Skocz do zawartości

Jaki zestaw tarcze plus klocki


Rudy-esq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Panowie i Panie żeby nikogo nie pominąć.

Zwracam się o poradę mam legasia IV h6 przedlifta, w którym nadszedł czas na wymianę tarcz i klocków na 4 butach.

Aktualnie całość jest seryjna, w moim odczuciu za mocno się France grzeją przez co przy aktywniejszym hamowaniu zaczyna brakować siły tarcia. Rozważam zakup czegoś lepszego. Co moglibyście polecić co nie zrujnuje portfela a będzie działać.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rudy-esq napisał:

Gładkie? Jak się zachowują przy kilku hamowaniach z 160 do 90? Takich w odstępach co nasze autostrady pozwalają?

 

Muszę przyznać, że nie wiem....ale wiem, że gdybym uskuteczniał taki styl jazdy to rodzina na tylnym siedzeniu mocno by protestowała o ile nie "haftowała". Zdarzało mi się hamować do tych 90 z tych górnych zakresów prędkości ale zazwyczaj robiłem to z wyprzedzeniem, bez "deptania" na hamulec, raczej miałem jeszcze zapas pod stopą gdybym musiał wcisnąć mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerman sport + klocki Akebono. Ten zestaw siedzi już u mnie prawie 2lata. Po wymianie starego zestawu na ten poczułem się , jakbym przeskoczył z Fiata 125p do jakiegoś Ferrari? :P. Ps na tył próbuję Rotinger z ciekawości ,ale w klocki poszedłem znów w Akebono. Ten zestaw do miesiąca będzie założony i wtedy będę mógł coś powiedzieć.

Dlaczego taki mix? Lubię obalać mity :D 

 

Pomijając kwestie tech. chciałem mieć tarcze nawiercane i chciałem sprawdzić, jak się będą zachowywać z klockami akebono. Nie pamiętam, ale one jakieś mieszane są. Nie ceramika, ale jakoś 50/50(?)- nie chcę bzdur gadać, ale na bank nie takie twarde, jak ceramika na 100% (sprawdzę , to dopiszę, bo mam oryginalny karton z tych na tył)

 

- Chciałem sprawdzić, czy czasem jeżdżąc po wodzie itd Zimmerman nie zacznie bić i czy nawiercenia nie popękają. po dwóch latach nic... dziury całe, zero pęknięć, nic nie bije( oczyściłem piastę i przygotowałem wszystko z sercem)

- Chciałem sprawdzić, czy klocki z takiej mieszanki i na nawiercanej tarczy będę musiał wymieniać co chwilę. Nic takiego...

Przy moim stylu jazdy tj od czasu do czasu wcisnę mocniej, mocniej przyhamuję i wio dalej... potem cisza. Za jakiś czas znowu mnie "zbierze", żeby przewietrzyć samochód itd. Zużycie normalne

No i podstawowa sprawa, na czym mi zależało. ZERO syfu na felgach. Tanio nie było za klocki chyba 350zł ,ale... w końcu to hamulce ;) no to nie można oszczędzać ;)

 

Ps jak wytestuję Rotingery + Akebono, to mogę relację zdać i uaktualnić wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rudy-esq napisał:

Gładkie? Jak się zachowują przy kilku hamowaniach z 160 do 90? Takich w odstępach co nasze autostrady pozwalają?

Gładkie. Z opinii moich mechaników to jeden z najlepszych zestawów w rozsądnej cenie. Nie krzywią się ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gustaf napisał:

Klocki tylko Akebono,to inna liga montowałem dużo tych kompletów do WRX i każdy był zadowolony.

Jeszcze z 4komplety do 4tłoczka mi zostały, jak chcesz to zgłoś się na priva.

Wszystko by było fajne tylko jeszcze zestaw 4 tłoczka by się przydał. Jadę na seryjnych tak więc dzięki za ofertę ale niestety nie mogę skorzystać.

 

A jaki wariant tych Akebono polecacie powiedzmy do tarcz zimmermana?

Edytowane przez Rudy-esq
Brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Szymon Kuć napisał:

W H6 jest 316 i dodatkowo mikoda chyba nie ma takich w swojej ofercie 

Tak przód to 316 z tyłu bodajże 294.

 

Mój problem polega nie na małych tarczach czy kwestii zacisków. Tylko na ich przegrzewaniu się zwłaszcza przód. Nieznośnie bicie i spadek siły hamowania to jest mój problem.

