Skocz do zawartości

Subaru LEON 89r. 1,8 4wd - czyli KTO MA jeszcze LEONA?


yufuyf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 lat później...
  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Wow. Ładny klasyk. Czeka Cię dużo pracy i wydatków, ale na pewno będzie warto.Wiem coś o tym, bo sam to przechodziłem. Ale, podkreślam, warto, Polecam i mój temat  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne auto

na czarnych blachach więc prawdopodobnie długo u poprzedniego właściciela

czy można oszacować niezbędne kwotę do doprowadzenia tego typu auta do stanu "klasyka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 08:02, MKK napisał:

czy można oszacować niezbędne kwotę do doprowadzenia tego typu auta do stanu "klasyka"?

:biglol:

Możesz sprecyzować co masz na myśli? Odkurzacz z Orlenu i pastę tempo, czy raczej anodowanie wszystkich śrub i nakrętek w aucie, wraz z wymianą węży, uszczelek i spinek? ;)

Edytowane przez Crazy_Ivan
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Crazy_Ivan napisał:

:biglol:

Możesz sprecyzować co masz na myśli? Odkurzacz z Orlenu i pastę tempo, czy raczej anodowanie wszystkich śrub i nakrętek w aucie, wraz z wymianą węży, uszczelek i spinek? ;)

 

Myślę raczej o tej drugiej opcji

Oprócz wyglądu zewnętrznego równie istotne jest doprowadzenie do odpowiedniego stanu technicznego zawieszenia, silnika itp. 

W mojej ocenie doprowadzenie do stanu sprawnego klasyka większości marek to 20-30kpln.

Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wszystko zależy od egzemplarza. Dużo blacharki czy mało? Lakierowanie, czy może polerka? Silnik do remontu, czy może wężyki do wymiany tylko. Reguły nie ma. To takie samo auto jak każde inne, tyle, że starsze. Części nie są jakieś okrutnie drogie, ale i nie za darmo - poziom cenowy Imprezy GC. Zawias pneumat lub sprężyna - regeneracja kilkaset złotych do 5000zł (tutaj w wolnossaku amor+sprężyna). Ale to zwykłe Kayaby więc równie dobrze można kupić nowe w normalnej cenie. 

Budżet może sięgać nieskończoności. A równie dobrze można włożyć w niego 5tyś i też już może wygrywać nagrody. Wszystko zależy w jakim stanie auto kupisz. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie ostatnio nabyłem takie cudo do roboty ale na chodzie. W dowodzie jest Subaru 1800. 4WD kombi 1989 rok. Teraz zaczyna się pomału poszukiwanie części. 
IMAG1339.thumb.jpg.5b35eb3e2eb4da3b6af6cb29036cab82.jpg
IMAG1340.thumb.jpg.cefa2790d249ac582c71ead7fa48ea5c.jpg
IMAG1341.thumb.jpg.5a0a8751d468f129af69b1e0d2ce62d6.jpg
IMAG1342.thumb.jpg.a63ab083e9edb71581a1d11ed6330401.jpg
widzę że kolega mi sprzed nosa sprzątnął :mrgreen:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Przygladalem sie zdjeciom i wroze duzo blachy do roboty, przede wszystkim nadkola, i chyba progi. Gdybym mial blizej to pewnie bym sie wybral obejrzec-chocby przejazdzke moto sobie uskutecznic. Ale wnetrze wyglada ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że sam proces zarejestrowania na żółte blachy nie jest tani.

 

Mam Skodę 105 na żółtych, a ostatnio kupiłem ladę 2107 i żeby ladę na żółte wrzucic to nie jest tak łatwo.

 

Nie mam zajawki na oldschoolowe Subaru, ale myślę że oferta jest mega git , vs np te sztuki, które sprzedaje gość z Mławy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hugo napisał:

Tylko współwłaścicielem takiego pojazdu jest państwo, ale finansowanie wszelkich napraw już go nie interesuje.

aż zajrzałem do dowodu mojego zabytka, jestem tylko ja właścicielem, na sprzedaż za granicę musisz mieć zgodę, jak sprzedajesz w kraju to tylko informujesz konserwatora po fakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...