Jump to content

Hamulce Forek SF

Piotreks
 Share

Recommended Posts

Już normalnie nie mam siły.Doslownie przynajmniej raz w roku zapiekana mi się hamulce, trzeba reanimować tłoczki,nie mówiąc już o tym,że tarcze tak się wypaczyły,że przy hamowaniu od 80kmh w górę,ma się wrażenie jazdy po tarce.A tarcze to są już drugie w przeciągu 3 lat.Przebiegi roczne rzedu 5kkm,bez ciorania w błocie,itp.Tylko jazda miejska. Czy ten typ tak ma czy jest opcja wymiany całości na cos co będzie działać dłużej?

Wymień tłoczki/osłony na nowe i po problemie, reanimacja starych zdaje egzamin na chwilę. Przy okazji zajrzyj do prowadnice w jarzmach. 

• Like 1

Zrobić to co wszyscy i ja ;-)

Kupić zaciski z Outbacka i tarcze 294 będzie przy okazji sensownie hamował (bo 277 to nędza).

Osłony blaszane jak nie jeździsz w teren i nie katujesz możesz wywalić, nowe są stanowczo za drogie.

Ale jak masz w dobrym stanie to do większej tarczy trzeba je trochę "dostosować". ;-)

Edited by artaa

Dzięki wszystkim za porady. Zatem robię zamówienie i zabieram się za to + pewnie od razu tarcze z klockami,by już było na tip top.

Polecam podmiankę na 294... tanio jak barszcz a różnica w hamowaniu od serii ogromna. Nowe tarcze i klocki i tak kupujesz :)

takie "większe dwutłoki" (nie mylić z "dużymi dwutłokami ze spec b) wystepowaly w 2.5xt

Screenshot_20210326-072913_Facebook.jpg

• Like 1

23 godziny temu, klev napisał:

Polecam podmiankę na 294... tanio jak barszcz a różnica w hamowaniu od serii ogromna.

potwierdzam, warto zainwestować w większe jarzma

50 minut temu, markos007 napisał:

potwierdzam, warto zainwestować w większe jarzma

cały zacisk TOKICO jest duzo większy niż AKEBONO (seryjne na 277), dłużej działa zanim się zagotuje w porównaniu do serii. Cena była tak smieszna że nie wiem czy same jarzma bym miał niższą cenę :) pomijając szukanie itp
Przysznam się, że za ten zestaw ze screena dałem 300zł a tarcze praktycznie nówka i klocki to samo - założyłem i mam mega róznice za 300zł - a zostały mi jeszcze seryjne zaciski, tarcze i klocki... :)

Edited by klev

14 godzin temu, Edmund napisał:

Wszystko fajnie tylko napiszcie jeszcze jakie felgi wejdą na te zaciski?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Na 294mm potrzeba felg 16 cali, wszystkie subarowe felgi 16 cali wchodzą.

• Like 3

12 godzin temu, Piotreks napisał:

Zamówione,może w przyszłym tygodniu będzie montaż i koniec terkotania.

Warto też kompleksowo zrobić zaciski czyli: piaskowanie, malowanie, nowe tłoczki, nowe prowadnice. Wiesz wtedy co masz. U siebie mam z Forka XT, akebono z jarzmami 294. Jest zdecydowana poprawa. Możesz jeszcze dorzucić przewody w oplocie :D

Przewody w oplocie kosztują chore pieniądze, z taniego upgrade zacisków i prowadnic po 50zl, robi się drogi... ;-)

Chyba że masz jakieś dojście do tanich przewodów w oplocie?

5 godzin temu, artaa napisał:

Przewody w oplocie kosztują chore pieniądze, z taniego upgrade zacisków i prowadnic po 50zl, robi się drogi... ;-)

Chyba że masz jakieś dojście do tanich przewodów w oplocie?

Fakt. Ostatnio wszędzie już chyba skoczyło z 380 na 440. 3 miesiące temu jeszcze na tą niższa kwotę się załapałem

Zakupiony zestaw naprawczy tłoczki,jarzma,uszczelki,śruby i co tam jeszcze było) wszystkich kół dojechał i w przyszłym tygodniu będę ogarniać montaż.Zostaje przy seryjnm setupie. W większości i tak nim żona powozi nie przekraczając 70kmh:D. Dopiero jak ja się dosiade to daje autu odetchnąć pełną piersią