Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na klapę Legacy IV


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje, który producent oferuje bagażnik na klapę do Legacy Kombi 2007/8 czyli (IV) ? Ewentualnie jakieś za/przeciw, co lepszego. Docelowo na 4 rowery, ale może być i na 3.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamul zmienił(a) tytuł na Bagażnik rowerowy na klapę Legacy IV
Tylko, że hak trzeba mieć  
To załóż sobie :)
A na poważnie, jeden wyjazd z takim bagażnikiem w Corolli (na klape) i dziękuję. Klapa, zderzak porysowany przez niby gumy na dole, haczyki na górze porysowały mi też klape, co prawda może nie one same ale paski trące podczas jazdy od wiatru itd.
W te wakacje miałem znów nożycowy na haku, też nie jest rewelacja, rowery mi się nawzajem podbijały. Muszę teraz założyć hak i już kupię platformę, najlepsze i najbezpieczniejsze. Ewentualnie jakbym haka nie miał to na dach.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hak jest -moim zdaniem - najwygodniejszy i najbezpieczniejszy, bo do dachowego to trzeba się nadźwigać + pamiętać, że wysokość auta rośnie prawie o drugie tyle (razem z poprzeczkami i bagażnikiem). Na haku to trzeba tylko pamiętać, że trochę dłuższy ogon jest :D

 

Dodam jeszcze, że warto zainwestować w platformę składaną (zajmuje mniej miejsca i bardziej poręczne), a także z opcją odchylania (żeby dostać się do bagażnika) :)

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał:

Ja mam dachowy i na hak, bardzo polecam, to najlepsza opcja. Zabieram do ośmiu rowerów plus dwa małe dziecięce w bagażnik, jeśli trzeba ;)

 

 

To ty jesteś tym słynnym rabusiem napadającym na sklepy rowerowe...by potem rozdawać te rowery potrzebującym - Rower Hood :ph34r:

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegdyś miałem bagażnik na klapę. Jego użycie ograniczano do aut bez spoilera na klapie. Domyślam się, że Twój tył wygląda identycznie jak w moim OBK.

W związku z tym nie założysz na klapę sensownego bagażnika.

 

Klapa w naszych autach jest też w moim odczuciu lekka i delikatna. Nie odważyłbym się obciążyć jej kilkoma rowerami.

 

Wersja budżetowa to uchwyty na dach. Niej ma co się bać wysokości, jeżeli nie będziesz parkować w budynkach itp.

 

Sam mam bagażnik na hak (Aguri). Nie jest tak sztywny jak Thule, ale za tą cenę jestem w stanie to zaakceptować. Bez problemu woziłem na nim 2 endurówki i 2 rowery XC.

 

Odchylanie bagażnika to funkcja, do której diabelnie warto dopłacić. Uchwyty na klapę na to nie pozwalają.

 

Uchwyt na klapę ma jeszcze jeden ważny minut. Zasłania tył auta. Niby można doczepić (a nawet się powinno) 3cią tablice tak by była widoczna, ale światła i tak będą zasłonięte. 4 rowery potrafią już nieźle zasłonić światła, więc ryzykujesz, że ktoś Ci wjedzie w tył przy jakimś hamowaniu.

Edytowane przez halvaekiu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 18:16, sartek napisał:

Ja mam dachowy i na hak, bardzo polecam

 

Też polecam :thumbup:

U mnie na dachu obok dwóch rowerów często ląduje box.

 

image.thumb.png.42bb2ae02e3d54abbf66cb8b535efda1.png

 

Ten InterPack 4R był pożyczony i nie podobały mi się te tasiemki do trzymania kół - ostatecznie stanęło na takim 3R z Norauto:

 

image.thumb.png.7ce8bb1f2e354f8841c65518ce90d62c.png

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 00:26, halvaekiu napisał:

Niby można doczepić (a nawet się powinno) 3cią tablice tak by była widoczna, ale światła i tak będą zasłonięte.

Część sprzedawców w ogóle nie oferuje bagażników na klapę, twierdząc, że u nas są nielegalne, bo zawsze coś zasłaniają. W praktyce zapewne wiele zależy od tego, jak podejdzie do tego konkretny policjant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko techniczne. Czy do bagażnika na rowery na hak musi być 3 tablica rejestracyjna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dzixd napisał:

pytanko techniczne. Czy do bagażnika na rowery na hak musi być 3 tablica rejestracyjna??

image.thumb.png.6280f90367b092d70e59c1106d687cc0.png

Tak i musisz mieć ją wbitą w dowód. ;) 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA z dnia 11 grudnia 2017 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych

Edytowane przez Orear
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzixd napisał:

pytanko techniczne. Czy do bagażnika na rowery na hak musi być 3 tablica rejestracyjna??

Musi być 3 tablica rejestracyjna.  Koszt w urzędzie to jak dobrze pamietam około 50 zł ( jak wyrabiałem 3 lata temu). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebranie tablicy z urzędu to ledwie kilka dni od jej zamówienia. Nie warto kombinować.

 

Swoją drogą. Raz pod singlami w Świeradowie widziałem auto z bagażnikiem na haku. Zamiast rejestracji miał włożony w bagażnik kawałek brązowego kartonu, z napisanym markerem numerem rejestracyjnym. :lol:

Edytowane przez halvaekiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...