Skocz do zawartości

OBK 2006 - infotainment na Androidzie a fabryczna zmieniarka CD


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Szukałem podobnych wpisów, kiedyś nawet takie widziałem (o pasujących i niepasujących ramkach itd.), ale nie znalazłem, a jak już coś znalazłem, to zawsze wpisy sprzed lat, więc piszę nowy post.

Luźno rozważam montaż czegoś takiego, niekoniecznie tego konkretnego modelu, ale tu akurat fajne są te kratki nawiewów w zestawie (zakładam, że rozwiązują problem niepasujących ramek):
https://pl.aliexpress.com/item/1005003113020607.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.30a856eemQxNiu&algo_pvid=200cad07-3fe5-4851-bb69-cd5981504966&algo_exp_id=200cad07-3fe5-4851-bb69-cd5981504966-12&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000024168083242"}
No i teraz pytania:

1. Czy to podejdzie plug&play? Jeśli nie, to zakładam, że każdy zakład car audio ogarnie kwestię montażu.

2. Głównym celem całej tej operacji byłoby uzbrojenie samochodu w kamerę cofania i bluetooth, więc chyba zwykły "chińczyk" te dwie rzeczy ogarnie.
3. Czy po montażu tego typu jednostki stracę możliwość korzystania z fabrycznej zmieniarki CD? Przyznam, że byłoby mi jej bardzo szkoda. Czy jest szansa, że będzie ona współpracować z nową jednostką?

 

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi, przemyślenia i sugestie :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sartek napisał:

Czy po montażu tego typu jednostki stracę możliwość korzystania z fabrycznej zmieniarki CD? Przyznam, że byłoby mi jej bardzo szkoda. Czy jest szansa, że będzie ona współpracować z nową jednostką?

 

A jak ma współpracować zmieniarka CD z radiem, które płyt CD w ogóle nie odtwarza?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, może by się dało jakoś podpiąć oryginalne radio pod ten chiński badziew, w efekcie uzyskując połączenie tragicznie grającego fabrycznego radia z chińskiej jakości androidowym odtwarzaczem. Nie wiem czy ori radio w Twoim OBK ma wyprowadzenia sygnału.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że nie wiem, jak działa urządzenie zwane zmieniarką. Założyłem, że taka zmieniarka jest osobnym urządzeniem podpiętym do radia i że w związku z tym może da się ją podpiąć do nowego radia. Najwyraźniej założyłem niesłusznie.

Ogólnie przyjemność słuchania płyt CD bije na głowę wszystkie spotifaje, które mam w nowszym aucie. Za nic z tego nie zrezygnuję. Najwyżej nie będzie kamery cofania, a dzieciaki będą słuchać audiobooków z głośnika BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BelegUS napisał:

tragicznie grającego fabrycznego radia

Tu bym akurat polemizował. Nie mówię, że to HarmanKardon czy inny Bang&Olufsen, ale gra o niebo lepiej niż najlepsze audio, jakie było dostępne w mojej hondzie z 2018 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sartek napisał:

Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że nie wiem, jak działa urządzenie zwane zmieniarką. Założyłem, że taka zmieniarka jest osobnym urządzeniem podpiętym do radia i że w związku z tym może da się ją podpiąć do nowego radia. Najwyraźniej założyłem niesłusznie.

Ogólnie przyjemność słuchania płyt CD bije na głowę wszystkie spotifaje, które mam w nowszym aucie. Za nic z tego nie zrezygnuję. Najwyżej nie będzie kamery cofania, a dzieciaki będą słuchać audiobooków z głośnika BT.

 

Masz klimę automatyczną czy manualną?

 

Pytam bo może lepiej wsadzić radio 2DIN z ekranem i napędem CD w miejsce ori radia, z ramką. Będzie drożej na pewno, ramka pod manualną klimę jest zdaje się jednak sporo tańsza. Grać też będzie o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BelegUS napisał:

Masz klimę automatyczną czy manualną?

Automatyczną dwustrefową.

Sądzę, że po prostu zarzucę temat. Wygooglałem sobie to chińskie radio z ramkami nawiewów i pomyślałem, że znalazlem gotowca, bez roboty, dobierania, sztukowania i rzeźbienia. Ogólnie z audio jestem zadowolony, napęd CD nie sprawia żadnych problemów, nie ma sensu się bawić w kombinacje na siłę.
Dzięki za rozstrzygnięcie wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sartek napisał:

Automatyczną dwustrefową.

No, to sama ramka dobre 5-6 stów...

 

1 godzinę temu, sartek napisał:

Sądzę, że po prostu zarzucę temat. Wygooglałem sobie to chińskie radio z ramkami nawiewów i pomyślałem, że znalazlem gotowca, bez roboty, dobierania, sztukowania i rzeźbienia. Ogólnie z audio jestem zadowolony, napęd CD nie sprawia żadnych problemów, nie ma sensu się bawić w kombinacje na siłę.
Dzięki za rozstrzygnięcie wątpliwości

 

W sumie jak o tym myślę to chyba zacietrzewiony cieć ze mnie, bo może do tematu się da podejść od drugiej strony. Czy Twoje ori radio nie ma przypadkiem wejścia AUX? Albo innych wejść sygnału? Bo może można by to zrobić tak, że tego chińczyka podepniesz pod ori radio. I do słuchania z Bluetooth/Spotify etc. będziesz po prostu na ori radiu zmieniać tryb na zewnętrzne wejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ori radio ma ZERO wejść sygnału (przynajmniej w wersji amerykańskiej, przedliftowej). Jedynie CD, FM i AM :D
Gdybym miał AUX, pewnie w ogóle nie drążyłbym tematu. Tak naprawdę to w ogóle nie ma większego problemu: do audiobooków mam głośnik BT, a bez kamery cofania da się żyć... ot, problemy pierwszego świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest jeszcze opcja, żeby kupić tego typu chińskie radio w najtańszej wersji (najsłabszy procesor, minimum RAMu) i jedynie doprowadzić do niego zasilanie i podłączyć kamerę. Wyjdzie trochę drożej niż sama kamera, ale na pewno byłoby bardziej estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...