Dlatego poszukuje dobrze zgranego zestawu tarcze i klocki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rudy-esq napisał:

Nieznośnie bicie i spadek siły hamowania to jest mój problem.

Dlatego poszukuje dobrze zgranego zestawu tarcze i klocki.

 

 

Po zakupie samochodu, miałem w spadku tarcze-smigla. Kierownicą telepało, jak z wysokich prędkości hamowałem Z czystym sumieniem powiem, że zestaw dał mi spokój, bo w końcu samochód zaczął hamować jak należy, bicie ustało. O ile dobrze pamiętam, to klocki Akebono "ProAct" . Pod seryjne zaciski (modów nie przewiduję) i prędkości w jakich się poruszam, klocek o takim składzie się sprawdził. Testowałem ten zestaw na A2 przy 200km/h , nic nie biło. Nie stanąłem w miejscu, głowy nie katapultowalo z szyi. Jak ktoś by miał ciągle jeździć na seryjnych zaciskach, to nie na te prędkości zdecydowanie ;) , ale z hamowania byłem zadowolony. Tym bardziej, że te 200km/h to test praktycznie okazyjny, pod sprawdzenie hamulców przygotowałem i była wycieczka... ;)

Ps jeżeli chodzi o klocki, to kupowałem na eBay w US(doszly w 10dni-cos takiego). U nas można dostać je w jakimś sklepie? 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna półka nacinanych nawiercanych, tak samo klocek, jeśli po montażu okaże się, że puchną to powinieneś przejść na większy zestaw tarcz z zaciskiem Brembo;). Dużo zależy od stylu jazdy, jak lubisz po deptać to nie ma pół środków. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ManoLEE napisał:

Górna półka nacinanych nawiercanych, tak samo klocek, jeśli po montażu okaże się, że puchną to powinieneś przejść na większy zestaw tarcz z zaciskiem Brembo;). Dużo zależy od stylu jazdy, jak lubisz po deptać to nie ma pół środków. 

 

Widziałem fajny zestaw tarcze zaciski klocki z STI. Fajne używane za jedyne 8k PLN.

 

Także raczej pozostałbym przy seryjnych. Kwestia zimmerman sport plus klocki Akebono wygląda na mój typ.

 

Mój styl jazdy powinien powyższy zestaw wytrzymać. Przynajmniej taką mam nadzieję.

 

Teraz pytanie gdzie kupić? Patrzyłem po necie za zimmerman przód jest dostępny gorzej z tyłem ale będę musiał porządnie podzwonić i jakoś temat ogarnę.

 

Jakby ktoś miał jakieś linki do tego zestawu będę super wdzięczny dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłem też miałem problem, bo chodziło mi o nawiercane i jedyny, który nawiercane, na tył  produkuje, pod moją furmanę, to Rotinger. Chce sprawdzić co one warte,bo cenowo w miarę ok, ale jaka jakość? Niedługo je "wrzucam" i posprawdzam, więc na razie nie mogę polecać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem Rotingery na przód i tył.

 

Dla zainteresowanych średnice tarcz przód 316mm tył 290mm.

 

Moje bydlę to Legacy 4 2006 h6 przedlift, tarcze krzywe, półosie i łożyska do wymiany/regeneracji.

 

Ostatnio I tak mnie pociągnęła na wymianę automatu, upg,regenerację magla teraz krzyczy o pompę wspomagania kierownicy.

 

Ale hamulce chcę zrobić tak offtopic.

 

Uwielbiam ten dylizans poprostu chociaż zlopie 14 na setkę i jest kaprysna jak baba w ciąży.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 14:41, Rudy-esq napisał:

 

Widziałem fajny zestaw tarcze zaciski klocki z STI. Fajne używane za jedyne 8k PLN.

 

Także raczej pozostałbym przy seryjnych. Kwestia zimmerman sport plus klocki Akebono wygląda na mój typ.

 

Mój styl jazdy powinien powyższy zestaw wytrzymać. Przynajmniej taką mam nadzieję.

 

Teraz pytanie gdzie kupić? Patrzyłem po necie za zimmerman przód jest dostępny gorzej z tyłem ale będę musiał porządnie podzwonić i jakoś temat ogarnę.

 

Jakby ktoś miał jakieś linki do tego zestawu będę super wdzięczny dzięki wszystkim za pomoc.

Jest zestaw na przód za 2k na olx 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...