Jump to content

Swap tylnych hamulców gc/gf

damiano16
 Share

Recommended Posts

Cześć. Szukałem i nie mogę znaleźć co można zmienić z tylnych zaciskow (tarcza 266mm wentylowana) na wiekszy zestaw ale żeby zestaw byl z zaciskiem który posiada wejscie na ręczny. Z tarczo bębnami wydaje mi się więcej zachodu. Jezdzilem autami w których nie ma efektu pikowania przodu przy hamowaniu i hamulce byly o wiele wiele lepsze niż w subaru i myślę nad tyłem. Przod juz zrobiłem niedawno na 316mm. Tyl zostal seria. 

siemano, polecam sprawdzone rozwiązanie swap na 2 tłok z wrx-a, prostsza  opcja zamontować adaptery i przyciąć trochę osłony, szczęki zostają te które masz teraz.
druga opcja to możesz przełożyć całe zwrotnice wtedy masz zrobione jak trzeba bez adapterów.

o zaciskach z ręcznym zapomnij bez sensu moim zdaniem, więcej z tym problemów jak zalet. Jeszcze dochodzą kombinacje z linkami itd.

Ale ja mam obecnie zaciski z recznym a nie tarczo bęben.. kupilem tez koła letnie za kupę siana z nowymi oponami i nie uśmiecha mi się przechodzić na inny rozstaw srub<_<

Pytanie pomocnicze:

Od CZEGO masz te zaciski z hamulcem ręcznym?

Bo raczej nie jest to Subaru GF ;)...

Posted (edited)

Przepraszam mój błąd. Tak jest tarczobęben. Nie ma ślimaka na zacisku :facepalm::biglol: pytanie czy tylko 2tlok 290 mm jest opcja czy są jeszcze jakieś komplety które ludzie montują? Np jeszcze coś większego jesli chodzi o srednice tarcz.

Edited by damiano16

Możesz poszukać słabo dostępnego tematu w używce - zacisku 1 tłoczkowego od Legacy 04-09 3,0 H6 - tarcza 290mm i pasuje bez adapterów do twojej zwrotnicy.

Ale znaleźć raczej nie będzie łatwo (chyba że coś się pozmieniało, nie obserwuję rynku).

• Like 1

Liczyłem sprawność układu hamulcowego tylnego jeśli chodzi o porownanie siły hamowania zacisku od legacy h6 290mm (średnica tloczka 38mm) i 2tloka z wrx 290mm (średnica tloczka 36mm). Wychodzi na to ze teoretycznie zestaw z legacy powinien hamowac mocniej ze względu na powierzchnie tloczka. Tak bynajmniej pisze na stronie na której robią porownanie zacisk plywajacy z zaciskiem stałym. (Przeczytane w internetach) ktoś może to potwierdzić że tak jest?

W dniu 5.08.2021 o 17:42, damiano16 napisał:

Wychodzi na to ze teoretycznie zestaw z legacy powinien hamowac mocniej ze względu na powierzchnie tloczka.

Oczywiście, jeśli pompa i ewentualne korektory te same, to tak jest.