Skocz do zawartości

Subaru LEON 89r. 1,8 4wd - czyli KTO MA jeszcze LEONA?


yufuyf

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie pomyślałem, że warto otworzyć wątek o leonie. ciekaw jestem ilu znajdzie się użytkowników i jakie mają sprzęciki. i mam nadzieję że wymienimy jakieś doświadczenia, bo jestem wielu rzeczy ciekaw a wiele mnie np. niepokoi.

 

ponieważ mam kawałek szkiełka to i od czasu do czasu zdjątko zamieszczę. jak ktoś ma w Wawie Leonka to chętnie bym sobie przy pifku podyskutował o tym i o owym ;) i popatrzył i posłuchał.

 

Ja swoją przygodę z Subaru zacząłem niedawno, ale zaczynam czuć ... że mi się podoba.

 

Ten sprzęt już ma swoje lata, bo 89 rocznik, gaźnik i gaz, 1.8, 4wd z dołączanym tyłem (ale bez blokady różnicowego (w instrukcji wyczytałem że były takie modele!).

 

ostatnio robiłem silnik ale o tym pewnie jeszcze napiszę ale w innym wątku (serwis subaru w warszawie). generalnie mam parę rzeczy do zrobienia w tym autku i będę sukcesywnie robił ;) bo jest fajne.

 

piszcie Leoniarze! czekam na posty ;-) hehe

Yufuyf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu jest najlepsze - prospekciki z leonami, różne roczniki

 

1989 rocznik leona - tutaj http://www.subaru.de/kundenservice/prospektarchiv/archiv-LSerie89.pdf

 

a tutaj całokształt leonów :-) (wiem że samo do siebie piszę) http://www.subaru.de/kundenservice/prospektarchiv/prospekte-lserie.htm

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pomyślałem, że warto otworzyć wątek o leonie. ciekaw jestem ilu znajdzie się użytkowników i jakie mają sprzęciki. i mam nadzieję że wymienimy jakieś doświadczenia, bo jestem wielu rzeczy ciekaw a wiele mnie np. niepokoi.

 

ponieważ mam kawałek szkiełka to i od czasu do czasu zdjątko zamieszczę. jak ktoś ma w Wawie Leonka to chętnie bym sobie przy pifku podyskutował o tym i o owym ;) i popatrzył i posłuchał.

 

Ja swoją przygodę z Subaru zacząłem niedawno, ale zaczynam czuć ... że mi się podoba.

 

Ten sprzęt już ma swoje lata, bo 89 rocznik, gaźnik i gaz, 1.8, 4wd z dołączanym tyłem (ale bez blokady różnicowego (w instrukcji wyczytałem że były takie modele!).

 

 

ostatnio robiłem silnik ale o tym pewnie jeszcze napiszę ale w innym wątku (serwis subaru w warszawie). generalnie mam parę rzeczy do zrobienia w tym autku i będę sukcesywnie robił ;) bo jest fajne.

 

piszcie Leoniarze! czekam na posty ;-) hehe

Yufuyf

jakby co to ja troche zeby zjadlem na leonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ja też mam Leone i to już 7 lat.

Kombi 87r. 1.8 4wd z rwduktorem ,mam od pewnego czasu gaz założony

i znam je dosyć dobrze bo miałem pare przygód np. obruciło mi panewke korbowodową ,dwa razy pek mi pasek rozrządu itp. Wszystko sam naprawiam bo jestem mechanikem z zawodu.Tylko jestem spoza warszawy ale obecnie siedze w akademiku w warszawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

W moim władaniu jest leone coupe 4WD z 1986 roku, 1.8 EA-82 na gaźniku i z gazem. Jako pojazd dla studenta sprawdza się doskonale - także do nauki driftingu zimą:D. Sam go naprawiam (jestem na wydziale samochodowym, więc trochę głupio do mechanika furę oddawać ;) ) i w związku z tym jest relatywnie tani w eksploatacji. Posiadam go prawie 4 lata i myślę, że przez ten czas poznałem subiego na wylot.

Mam do niego zeskanowaną książkę serwisową haynes'a (po angielsku) na cd, jeśli ktoś by potrzebował.

Polecam także stronę www.ultimatesubaru.net jest tam bardzo dużo ciekawych rzeczy na temat subaru leone.

Aktualnie poszukuję do niego chłodnicy, więc jeśli by ktoś coś miał, to czekam na oferty.

Mieszkam 40 km od wawy, w miejscowości Niegów (trasa na Białystok), w tygodniu urzęduję w stolicy.

Mogę pomóc także w szukaniu części, mam parę telefonów i adresów.

Chętnie wymienię się doświadczeniami związanymi z tym samochodem.

 

Pozdrawiam

 

Kozzi

( kozzi@o2.pl )

 

P.S. zamieszczam kiepskie zdjęcie robione telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myślę... Przecież, ku*wa, nie było Leonów w '89 - czyżby jakiś troll :mrgreen: ?

