Jump to content

Terkotanie kompresora klimatyzacji.


Lesiorip

Recommended Posts

Problem zauważony dzisiaj. Kompresor podczas pracy terkocze nie jest to głośne ale dość słyszalne. Klimatyzacja chłodzi chociaż mam wrażenie, że było lepiej. Chłodnica wymieniona w ramach gwarancji dokładnie 2 lata temu na nową po rozszczelnieniu poprzedniej.

Czy jest to normalna praca czy jednak coś się dzieje np. za mało czynnika ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ale kompresor może być skutkiem  owej przyczyny nieszczelności skraplacza. Wraz z wyciekiem czynnika ucieka olej, który jest transportowany przez ten gaz po całym układzie . Im mniej oleju, tym mniejsze smarowanie kompresora co się przyczynia do jego przycierania i stąd te odgłosy łopatek wirnikowych.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

Dzień dobry,

 

Nie ma akcji dotyczącej kompresora klimatyzacji. Co do hałasu dochodzącego z kompresora to wskazana jest wizyta w ASO celem weryfikacji faktycznej przyczyny i zdiagnozowania problemu, na tej podstawie ASO wskaże możliwość usprawnienia pojazdu.

Czy  można jakieś szczegóły dot. tej akcji poprosić. Jakie modele, roczniki to obejmuje i co jest przyczyną akcji serwisowej? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma i to bardzo ważne. W klimatyzacji olej pełni bardzo ważną rolę i ciężko jest go wymienić tak jak się w wymienia w silniku. Jeśli  jakikolwiek serwis proponuję wymianę oleju w układzie klimatyzacji to bym taki serwis omijał szerokim łukiem. Nie da się wymienić oleju bez płukania układu a koszt płukania układu zaczyna sie od minimum 500 zł. Natomiast przy odciąganiu czynnika maszyna ma separator który jest w stanie z czynnika odseparować olej w ilości około 5-15 ml z układu prawidłowo działającego gdzie nominalna ilość oleju jest na poziomie 120-180 ml. To teraz matematycznie 15 ml maszyna odseparowała z układu gdzie powinno być 120 ml to daje nam 11% to o jakiej tu mowa wymianie oleju ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...