Skocz do zawartości

natrysk wody na IC


Jabar

Rekomendowane odpowiedzi

Leszek, nie stać Cię na wodę destylowaną?

 

do gara nie mam co włożyć a Ty się mnie pytasz czy mam na wodę destylowaną do samochodu :mrgreen: :wink:

Nie chodzi o to, jestem tak zakręcony i zalatany, że nie mam czasu uzupełniać tego zbiorniczka a idzie te 12 literków dosyć szybko (przez to że się automatycznie włacza) i umówiłem się z chłopakiem na myjni że mi po prostu przy każdym myciu będzie uzupełniał do pełna i mam spokój. Chyba, że mu tira wody destylowanej podrzucę i też mi będzie uzupełniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kiedyś jak mialem w GT-ku spryskiwacz to lalem wodę z przezroczystym dynaturatem.

Pamiętam, że to okropnie śmierdziało ale efekt podobno lepszy bo spirytus szybciej paruje a więc szybciej odbiera cieplo .

A mowiąc szczerze to jakoś nie zauwazyłem aby auto miało choć troche większą moc przy tym spryskiwaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jak mialem w GT-ku spryskiwacz to lalem wodę z przezroczystym dynaturatem.

Pamiętam, że to okropnie śmierdziało ale efekt podobno lepszy bo spirytus szybciej paruje a więc szybciej odbiera cieplo .

A mowiąc szczerze to jakoś nie zauwazyłem aby auto miało choć troche większą moc przy tym spryskiwaniu.

 

richtig - ja mieszam wode z zimowym plynem do spryskiwaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jak mialem w GT-ku spryskiwacz to lalem wodę z przezroczystym dynaturatem.

Pamiętam, że to okropnie śmierdziało ale efekt podobno lepszy bo spirytus szybciej paruje a więc szybciej odbiera cieplo .

A mowiąc szczerze to jakoś nie zauwazyłem aby auto miało choć troche większą moc przy tym spryskiwaniu.

bo to raczej chodzi o probe utrzymania mocy na nominalnym poziomie,

jak temperatura zewnetrzna mocno odbiega od optymalnej dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
(...)

a moze sprawnosc tego rodzaju "chlodzenia" nic nie daje poza psychologicznym lechtaniem ego wlasciciela pojazdu?

 

Natrysk na IC daje wymierne korzyści. Na 'zgrzanej' hamowni była to różnica jakichś 10km w maksie i zapewne znacznie większa w wyższych partiach obrotów gdzie auto ma największe tendencje do 'zdychania' (co jest powodowane brakiem mozliwosci odpowiedniego sprezenia zbyt gorącego powietrza).

 

Jeśli ktoś poczyniłby jakieś kroki w kierunku przerobienia natrysku w MY06 na automat to bardzo chętnie się podłącze :mrgreen: Seryjny przycisk jest w takim miejscu, że rzeczywiscie nadaje się do uzywania głównie na parkingu (próbowałem używać w Ułężu z opłakanym skutkiem - nie starczało rąk, oczu (do wycelowania) i koncentracji :wink: ).

 

Teoretycznie wydaje mi sie, że polewanie IC roztworem alkoholu (takim oczywiście żeby się nie zapałił - to w końcu TMIC :mrgreen:) powinno skuteczniej go schładzać bo alko szybciej odparowuje. I prosze mi tu nie pisać, że są lepsze zastosowania dla alkoholu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prosze mi tu nie pisać, że są lepsze zastosowania dla alkoholu :mrgreen:

Oczywiscie, ze sa lepsze zastosowania alkoholu. :wink: Wychodzi jednak calkiem inna kwestia, trzeba by najpierw poprobowac, od jakiego stezenia ten roztwor napewno sie nie zapali... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...