Skocz do zawartości

natrysk wody na IC


Jabar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

, z tego co wiem to z jego autem wszystko ok

Montuję chlapacze, ustawiam geometrię. Auto strasznie przerywa przy wolnej jeździe (Abt-zapraszam do testów.Auta nieznam.Wszystko zmianiłem,a później awaria)Cóż...szykuję się na Plejady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, np. Mati, ale daje się że u CIebie to potrzebny większy IC.

 

Są dostępne kompletne zestawy do ontażu w GT. My będize my montować do W4 to mogę powiedzieć jak poszło .

 

Narazie pozostane przy takim jaki jest, ale zauwazylem, ze jak sie mocno nagrzeje stojac w korku to znika chyba kilkadziesiat koni. A z tego co tu widze, to woda faktycznie odparowujac moze sporo zdzialac w kwesti temperatury powietrza. Az, w takim razie czekam na opis tego jak Wam to poszlo, mozesz wrzucic ewentualnie jakas strone producenta tych zestawow, to oblookam sobie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, zestaw który o którym mówi Az kostujes >1200zł...., robiąc custom samemu ale z ręcznym spryskiwaniem IC za pomocą przycisku wyrobisz się w 100zł, po skompletowaniu wszystkich części potrzebujesz około 4-5 godzin na montarz i będziesz miał zwilżoną całą powierzchnie IC....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o tym, że psiukałem głównie między kółkami, na parkingu.

a co daje psiukanie na parkingu? :mrgreen:
Niektórym się chyba wydaje, że można je zdobyć lansując się czystym wozem, stojącym na parkingu obok toru :razz:
to byli tacy? :mrgreen: a moze mieli mniej brudzace samochody :mrgreen:

 

Wracajac do tematu - rozumiem ze w MY 06 nie ma automatyki natrysku (tak jak bylo swego czasu chyba w Evo VIII) i mozna by sie pokusic o dolozenie. Ma ktos pomysl jak mozna by to zrobic? - gdzie mozna by umiescic czujnik (moze temp za IC i dodatkowo cisnienia tak aby natrysk byl powyzej wspomnianego juz tutuaj np. 0.7 bara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, zestaw który o którym mówi Az kostujes >1200zł...., robiąc custom samemu ale z ręcznym spryskiwaniem IC za pomocą przycisku wyrobisz się w 100zł, po skompletowaniu wszystkich części potrzebujesz około 4-5 godzin na montarz i będziesz miał zwilżoną całą powierzchnie IC....

 

mozna za 50 PLN :mrgreen: :razz: a dziala rewelacyjnie i caly IC jest spryskany - dysze kastomowe :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon1, zestaw który o którym mówi Az kostujes >1200zł...., robiąc custom samemu ale z ręcznym spryskiwaniem IC za pomocą przycisku wyrobisz się w 100zł, po skompletowaniu wszystkich części potrzebujesz około 4-5 godzin na montarz i będziesz miał zwilżoną całą powierzchnie IC....

 

mozna za 50 PLN :mrgreen: :razz: a dziala rewelacyjnie i caly IC jest spryskany - dysze kastomowe :mrgreen: :razz:

Adamus, tylko kosztem czego, brakiem spryskiwaczy reflektorów które czasem się przydają, czy przedniej/tylnej szyby....... Ja napisałem o rozwiązaniu gdzie masz wszystko to co w serii plus natrysk :mrgreen::mrgreen::mrgreen:, a prócz tego dla mnie np. rozgałęzienie że naciskasz na spryskiwacz reflektorów i woda leci na reflektory i ic jest złym rozwiązaniem.Spędziłeś cały weekend na pucowaniu auta aby lśniło,jedziesz sobie no i chcesz zwilżyć IC....i zaraz mówisz sobie kur...... przecież właśnie go umyłem i już go pochlapałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okolo $25 mozna kupic wlacznik aktywowany cisnieniem doladowania. Ten ponizej przykladowo, dziala na cisnienia od 1-25psi, ma regolacje. Wystarczy go podlaczyc rownolegle z wlacznikiem spryskiwacza w kabinie i mamy automatyczne jak i manualne spryskiwanie IC.

http://www.coolingmist.com/detailmain.a ... ame=image2

 

Tak przy okazji, pytanie do panow fizykow. O ile wzrosnie teperatura powietrza sprezonego do np 1 bara, jesli przykladowo w dolocie mialo ono temperature 30oC. Dla ulatwienia mozna pominac sprawnosc turbiny, ale jak ktos chce to moze policzyc dla 65% i 75%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna za 50 PLN :mrgreen: :razz: a dziala rewelacyjnie i caly IC jest spryskany - dysze kastomowe :mrgreen: :razz:

 

Teraz założyłeś tubę natryskową? :mrgreen:

 

Spece mówią, że daje. Ja se na Ringu psiukałem. Na Słomce - nie.

 

I wyszło, że nie na Ringu, a na parkingu pod Ringiem, a to różnica jak spać w Ritzu, a spać obok na parkingu :twisted:

 

Pewnie dlatego nić Ci natrysk nie dał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło, że nie na Ringu, a na parkingu pod Ringiem

 

Napisałem, że psiukałem i tu i tu - przeczytaj uważnie :twisted:.

 

A psiukanie na parkingu też ma sens i to bardzo duży - samochód przed kolejnym kółkiem wymaga bardzo dobrego schłodzenia i to w krótkim czasie. Co przy upalnej pogodzie w tym roku czyniło psiukanie, również to parkingowe, wręcz niezbędnym :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, pytanie do panow fizykow. O ile wzrosnie teperatura powietrza sprezonego do np 1 bara, jesli przykladowo w dolocie mialo ono temperature 30oC. Dla ulatwienia mozna pominac sprawnosc turbiny, ale jak ktos chce to moze policzyc dla 65% i 75%.

 

 

Chyba dwukrotnie, ale głowy nie dam (przy pominięciu sprawności turbiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy natrysk wody na IC w STI MY06 jest odpalane tylko z reki czy tez w pewnych sytuacjach (temp, cisnienie doladowania) jest uruchamiany automatycznie?

 

A, zapomniałem o jednym: w SPRT jest taka tekmology, która to robi automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...