 

A tu o Subaru, nie o Seata się rozchodzi... ;)

 

 

dokladnie tak samo to zinterpretowalem :lol: , i tak czytam i czytam, az fotke zobaczylem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kozzi, a nie masz możliwości cyknięcia lepszej jakości fotek :?: .... bo już z tej "komórkowej" widać, że autko super się prezentuje :D ......

 

pozdr. matt

P.S. za ile go kupiłeś i czy wymagał dużego nakładu prac, żeby dojść do obecnego stanu :?: (wnioskuję, że teraz po tych 4 latach jest tip top 8) )......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozzi, a nie masz możliwości cyknięcia lepszej jakości fotek .... bo już z tej "komórkowej" widać, że autko super się prezentuje ......

 

pozdr. matt

P.S. za ile go kupiłeś i czy wymagał dużego nakładu prac, żeby dojść do obecnego stanu (wnioskuję, że teraz po tych 4 latach jest tip top )......

 

witam

Za bardzo narazie nie mam możliwości cyknięcia lepszych fotek, a poza tym nie ma to zbytniego sensu, bo jego stan nie jest tip top, zobaczysz dziurawe progi, które są do wymiany :] Nie oszukujmy sie, blachy to nie najmocniejsza strona starych japończyków.

Kupiłem go za 3 tys.zł, wiec cieżko było oczekiwać, czegoś idelnego, zwłaszcza, że to było przed tym boom na ściąganie samochodów z zagranicy, ale pozytywnie się zaskoczyłem, bo jak za tą kasę, bardzo dzielnie mi służy. Myślę,że do tej pory włożyłem w niego jakieś 1000 zł za części (nie liczę klocków hamulcowych, filtrów i innych ekslpoatacyjnych rzeczy)

i trochę pracy, ale akurat lubię babrać się w smarach ;) Jeszczę parę rzeczy muszę w nim wymienić, ale to nie jest pilne.

Co do wyglądu, to uważam że ładne jest tylko leone coupe, combi jeszcze ujdzie w tłumie, ale sedan to kompletne brzydactwo - mam nadzieje, że się nikomu nie narażę....

Podstawa ta założenie felg od peugeta 505 (tylko od niego pasują, rozstaw otworów 4x140), które mają inne odsadzenie i zwiększają rozstaw kół o jakieś 40-50mm, na oryginalnych R13 schowanych w nadkola nie wygląda delikatnie mowiąc najlepiej.

Pozdrawiam i zamieszczam zdjęcia z netu dobrze utrzymanego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie myślę... Przecież, ku*wa, nie było Leonów w '89 - czyżby jakiś troll :mrgreen: ?

 

A tu o Subaru, nie o Seata się rozchodzi... ;)

 

 

dokladnie tak samo to zinterpretowalem :lol: , i tak czytam i czytam, az fotke zobaczylem :oops:

 

Uff, już myślałem, że tylko ja mam zamulone styki. Pocieszam się że udało mi się zatrybić zanim zobaczyłem fotkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie tego rozstawu otworów w felgach to rzeczywiście załamująca sprawa. Może ówcześni konstruktorzy bali sie eksperymentowania przyszlych użytkowników aut z felgami innych producentów, które mogą mieć np. inne odsadzenie, a przez to w kolach kierowanych zmienia sie promien zataczania, a to wplywa na charakterystyke prowadzenia, ktora jak wiadamo bardzo interesuje panów ze skośnymi oczami spod znaku 6 gwiazdek:) (zmienia sie takze obciążenie łożysk - a tu już chodzi o trwałość). Podsumowując cholera wie, po kiego takie wybiegi stosowali, bo teraz wiekszosc producentow unifikuje wymiary.

Tak nawiasaem piszac w leonie jest rozstaw 4x140. Sa spece, ktorzy robia dwa dodatkowe otwory w felgach od patrola albo od wielu innych terenowych samochodów, takze z usa (maja rozstaw 6X139,7) i wkladaja je do biednego samochodu;)

Zawsze mozna cos wyczarowac.

Pozdrawiam

Kozzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
Witam

 

Ja posiadam leona z 87 roku jest on u mnie w rodzinie od 1997 ja nim juz jezdze 3 lata sprawuje sie niezle nadwozie kombi silnik EA-82 4WD ma on juz przejechane 280 tys km.Piszcie wrazie pytan.

 

nie widziałem, jeszcze leona kombi!

 

280 tys to musisz mieć żelazne kolano :twisted: żeby stope utrzymać w powietrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z posiadaczy Leone miałby ochotę wziąć udział w prologu Rajdu Wawelskiego (29.06.2006)

Tutaj są wszystkie informacje:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=273392#273392

Taki samochód to prawdziwy rarytas. Wyglądałby rewelacyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...