Skocz do zawartości

MY21 - 11calowy wyświetlacz i Android Auto - czyli lekka wtopa


Savio

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze co mnie trochę wkurzyło, to że użytkownicy IPhone są faworyzowani przy najnowszym systemie z 11 calowym wyświetlaczem.

Wszystko tam działa na pełny ekran, nawet można TomToma wgrać przez car play i mieć korki online na całym ekranie.

 

Niestety użytkownicy Androida muszą czekać na kiedyś...jak widać na forach w USA też są mocno wkurzeni ...

https://www.subaruoutback.org/threads/android-auto-users-unite.533393/#post-6114900

 

Oczywiście liczę, że to poprawią - pytanie pozostaje kiedy...chyba że liczą, że człowiek przerzuci się na Iphone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Savio napisał:

Pierwsze co mnie trochę wkurzyło, to że użytkownicy IPhone są faworyzowani przy najnowszym systemie z 11 calowym wyświetlaczem.

Wszystko tam działa na pełny ekran, nawet można TomToma wgrać przez car play i mieć korki online na całym ekranie.

 

Niestety użytkownicy Androida muszą czekać na kiedyś...jak widać na forach w USA też są mocno wkurzeni ...

https://www.subaruoutback.org/threads/android-auto-users-unite.533393/#post-6114900

 

Oczywiście liczę, że to poprawią - pytanie pozostaje kiedy...chyba że liczą, że człowiek przerzuci się na Iphone :)

Ta, ale widzę po ostatnich komentarzach, że amerykanie po prostu zamówili sobie iPhone. :facepalm: Także skoro ta akcja "promocyjna" działa w ten sposób, czyt. skutecznie to wątpię żebyś dostał fajną łatkę dla Androida. Zwłaszcza, że Europa też już powoli poddaje się Apple i znajdziesz ludzi, którzy wejdą w żywą dyskusję na temat wyższości iOS nad Androidem i że "nie zmieniłbym już na nic innego". Tym bardziej, że Europa nie jest jakimś tam wielkim 'targetem' dla Subaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 09:55, Savio napisał:

Wszystko tam działa na pełny ekran, nawet można TomToma wgrać przez car play i mieć korki online na całym ekranie.

 

W Apple Carplay nie trzeba nawet wgrywać TomToma, żeby widzieć korki. Wystarczy włączyć mapę google. Co ciekawe w telefonie mapa nie musi być odpalona, żeby mieć widok na ekranie samochodu. Przynajmniej w Kia tak to działa.

9FE26830-7DC5-453B-A295-F40D2241D2D7.jpeg

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.09.2021 o 08:24, spawalniczy napisał:

Przynajmniej w Kia tak to działa.

W Subaru i każdym innym aucie działa to tak samo, zarówno w CarPlay, jak i Android Auto. No tylko że skoro samochód ma wbudowaną nawigację z funkcją live traffic, to chciałoby się móc z niej korzystać. Doskonale rozumiem, mam ten sam problem w hondzie. Funkcja jest, ale w PL nie działa. Szczegółów nie znam, ale zdaje się, że producenci samochodów nie mają na to wpływu, brakuje u nas jakiejś infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sartek napisał:

Szczegółów nie znam, ale zdaje się, że producenci samochodów nie mają na to wpływu, brakuje u nas jakiejś infrastruktury.

Przecież zintegrowany ze Starlink Tom Tom korzysta z TMC. W XV pokazuje mi korki i sugeruje objazdy. Nie jest może to tak dobre i szybkie jak mapy z komórki, ale jakieś informacje dostaje (po RDS). W nowym OBK to nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w takim razie doprecyzuję. Nie twierdzę, że to nie działa we wszystkich samochodach. U mnie (honda + fabryczny garmin) nie działa w PL, a w innych krajach działa, więc jeśli w Subaru w PL nie działa również, to rozumiem ból kolegi @Savio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aflinta napisał:

Przecież zintegrowany ze Starlink Tom Tom korzysta z TMC. W XV pokazuje mi korki i sugeruje objazdy. Nie jest może to tak dobre i szybkie jak mapy z komórki, ale jakieś informacje dostaje (po RDS). W nowym OBK to nie działa?

Dziala w OBK MY19 wiec w najnowszym powinno dzialac bez problemu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sartek napisał:

U mnie (honda + fabryczny garmin) nie działa w PL, a w innych krajach działa, więc jeśli w Subaru w PL nie działa również,

Owszem, kilka lat temu był taki problem, wynikał z braku licencji we wbudowanych nawigacjach na dekodowanie sygnału TMC - w Polsce jest to usługa komercyjna, w krajach zachodu (Austria/Niemcy itp.) była bezpłatna. Niemniej od kilku lat ten problem jest w Subaru rozwiązany. Tak przynajmniej mi się wydaje (bo nowym OBK nie miałem jeszcze okazji jeździć). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, kilka lat temu był taki problem, wynikał z braku licencji we wbudowanych nawigacjach na dekodowanie sygnału TMC - w Polsce jest to usługa komercyjna, w krajach zachodu (Austria/Niemcy itp.) była bezpłatna. Niemniej od kilku lat ten problem jest w Subaru rozwiązany. Tak przynajmniej mi się wydaje (bo nowym OBK nie miałem jeszcze okazji jeździć). 

Wbudowany navi Tomtom Polsce też działa na XV MY18, ale zdaje się że regionalnie. We Wrocławiu coś tam pokazuje, zawsze to lepiej niż nic ale głównie po fakcie. Ale jest to przepaść do Google czy komercyjną aplikacją Tomtom.
Co do AndroidAuto to nie ma aplikacji oficjalnie w pl i chyba wszystko w temacie.
Mam oba systemy i byłem pełen obaw co do CarPlay bo początki mieli trudne. Ale teraz działa (nadal bez pl Siri) i ma więcej działających właśnie map i nawigacji terenowych lub mniej znanych. Na AA to se można muzyki posłuchać i Google ewentualnie odpalić. Jest głównie na Enterteinment nastawiona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas użytkowania systemu multimedialnego w MY21 z wyświetlaczem 11" zauważyłem takie problemy (nie w trybie AndroidAuto tylko po Bluetooth),
elefon POCO X3, Android 11 RKQ1

 

1. Zdarza się, że system Subaru nie pokazuje nazwy kto dzwoni tylko sam numer telefonu.  Problem dotyczy kontaktów, które są w kontaktach telefonu od wielu lat.
Albo system nie wczytuje wszystkich kontaktów, albo nr +48 123 123 123 oraz nr tel. 123 123 123 to zupełnie coś innego dla niego? 

2. Podczas odtwarzania muzyki z Spotify system Subaru czasami nie aktualizuje na ekranie jaki odtwarzany jest utwór. Słychać kolejny utwór a tytuł i wykonawca cały czas ten sam.
Podobna sytuacja zdarza się gdy sami przerzucimy na kolejny utwór. Nie jest to zawsze, losowo ale też dość częste i upierdliwe. 
Rozwiązaniem jest wciśnięcie 'pauzy' i następnie 'play' na ekranie samochodu.
Jak dla mnie jeden z bugów do poprawki w aktualizacji softu.

 

Poza tym na tą chwilę znośnie. 
Jeszcze nie testowałem AndroidAuto.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...