Jump to content

Dalem ciala - potrzebna pomoc

chojny

Recommended Posts

kupilem Subaraczka, samochod byl ubezpieczony w PZU, 21-11-2006 ubezieczylem w pelnym pakiecie w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Po pol roku, dzisiaj znaczy sie, dostalem z PZU "Wezwanie do zaplaty" za OC na prawie 500zl. Generalnie dalem ciala ze nie zglosilem zakonczenia ubezpieczenia w PZU, co podobno jest moim obowiazkiem. Sprawa wygada tak ze przez pol roku nie przyszedl do mnie zaden papier z blankietem, wezwaniem, informacja a kiedy pol roku minelo mam placic za OC mimo ze bylem przez ten okres ubezpieczony juz innym towarzystwie.

Panowie, jest jakies wyjscie z sytuacji co by te 5 stowek przepic, przejezdzic a nie placic za cos z czego i tak nie korzystalem.

I teraz inna intrygujaca mnie sprawa, czy gdybym mial dzwona to czy poszkodowani otrzymaliby podwojne odszkodowanie od obu towarzystw? Bo jezeli tak to kto sie nadstawia?

....

I teraz inna intrygujaca mnie sprawa, czy gdybym mial dzwona to czy poszkodowani otrzymaliby podwojne odszkodowanie od obu towarzystw? Bo jezeli tak to kto sie nadstawia?

Hmm Ty byś po dupie dostał za próbę wyłudzenia z dwóch ubezpieczalni bo to jest zabronione.

Hmm Ty byś po dupie dostał za próbę wyłudzenia z dwóch ubezpieczalni bo to jest zabronione.

ale placenie w dwoch nie? :shock:

No to pipa Chojny. Kolega mój prowadzący sprzedaż ubezpieczeń Uniqua mówi, że PZU nie popusci w takich sytuacjach i bedą sie domnagać od Ciebie kasy Do końca... Twojego, albo ich. Ponadto wypadek spowodowałby wypłacenie odszkodowania tylko z PZU.

Ponadto wypadek spowodowałby wypłacenie odszkodowania tylko z PZU.

wiec to nowy ubezpieczyciel mnie wydymal bez mydla z usmiechem na twarzy?

w koncu maja jakis centralny rejestr ubezpieczonych samochodow czy nie?

(...)

Panowie, jest jakies wyjscie z sytuacji co by te 5 stowek przepic, przejezdzic a nie placic za cos z czego i tak nie korzystalem.

(...)

W moim przypadku wystarczyło uśmiechnąć się ładnie i wręczyć bombonierkę pani w dziale windykacji, zajmującej się tą sprawą :lol:

Jednak okres spóźnienia wynosił kilka dni i był wytłumaczalny (w bardzo głupi sposób oczywiście, ale zawsze).

W moim przypadku wystarczyło uśmiechnąć się ładnie i wręczyć bombonierkę pani w dziale windykacji...

No to chyba jedyny sposób w tej sytuacji. Idz Chojny sprawdzić swój urok osobisty, albo siłę persfazji :cool:

MIKKI, no nic, bedzie trzeba zainwestowac w czekoladki

Nie mają, ale mógł Cię pouczyć. Jego wolna wola. Może gamoń był i tyle.

eh, gamon to jestem ja :oops:

IGNORANTIA IURIS (LEGIS) NEMINEM EXCUSAT i tyle :???:

WRC fan, w czape? :twisted:

No to chyba jedyny sposób w tej sytuacji. Idz Chojny sprawdzić swój urok osobisty, albo siłę persfazji

na kota ze Shreka moze da rade :wink:

WRC fan, w czape? :twisted:

Rencistę chcesz bić ? :P

moze mozna na tym zarobic, rencista vs inwalida :mrgreen: tylko musze sprawdzic ktorej jestem grupy :wink:

(...)

moze mozna na tym zarobic, rencista vs inwalida :mrgreen: tylko musze sprawdzic ktorej jestem grupy :wink:

Lepiej napisz, który z Was ma lepszy "kurs", to polecę "obstawić".

Lepiej napisz, który z Was ma lepszy "kurs", to polecę "obstawić".

u mnie 10 lat wyczerpujacych treningow, 5 lat okrzyki - brazowy pas, 5 lat ucieczki - 5 dan :twisted: i do tego "bialy respekt", "dzielnicowy dominator", "postrach studentow" biala bluza z kapturem Hamerykanskiej firmy "HANES" :twisted:

co do ubezpieczen to sprzedajac auta nawet nie informowalem PZU o zbyciu auta - przyszlo jakies pismo i ich olalem :roll: bylo t ze 3 lata temu i nic sie nie dzieje do dzisiaj

co do ubezpieczen to sprzedajac auta nawet nie informowalem PZU o zbyciu auta - przyszlo jakies pismo i ich olalem :roll: bylo t ze 3 lata temu i nic sie nie dzieje do dzisiaj

adamusmax, ja nie chcę straszyć..., oby Ci nie przysłali tak jak mnie po 3 latach (chyba jakoś?) od sprzedaży auta :neutral:, do uregulowania wstecz... niezła sumka :evil: . Z tego co wiem, to tylko przy wielkich porządkach w firmie są w stanie wyłapać takich jak my.

co do ubezpieczen to sprzedajac auta nawet nie informowalem PZU o zbyciu auta

...bo ubezpieczenie wędruje za autem i to już wrzód kupującego... to on ma poinformować ubezpieczyciela że jest nowym właścicielem i przyjąć na klatę ewentualną dopłatę gdyby miał inne zniżki

a moze sie zrzucimy na chojnego ? :mrgreen::mrgreen: ..... nie no, taki żarcik :twisted:

Czuję, ze bombonierka nie pomoże...i trzeba będzie wyciągnąć te 5 stówek. Ale nie Ty jedyny, ja wyciągnę tyle samo ale na błotnik... :mrgreen:

adamusmax, ja nie chcę straszyć..., oby Ci nie przysłali tak jak mnie po 3 latach (chyba jakoś?) od sprzedaży auta :neutral:, do uregulowania wstecz... niezła sumka :evil: . Z tego co wiem, to tylko przy wielkich porządkach w firmie są w stanie wyłapać takich jak my.

Trzy lata temu ustawa nie obowiązywała....

Teraz, niestety, cza się pilnować.

no dobra, a moze tak. nie mam pojecia czy ten system dziala,

podpisujemy fikcyjna umowe sprzedazy z data wsteczna do tylu. nowy kupujacy przejmuje ubezpieczenie. i teraz stare wypowiada, jesli jeszcze moze (trzeba znac date konca starego ubezpieczenia),.... a jak nie ma juz czasu, to wypowiada nowe (te drugie ktore ty osobiscie zawarles). ubezpieczalnia powinna cos zwrocic za niewykorzystany okres. teraz trzeba policzyc czy za wykorzystany okres wezmie wiecej czy mniej niz te 500zl i zadecydowac czy sie oplaca czy nie.