki pokazują nam realne wartości, nie trzeba montować dodatkowych wskaźników i kabli do nich.

Można poustawiać progi alarmowe, które dźwiękowo lub świetlnie zakomunikują o ewentualnym przekroczeniu wartości.

Kolega ma już w kolejnym subaru i sobie chwali,  powiem że przekonał mnie i takie cudo sobie zafunduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MacGregor napisał:

A nie lepiej kupić uniwersalny komputer pokładowy, podłączany do OBD.

Zaleta taka, że oryginalne czujniki pokazują nam realne wartości, nie trzeba montować dodatkowych wskaźników i kabli do nich.

Można poustawiać progi alarmowe, które dźwiękowo lub świetlnie zakomunikują o ewentualnym przekroczeniu wartości.

Kolega ma już w kolejnym subaru i sobie chwali,  powiem że przekonał mnie i takie cudo sobie zafunduję.

Ale skoro w samochodzie nie ma czujnika temperatury oleju, nie będzie z czego pobrać danych

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić uniwersalny komputer pokładowy, podłączany do OBD.
Zaleta taka, że oryginalne czujniki pokazują nam realne wartości, nie trzeba montować dodatkowych wskaźników i kabli do nich.
Można poustawiać progi alarmowe, które dźwiękowo lub świetlnie zakomunikują o ewentualnym przekroczeniu wartości.
Kolega ma już w kolejnym subaru i sobie chwali,  powiem że przekonał mnie i takie cudo sobie zafunduję.
W jakim Subaru, z którego roku??

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, remuch napisał:

W jakim Subaru, z którego roku??
 

Forester XT 2.5 II-generacji.

 

11 godzin temu, Danko napisał:

Ale skoro w samochodzie nie ma czujnika temperatury oleju, nie będzie z czego pobrać danych

To prawda.

Jeżeli chcesz wstawić to do auta z Twojego awatara, to nie widzę uzasadnionej potrzeby aby to robić.

Ale oczywiście nikt nikomu niczego nie zabroni, twoja piaskownica i twoje zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MacGregortakie informacje jak temp oleju uważam, że powinien wskazywać każdy samochód. Głupi trend minimalizmu spowodował, że producenci przestali takie info dawać, a niekiedy jest ważniejsze od temp wody. I w sumie o to chodzi, by mieć takie właśnie info. Druga sprawa - niewiadomo do końca, jak ten samochód skończy. Jeśli postawie na swapa, to będę miał chociaż to z głowy :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...